همایش ازدواج سالم و جوانان در بروجن برگزار شد

کد خبر: 83-950207 گروه: اجتماعی
سه شنبه, 07 ارد 1395 14:53
همایش ازدواج سالم و جوانان در بروجن برگزار شددر آخرین روز از هفته سلامت ، همایش ازدواج سالم و جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن با حضور کارشناسان دینی و اجتماعی و حضور گسترده دانشجویان این دانشگاه برگزار شد .
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، حجت الاسلام سید محمد حسینی میر امینی امام جمعه شهر نقنه و کارشناس مسائل دینی به باید ها و بایسته های  ازدواج سالم اشاره داشته و گفت : ارزشمندترین سرمایه هرملت و کشور نیروی انسانی جامعه است  و با توجه به فاکتور های عوامل قدرت نیروی انسانی از اصلی ترین و و زیر بنائی ترین عوامل بشمار می روند و با این عامل مهم اگر نیروی انسانی کار آمد بود همه جامعه و کشور به قدرت سیاسی اقتصادی و نظامی دسترسی می یابد .
وی در ادامه  : اراده پروردگار تبارک و تعالی رادر خلقت انسان به عنوان تنها موجودی که تاج کرامت بر سر او نهاده تاکید نموده و افزود :علاقه بین مذکر و مونث و مردو زن در واقع از آیات و نشانه های قدرت پروردگار است، حجت الاسلام  حسینی میر امینی  افزود :در اسلام هیچ پیوندی به اندازه پیوند ازدواج مقدس شمرده نشده ، ایشان دو بعد ایجابی و سلبی در ازدواج را با توجه به آیات و روایات بیان کرد و افزود : در بحث ایجابی قداست ازدواج مطرح است،پیامبر اسلام برای حفظ کیان جامعه  ازدواج را اصلی ترین پایه برای حفظ دین شمرده است . در بحث سلبی طبق آیات و روایات بیشترین اهل جهنم کسانی هستند که به ازدواج تن نمی دهند ودر روایات آمده است  زمین زیر پای فرد عذب گله و شکایت دارد.

 دکتر احمد بهرامی  ریاست دانشگاه نیز در سخنانی انتخاب همسر و تشکیل زندگی را از مهمترین انتخابهای انسان برشمرد و افزود : این انتخاب انتخابی است که فرد تعریف مشخصی دارد و همه پیشرفتها و آرامشهای بشری وابسته به تعریف درست نهاد خانواده است در تمام جوامع یکی از رویکرد ها توجه به  نهاد خانواده که  تضمین کننده پایداری جامعه است .

دکتر احمدی بهرامی سنین مناسب برای ازدواج برای دختر و پسر را رسیدن به رشد و ثبات فکری و عاطفی ،شناخت بهترقواعد بازی زندگی ،فهم بهترمرز زندگی خود و قادربه  تشخیص سهم خود  در برابر سهم دیگری عنوان کرد .

 

محمد حسن کرمي سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجن نیز در این مراسم ، ضمن اشاره به شعار هفته سلامت امسال گفت : براساس آمار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی در دنیا سالانه 38 میلیون نفر براثر بیماری های غیرواگیر فوت می كنند و 75 درصد از بار بیماریها در ایران مربوط به این بیماری ها است.
آمار نشان می دهد در ایران 5 میلیون نفر به دیابت مبتلا و میلیونها نفر نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند.
خاطر نشان میشود این همایش به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن برگزار گردید.
همایش ازدواج سالم و جوانان در بروجن برگزار شدهمایش ازدواج سالم و جوانان در بروجن برگزار شدهمایش ازدواج سالم و جوانان در بروجن برگزار شدهمایش ازدواج سالم و جوانان در بروجن برگزار شد
 
 

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات