سرپرست شركت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری؛

بهره‌برداری طرح انتقال آب بن – بروجن تا سال ۱۳۹۶

کد خبر: 74-950202 گروه: اقتصادی
پنجشنبه, 02 ارد 1395 20:17
بهره‌برداری طرح انتقال آب بن – بروجن تا سال ۱۳۹۶سرپرست شركت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری در نشست بررسی طرح های چهارمحال و بختیاری در بخش های آب و كشاورزی، از پیشرفت ۱۵ درصدی طرح انتقال آب بن – بروجن خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، فتح الله صابرپور، روز پنجشنبه، در نشست بررسی طرح های چهارمحال و بختیاری در بخش های آب و كشاورزی، که با حضور معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و معاون وزیر جهاد كشاورزی و تعدادی از مسوولان ملی برگزار شد اظهار داشت: اجرای طرح انتقال آب بن – بروجن با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیكی به عنوان مهمترین اولویت شركت آب منطقه ای استان در سال جاری، بایستی تا سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری برسد.
وی تأكید كرد: در سال گذشته ۴۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه تخصیص یافته كه تنها ۲۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شد.
صابرپور افزود: با اجرای این طرح مهم مشكل آب ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با ۴۶۰ هزار نفر جمعیت رفع می شود.
وی تصریح كرد: تكمیل و بهره برداری از پروژه انتقال آب بن – بروجن به سه هزار و دویست میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.
سرپرست شركت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری بیان داشت: با روی كار آمدن دولت یازدهم، ردیف این پروژه از ۱۳۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲ به ۴۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۳ افزایش یافت.
وی اضافه كرد: در سال جاری نیز 500 میلیارد ریال برای ادامه عملیات اجرایی پروژه انتقال آب بن – بروجن پیشنهاد شده است.
صابرپور عنوان داشت: با پیگیری های استاندار چهارمحال و بختیاری 700 میلیارد ریال لوله به منظور تسریع در عملیات اجرایی این پروژه خریداری شد.
وی اظهار كرد: مجوز واگذاری احداث تصفیه خانه پروژه انتقال آب بن – بروجن به بخش خصوصی با ارزش 50 میلیارد ریال صادر شده است.
سرپرست شركت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری ادامه داد: احداث تصفیه خانه پروژه انتقال آب كوهرنگ به شهركرد نیز به 350 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وی بیان كرد: اجرای این پروژه به علت كدر بودن بالای آب انتقال یافته ضروری و مهم است.
صابرپور یادآور شد: اجرای سد و شبكه انتقال آب آقبلاغ از توابع شهرستان شهركرد با یك هزار میلیارد ریال نیاز اعتباری از دیگر اولویت های شركت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.
وی عنوان كرد: احداث سد و شبكه انتقال آب ونك به عنوان یكی دیگر از اولویت های این شركت به پنج هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
سرپرست شركت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری گفت: تكمیل سد غدیر و شبكه انتقال آب باباحیدر در شهرستان فارسان نیز نیازمند ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.
وی خاطرنشان كرد:تكمیل و بهره برداری از پروزه انتقال آب سبزكوه به چغاخور با هدف رفع مشكل آب صنایع شرق چهارمحال و بختیاری هم از دیگر طرح های اولویت دار شركت آب منطقه ای استان به شمار می رود.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این استان ۷۵۰ كیلومتر شبكه توزیع آب فرسوده روستایی دارد.
به گزارش بروجن سلام ، تورج احمدپور، اظهار داشت: تعویض این میزان شبكه توزیع آب فرسوده روستایی در استان ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وی تأكید كرد: تعمیر، نگهداری، بهره برداری و پرداخت حقوق آبداران از مهمترین مشكلات آب و فاضلاب روستایی در كشور و چهارمحال و بختیاری است.
احمدپور افزود: برای اجرای ۱۶ مجتمع آبرسانی روستایی در چهارمحال و بختیاری ۳۲۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص یافته كه باعث تحول در حوزه آبرسانی روستایی استان می شود.
وی تصریح كرد: اكنون بسیاری از مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری مانند سرخون و ۲۲ روستای تابعه، مشایخ كیار، اردل، شلیل، كوهرنگ، سردشت، خانمیرزا و بسیاری از روستاهای شهرستان لردگان با بحران و معضل جدی تأمین آب روبرو شده است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری بیان داشت: البته مشكل آب سرخون و ۲۲ روستای تابعه آن در شهرستان اردل به علت نشت نفت در لایه های زیرزمینی و آلوده شدن منابع آب است.
وی اضافه كرد: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاكنون برای آبرسانی به مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری ۶۰۰ میلیارد ریال جذب و هزینه شده است.
احمدپور از مشكل تأمین آب ۲۲۰ شهر، روستا و شهرك صنعتی چهارمحال و بختیاری در ابتدای فعالیت دولت یازدهم خبر داد و عنوان داشت: با جذب این اعتبارات، ۸۷ روستای استان از چرخه آبرسانی سیار حذف شد.
وی اظهار كرد: اما به خاطر خشكسالی های اخیر و كاهش بارش ها بسیاری از چاه های تأمین آب چهارمحال و بختیاری خشك شده و یا سطح آب آن ها پایین رفته است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در مدت فعالیت دولت یازدهم در استان، ۳۰۰ كیلومتر خط انتقال اجرا، ۳۲۰ كیلومتر شبكه توزیع آب تعویض، ۱۳ هزار متر مكعب مخزن احداث، ۷۰ هزار دستگاه كلرزن نصب، ۵۰ ایستگاه پمپاژ راه اندازی و ۱۵ كیلومتر شبكه برق اجرا شده است.
وی بیان كرد: شركت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری به لحاظ نصب دستگاه كلرزن در سطح كشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
احمدپور یادآور شد: از مجموع تعویض ۳۲۰ كیلومتر شبكه توزیع آب روستایی چهارمحال و بختیاری در این مدت، ۵۰ كیلومتر با مشاركت مردم صورت گرفته است.
به گزارش بروجن سلام ، چهارمحال و بختیاری علاوه بر دارا بودن منابع آبی فراوان، اما به خاطر خشكسالی های یك دهه اخیر، با تأمین آب در بخش های مختلف آشامیدنی، كشاورزی و صنعتی روبرو شده است.
خشكسالی های دهه اخیر و كاهش بارش ها در چهارمحال و بختیاری، اجرای سریعتر و بهره برداری از پروژه های انتقال آب درون حوضه ای در این استان را ضروری كرده است.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات