براساس پرونده واقعی؛

پشيمانی

کد خبر: 852-951014 گروه: یادداشت
سه شنبه, 14 دی 1395 16:14

پشيمانیپلكهایش سنگینی می كرد و دنیا را تار می دید و انگار در همین تاریكی متوجه اشك و داد و بیداد های خانواده اش شد و تازه متوجه شد كه خانواده اش چقد او را دوست دارند.

داستان ذیل براساس یک پرونده واقعی نگاشته شده است.

برای زنده ماندنش حاضر بودند همه كار بكنند ناخداگاه از خداوند بزرگ طلب عمر دوباره كرد و انگار اطرافیان هم متوجه پشیمانی او شدند و آن ها نیز عاجزانه از خدا خواستند كه گوشه چشمی به این نو عروس كند.

و از آنجایی كه لطف بیكران حضرت حق شامل حالش شده بود از مرگ حتمی نجات پیدا كرد و با اقدام به موقع كادر بیمارستان معده او را كه حدود 40 عد دقرص خورده بود،شستشو دادند.
مریم درحالی كه نای صحبت كردن نداشت گفت پسر عمویم را نمی خواستم و به علت اینكه تك فرزند بودم و پدرم هم بسیار ثروتمند بود و از آنجایی كه دلش نمی خواست سرمایه ی یك عمر زندگی اش به جیب افراد غریبه برود با همكاری عمویم به زور مرا به عقد پسر عمویم درآورند.

از همان ابتدای عقدم به پسر عمویم گفته بودم كه هیچگونه علاقه ای برای ازدواج با تو ندارم و اگر دسیسه پدر و عمویم نبود هیچگاه به عقدت در نمی آمدم.
در واقع با این حرفهایم  می خواستم كه طلاقم بدهد و از نظر آزادی درویزا گرفتن و رفتن به خارج از كشور  مشكلی نداشته باشم.

این را اضافه كنم كه پسر عمویم واقعا به من علاقه داشت و با اینكه این حرف ها را به او زده بودم ولی با مهر و محبتی كه هر روز بیشتر می شد، می خواست دل مرا به دست آورد.
ولی مرغ من یك پا داشت و می خواستم خارج از كشور بروم و ادامه تحصیل بدهم و شاید هم برای همیشه آنجا بمانم.

ولی از آنجایی كه من تنها وارث ثروت هنگفت پدرم بودم اجازه نمی داد كه من از جلوی چشمانش تكان بخورم و هر چه التماسش می كردم فایده نداشت .

پدر وعمویم برای اینكه حال و هوای ادامه تحصیل در خارج از كشور از سر من بیفتد بساط عروسی را در یك چشم به هم زدن مهیا كردند ومن هم برای اینكه اعتراضم را نسبت به این قضیه نشان دهم 40عدد قرص را برداشتم ودر یك لیوان حل كرده وآن را سر كشیدم.
در این وسط تنها شانسی كه آوردم این بود كه درب اتاقم نیمه باز بود و مادرم متوجه حالت تهوع و سرگیجه ام شد و فورا مرا به بیمارستان رساندند.

مریم گفت واقعا ساده گی كردم و اصلا باورم نمی شود منی كه انقدر شور و شوق زندگی داشتم و دارم، این كار را كرده باشم. واقعا از تمام وجودم از خدا استمداد گرفتم و به درگاهش توبه كردم.
الان متوجه می شوم كه زندگی و فرصت زندگی كردن یعنی چه و خدا را شكر می كنم كه فرصت مجدد به من عطا كرد و مطمئنا به جبران این لطف دیدگاه  وسبك زندگی ام را عوض خواهم كرد.

نظر كارشناس

بسیاری از افرادی كه به حیات خود خاتمه می دهند و یا قصد خودكشی دارند احساس طرد شدن ،صدمه دیدن،باختن یا بی ارزش بودن می كنند.
امروزه خودكشی نوجوانان و جوانان از جمله بحرانی ترین مشكلات جوامع صنعتی به شمار می آیند و هر خانواده ای باید از علل دست زدن جوانان به این عمل آگاه بوده و زمینه های بروز آن را بشناسد تا بتواند در كاهش احتمال بروز این بحران در میان نسل جوان بكاهد.

بررسی ها نشان می دهند بعد از مصاحبه با نوجوانانی كه قصد خودكشی داشته و یا حداقل یك بار به آن دست زده بودند اكثرشان اقرار كردند كه علت اقدامشان به این كار فرار از موقعیتی بوده كه در آن قرار داشتند.
ویا توانایی تحمل وضعیت موجود را نداشته اند اما جالب است بدانیم كه این افراد به آن میزان كه خواستار فرار از موقعیت بحرانی خود بودند خواستار مرگ وخودكشی نبوده اند ودر آن لحظات راهی غیر از خودكشی نیافته بودند.


نویسنده: ستواندوم آزاده اقابكی كارشناس ارشد روانسنجی-كلانتری ۱۲جانبازان شهرستان بروجن - استان چهارمحال و بختیاری


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات