استاندار در نشست با رئیس یونیمای ایران؛

بررسی راه اندازی مدرسه و موزه یونیما در چهارمحال و بختیاری

دوشنبه, 15 آذر 1395 11:15

بررسی راه اندازی مدرسه و موزه یونیما در چهارمحال و بختیاریاستاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای احداث و راه اندازی مدرسه و موزه اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسكی (یونیما) در این استان بررسی های علمی و لازم صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، قاسم سلیمانی دشتكی در نشست با رئیس یونیمای ایران تأكید كرد: برای تسریع در احداث و راه اندازی این مدرسه و موزه قوانین و دستورالعمل های مورد نظر حداكثر تا دو هفته دیگر بررسی و نتیجه نهایی اعلام می شود.


وی افزود: در صورت رسیدن به نظر مثبت و مطلوب در این زمینه از محل اعتبارات فرهنگی چهارمحال و بختیاری هزینه های مورد نیاز پیش بینی، تامین و ابلاغ خواهد شد.
سلیمانی دشتكی تصریح كرد: حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری باید نسبت به ارائه راهكارهای مورد نیاز در این حوزه اقدام كنند.


رئیس یونیمای ایران نیز گفت: با احداث و راه اندازی مدرسه و موزه اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسكی (یونیما) در چهارمحال و بختیاری می توان زمینه اشتغال مستقیم ۳۰۰ زن را تا پنج سال آینده فراهم كرد.
حمیدرضا اردلان اضافه كرد: نخستین دفتر یونیمای جهان ۶ سال قبل در روستای ده چشمه از توابع شهرستان فارسان چهارمحال و بختیاری راه اندازی شد.
وی بیان داشت: اكنون ۷۰ نفر از چهارمحال و بختیاری عضو این دفتر شده اند و در آن فعالیت می كنند.

اردلان اظهار كرد: به همین منظور قصد داریم تا مدرسه و موزه اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسكی (یونیما) را در روستای ده چشمه از توابع شهرستان فارسان چهارمحال و بختیاری احداث كنیم.
وی عنوان داشت: براساس پیش بینی های صورت گرفته و برنامه ریزی های انجام شده چند موزه یونیما در سطح جهان احداث و راه اندازی می شود.
رئیس یونیمای ایران بیان كرد: قرار است در این موزه ها ۸۰۰ نوع عروسك آئینی به نمایش درآید كه نیمی از آن ایرانی و مابقی مربوط به سایر نقاط دنیا است.
وی ادامه داد: ابقای فرهنگ های سنتی و آئینی، توسعه هنر عروسكی، استفاده از این هنر در راستای ارزش های انسانی مانند صلح و تفاهم متقابل بین مردم صرف نظر از نژاد و گرایش های مذهبی یا سیاسی و تفاوت های فهرنگی و با احترام به حقوق بنیادین بشر به گونه تعریف شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر از اهداف راه اندازی این موزه ها محسوب می شود.
اردلان عنوان كرد: اكنون فعالیت یونیمای ایران در ۱۵ استان كشور فراگیر شده است.

افزوده می شود، یونیما (UNIMA) عنوان اختصاری اتحادیه جهانی نمایشگران عروسكی است و حدود هشت دهه پیش در اروپا تشكیل شد‌.
نمایشگران عروسكی به مردم در بطن زندگی آنها به ویژه در هنگام سختی ها و تنگناها رجوع و نمایش عروسكی اجرا می كردند.
به مرور زمان، دیگر هنرمندان با ملیت های مختلف به این نهضت هنری انسان دوستانه ملحق شدند.
ایران از حدود كمی بیش از دو دهه پیش به عضویت یونیما در آمده است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات