بام ایران ؛ آماده استقبال از مسافران نوروزی

کد خبر: 55-950103 گروه: فرهنگی و هنری
سه شنبه, 03 فرو 1395 22:05
بام ایران ؛ آماده استقبال از مسافران نوروزیمسئول دفتر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: شهرستان بروجن، آمادگی کامل برای جذب مسافران داخلی و خارجی ویژه نوروز 95 به چهارمحال و بختیاری را دارد.
شاهین ایلبیگی پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام – اظهار کرد: بروجن دومين شهر از لحاظ جمعيتي در چهارمحال و بختياري بوده که با ارتفاع افزون بر دو هزار و 200 متر از طرح دریا، يكي از بلندترین شهرهاي ايران است.

وی با اشاره به تاریخچه پیدایش بروجن افزود: بروجن در محل تلاقی چند جاده ارتباطی در مسیر استان های اصفهان، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و فارس قرار گرفته و پیدایش شکل گیری این شهر از ابتدا جنبه صنعتی، تجاری و خدماتی داشته است.

ایلبیگی پور تصریح کرد: در گذشته مردم بروجن با ایجاد کاروانسراها، کارگاه های تولیدی، تیمچه ها، تجارتخانه ها، مغازه ها، مسافرخانه ها و از طریق تجارت و خرید و فروش با کاروانیان، عشایر، کوچ نشینان و روستاهای اطراف و یا با انجام کارهای خدماتی و فرهنگی امرار معاش می کردند.

مسئول دفتر امور فرهنگی و ارتباطات این اداره کل گفت: پیدا شدن سنگ قبرهایی در بروجن که از تاریخ 1011 هجری قمری بر روی آن کلمه بروجن حک شده، نشان می دهد که در این شهر بروجن حداقل از 500 سال پیش سکونت و زندگی دائمی وجود داشته است.

وی اضافه کرد: انواع بافته های داری مانند قالی های پشم یلمه‌ای، قالی، قالیچه های بختیاری، خرسک بافی، جاجيم بافی، گليم بافی، نمدمالی، كلاه مالی، گيوه دوزی و بافت چادرهای سياه از صنایع دستی مهم بروجن بوده که از شهرت ملی برخوردار است.

ایلبیگی پور خاطر نشان کرد: سقاخانه ها، مسجد حاج سليمان، مسجد جامع نقنه، خانه حفيظی، کليسای معموره، حمام مکتب خانه، حمام بازار، قبور ارامنه در شهر بلداجی و روستاهای گلوگرد، آقبلاغ، وستگان، معموره، لیواسگان و سناجان، تپه های یوزه، محمدی، علی شاملو، محمدمراد و بهرام گور و همچنین امامزادگان حمزه علی (ع)، میرحیدرشاه، باباگردالو، قیس بن علی و شاهزاده عبدالله از مهمترین جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهرستان بروجن محسوب می شود.

وی اظهار کرد: باغ آورگان، چشمه گلوگرد، گردشگاه گردبيشه، آب سفيد، چشمه و تفريحگاه سياسرد، گردشگاه مادر و دختر گندمان، تالاب های بین المللی چغاخور و گندمان، تالاب های ملی سولگان و دهنو ، نقوش سنگي برجسته سولك در تنگ كوهستاني سولك، تنگ وستگان، پل مصلی بروجن و کوه کلار، از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان بروجن است.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات