جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايی شهرستان بروجن برگزار شد

کد خبر: 545-950902 گروه: پزشکی و سلامت / بروجن
سه شنبه, 02 آذر 1395 15:58

جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايی شهرستان بروجن برگزار شدسرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بروجن از تشكيل جلسه اعضای كارگروه سلامت و امنيت غذايی شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، محمد حسن كرمی افزود: این جلسه به ریاست فرماندار و دبیری شبكه بهداشت با حضور كلیه اعضا در محل فرمانداری تشكیل و پس از ارائه گزارش اقدامات انجام شده و پیگیری مصوبات جلسه قبل و همچنین مطرح نمودن مشكلات مرتبط با سلامت مردم توسط هركدام از اعضاء تصمیماتی اتخاذ گردید.
وی، در خصوص اتلاف سگ های ولگرد اظهار داشت: برنامه اتلاف ترحم آمیز سگهای ولگرد كه از سال ۹۲ و ۹۳ از وزارت كشور و استانداری به شهرداری ها ابلاغ گردید ولی به علت نبود تفنگ بیهوشی و سایر زیرساخت ها اجرا نگردید.
كرمی گفت: در شهریور ماه ۹۴ و همچنین خرداد ماه ۹۵ مشكل سگهای ولگرد و شیوع یك مورد بیماری هاری، موضوع در كارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بروجن مطرح و كلیه اعضا به این نتیجه رسیدیند كه تا مهیا شدن امكانات و تجهیزات مورد نیاز، اتلاف ترحم آمیز جهت جلوگیری از وفور سگ های ولگرد و افزایش حیوان گزیدگی برنامه امحاء به روش قبلی (گلوله زنی و دفن بهداشتی) انجام شود .
وی، در ادامه به شهروندان اطمینان خاطر داد تمامی این اقدامات با رعایت كلیه مسایل مربوط به محیط زیست و حمایت از حیوانات خانگی در راستای تأمین سلامت جامعه صورت گرفته است.
كرمی افزود: همچنین در خصوص اقدامات بهداشتی در تفریحگاه ها و اماكن زیارتی شهرستان، سه كلاس آموزشی، توجیهی جهت كسبه و آموزش متصدیان در خصوص توزیع مواد خوراكی و آشامیدنی برگزار گردید.
وی تصریح كرد: برقراری اكیپ ویژه نظارت بر تفریحگاهها و اماكن زیارتی، سیاحتی پس از ماه مبارك رمضان حتی در روزهای تعطیل و جمع آوری ۲۸۳ كیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد از سطح توزیع كنندگان در مراكز فوق از دیگر اقدامات صورت گرفته می باشد.
وی، تهیه و نصب بیش از ۵۰ عدد بنر با موضوعات مختلف بهداشتی و آموزش واطلاع رسانی به مسافرین و توزیع پمفلت های مرتبط با سلامت بین آنان و انجام بیش از ۱۵ مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی و انجام آزمایشات میكروبی و شیمیایی و نمونه برداری از مواد غذایی حساس و انجام آزمایشات مربوطه از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص بوده است.
کرمی در ادامه از اعزام تیم فوریتهای پزشكی ۱۱۵ بروجن به كربلا بمناسبت اربعین به مدت ۱۴ روز خبر داد.
به گفته وی، تیم فوریتهای پزشكی اورژانس ۱۱۵ شهرستان بروجن متشكل از سه نفر از پرستاران با یكدستگاه آمبولانس موبایل آی سی یو و كلیه تجهیزات و داروهای مورد نیاز بمنظور خدمت به زائرین امام حسین(ع) كه بمناسبت اربعین با پای پیاده عازم كربلا هستند با بدرقه ریاست و تعدادی از كاركنان شبكه بهداشت و درمان عازم مرز چزابه شدند .
بر اساس این گزارش، اعضای كارگروه سلامت و امنیت غذایی به ریاست فرمانداری، دبیری شبكه بهداشت و درمان و عضویت بخشداریها، شهرداریها، حفاظت محیط زیست، شبكه دامپزشكی، نیروی انتظامی، تعاون روستایی و جهاد كشاورزی است كه هرسه ماه یكبار جلسه تشكیل و مهمترین مسایل مرتبط با سلامت در این جلسه مطرح و بررسی می شود.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات