چهارمحال و بختیاری تنها تولیدکننده نیترات پتاسیم کشور

کد خبر: 704-950922 گروه: اقتصادی / چهارمحال و بختیاری
دوشنبه, 22 آذر 1395 11:21

چهارمحال و بختیاری تنها تولیدکننده نیترات پتاسیم کشوررئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان از معرفی چهارمحال و بختیاری در دو سال اخیر ،به عنوان تنها تولید کننده نیترات پتاسیم کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت : ۳۵واحد صنعتی تولید مواد شیمیایی در این استان فعالیت می کنند که از واحدهای شاخص می توان به کارخانه تولید اکسید روی و نیترات پتاسیم شهرک صنعتی شهرکرد اشاره کرد.

سید نعیم امامی افزود : استان چهارمحال و بختیاری از ۱۰سال گذشته فعالیت خود را در زمینه تولید مواد شیمیایی و معدنی آغاز کرد و در دو سال اخیر به عنوان تنها تولید کننده نیترات پتاسیم کشور معرفی شد.

 

مدیر کارخانه تولید نیترات پتاسیم در شهرک صنعتی شهرکرد گفت: این کارخانه در سال ۱۳۹۴به بهره برداری رسید و جزء بزرگترین کارخانه های نیترات پتاسیم خاورمیانه می باشد.

نوروز سمیع پور افزود: سالانه حدود هشت هزار و ۴۰۰تن نیترات پتاسیم در این کارخانه تولید می شود.
وی ادامه داد: ۹۰درصد مواد اولیه این محصول، که شامل خاک پتاس، اسید نیتریک، آهک هیدراته، کربنات کلسیم، هیدروکسید نقره و چند ماده دیگر می باشد از داخل کشور تأمین و نیترات پتاسیم تولید شده نیز به سراسر کشور ارسال می شود.
سمیع پور افزود: نیترات پتاسیم در صنایع کاشی و سرامیک، صنایع نظامی، صنایع گل حفاری صنعت نفت و کود شیمیایی کاربرد دارد. وی گفت : هم اکنون در این کارخانه ۴۵نفر مشغول فعالیت هستند.

 

مدیر کارخانه تولید اکسید روی شهرک صنعتی شهرکرد هم گفت: این کارخانه در سال ۱۳۹۰آغاز به کار کرد و بزرگترین تولید کننده اکسید روی خاورمیانه به شمار می رود.
کوروش غفاری با بیان اینکه ۴۵نفر در این کارخانه به صورت سه شیفت مشغول فعالیت هستند افزود: سالانه بیش از ۱۲ هزار تن اکسید روی در این واحد صنعتی تولید می شود.
وی ادامه داد: کارخانه های لاستیک سازی، کاشی و سرامیک و تولید خوراک دام و لوازم بهداشتی از اکسید روی استفاده می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر ۷۷ پروانه بهره برداری در حوزه صنایع شیمیایی با سرمایه گذاری یک هزار و ۱۶۰میلیارد ریال در استان وجود دارد و بیش از ۹۵طرح نیز در دست احداث می باشد.
سید نعیم امامی افزود: علاوه بر تولید عناصر اصلی محصولات شیمیایی، انواع چسب، رزین و محصولات پتروشیمی و صنایع وابسته در واحدهای صنعتی استان ساخته می شود.
کارخانه تولید نیترات پتاسیم در شهرک صنعتی شهرکرد ، جزء بزرگترین کارخانه های نیترات پتاسیم خاورمیانه است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر سه واحد تولید اکسید روی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارند گفت: به طور متوسط سالانه ۲۸هزار تن اکسید روی در استان تولید می شود که ۹۵درصد نیاز کشور را تأمین می کند.

 

امامی گفت: بررسی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اختصاص اعتبار از محل صندوق ذخایر ارزی از دلایل افزایش کمی و کیفی تولید مواد شیمیایی و معدنی طی دو سال گذشته در استان است.
وی افزود: در حال حاضر علاوه بر واحدهای تولید مواد شیمیایی در سطح استان چند طرح درخصوص مواد شیمیایی به ویژه انواع اکسیدها، نیترات ها و سولفات ها در شهرک صنعتی شهرکرد در حال احداث و راه اندازی می باشد.
امامی؛ پیش بینی کرد: تا پایان سال جاری شهرکرد به عنوان قطب مهم تولید مواد شیمیایی کشور معرفی شود.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات