استاندار در نشست بررسی مسائل و مشكلات آب استان؛

تعیین تكلیف پروژه های نیمه تمام آب در چهارمحال و بختیاری تسریع شود

جمعه, 19 آذر 1395 11:11

تعیین تكلیف پروژه های نیمه تمام آب در چهارمحال و بختیاری تسریع شوداستاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تسریع در تعیین تكلیف پروژه های نیمه تمام و بلاتكلیف حوزه آب این استان ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، قاسم سلیمانی دشتكی در نشست بررسی مسائل و مشكلات آب چهارمحال و بختیاری با حضور مدیران كل دستگاه های اجرایی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: همانطور كه مردم استان اطلاع دارند، بسیاری پروژه های متعدد بخش آب متوقف و یا بلاتكلیف شده كه تعیین تكلیف این پروژه ها جزو برنامه های اولویت دار مسئولان است.

وی با اشاره به تأخیر فراوان در عملیات اجرایی احداث سد خرسان سه در چهارمحال و بختیاری افزود: به همین منظور پس از بررسی های كارشناسی مقرر شد تا براساس نیاز ملی به احداث این سد و نیروگاه برقآبی برای تولید برق و انرژی نسبت به تسریع در روند اجرایی این پروژه اقدام شود.

سلیمانی دشتكی به بررسی مراحل احداث سد بهشت آباد در چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح كرد: بیشتر اعضای جلسه نسبت به احداث این سد موافقت دارند، اما براساس پیشنهادات كارشناسی و قانونی آن ها وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست كشور باید میزان آورد و برداشت از رودخانه را مورد بازنگری قرار دهند.

وی بیان داشت: در روند اجرایی احداث سد بهشت آباد باید رژیم طبیعی رودخانه كارون، سهم محیط زیست، حقآبه كارون در مسیر خوزستان، نیازهای چهارمحال و بختیاری و آب آشامیدنی مورد نیاز استان های هدف مشخص شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: همچنین قرار شد تا میزان آورد و برداشت سد بهشت آباد به طور دقیق و علمی مورد بررسی كارشناسی قرار گیرد تا لطمه ای به رژیم طبیعی رودخانه كارون وارد نشود.

وی عنوان داشت: برای اجرای این پروژه مجموع مدیران دستگاه های اجرایی و دست اندركاران چهارمحال و بختیاری با سیاست های كلان قانونی كشور در این زمینه موافقند و بر ارائه نظر كارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص تاكید دارند.

سلیمانی دشتكی به بررسی وضعیت سد كوهرنگ ۳ در چهارمحال و بختیاری اشاره و اظهار كرد: وزارت نیرو در ورند اجرایی این پروژه تعهداتی در ارتباط با مسائل محیط زیست و كل منطقه داده و و صورتجلساتی هم با مردم منطقه انعقاد كرده است.

وی ادامه داد: البته سازمان حفاظت محیط زیست هم برای اجرای این پروژه شرایطی داشته است.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان كرد: بر همین اساس قرار شد تقاضا گردد تا این مصوبات، توافقنامه ها و تعهدات در سطح ملی از سوی وزارت نیرو و دستگاه های اجرایی بهره برداری با رعایت حقوق مردم و حفاظت محیط زیست اجرایی شود.

وی یادآور شد: سازمان حفاظت محیط زیست شرایطی برای صدور مجوز در پروژه سد كوهرنگ سه اعلام كرده كه باید از سوی دستگاه اجرایی متولی اجرایی گردد.

سلیمانی دشتكی عنوان كرد: البته باید تمامی مصوبات شورایعالی آب مبنی بر تأثیرات احتمالی تونل كوهرنگ سه بر چشمه ها، قنوات و روانآب ها اجرا شود.

وی با اشاره به برخی ذهنیت ها در خصوص اجرای پروژه های آبی در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در این نشست مقرر شد تا تمامی اقدامات براساس قانون و مسیر كارشناسی و علمی صورت گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان كرد: تعیین تكلیف پروژه های نیمه تمام و بلاتكلیف حوزه آب در این استان مانند خرسان سه، بهشت آباد و ونك باید براساس نظریه های كارشناسی، حقوقی و قانونی پیش برود.

وی گفت: البته سازمان حفاظت محیط زیست در گذشته ایراداتی در خحصوص اجرای سد خرسان سه گرفته بود كه این ایرادات در حال رفع است.

سلیمانی دشتكی تأكید كرد: این ایرادات پس از ارائه پیشنهادات مجری طرح در پاسخ به خواسته های سازمان حفاظت محیط زیست به زودی رفع می گردد.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات