استاندار در ستاد ساماندهی امور جوانان استان؛

مدیران دستگاه های اجرایی در راستای تقویت سمن ها كوشا شوند

کد خبر: 529-950827 گروه: اجتماعی
پنجشنبه, 27 آبا 1395 17:30
مدیران دستگاه های اجرایی در راستای تقویت سمن ها كوشا شونداستاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان در راستای حمایت و تقویت سازمان های مردم نهاد كوشا باشند.
قاسم سلیمانی دشتكی در هفتاد و یكمین ستاد ساماندهی امور جوانان چهارمحال و بختیاری تأكید كرد: اعضای سازمان های مردم نهاد باید به منظور حذف فرهنگ های نادرست و غلط در جامعه برنامه ریزی علمی، فرهنگی، اصولی و منطقی داشته باشد.
وی تقویت سمن ها ازسوی بخش دولتی را ضروری دانست و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به شناسایی و واگذاری برخی امور قابل واگذاری به تشكل های غیردولتی اقدامات لازم را انجام دهد.
سلیمانی دشتكی تصریح كرد: تصدی گری امور از سوی دستگاه های اجرایی در حال منسوخ شدن است و به همین منظور استفاده از توان بالای سازمان های مردم نهاد نقش اساسی در ارتقای خدمات رسانی به جامعه دارد.
وی بیان داشت: اعضای سمن های می توانند در مدیریت و رفع برخی مشكلات اجتماعی مانند مبارزه با مواد مخدر مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط با كمك و یاری دهند.
رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان چهارمحال و بختیاری به تلاش های غرب برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و تضعیف اعتقادات جوانان اشاره و اضافه كرد: اعضای تشكل های غیردولتی در خنثی كردن توطئه های بیگانگان نقش اساسی ایفا می كنند.
وی عنوان داشت: به همین منظور دستگاه های اجرایی مرتبط باید در ارائه آموزش های لازم به اعضای سمن ها به ویژه در زمینه های ایده پردازی، كارآفرینی و مهارت افزایی اقدامات لازم را انجام دهند.
سلیمانی دشتكی اظهار كرد: مدیران دستگاه های اجرایی می توانند از محل اعتبارات جاری به منظور خرید كتاب به سمن ها كمك كنند.
وی ادامه داد: هدایت فعالیت سمن ها به سمت و سوی امور تخصصی و خاص رفع مشكلات جامعه و ارتقای شاخص های توسعه ای در بخش های مختلف را تسریع می كند.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان كرد: تثبیت و تقویت فرهنگ های غنی در جامعه می تواند به عنوان یكی از مهمترین اولویت های دستگاه های اجرایی با همكاری سمن ها مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد.
وی یادآور شد: توجه به اشتغال، مسكن و ازدواج جوانان، كاهش نرخ بیكاری، رونق اقتصادی، بهبود وشعیت معیشت خانوارها، خودكفایی در تولید و ارتقای زیرساخت ها از مهمترین اقدامات دولت یازدهم در سه سال گذشته به منظور خدمات دهی به مناطق محروم و كمترتوسعه یافته كشور مانند چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.
سلیمانی دشتكی عنوان كرد: اعضای سازمان های مردم نهاد در دستیابی سریع تر به موفقیت های كسب شده در این زمینه نقش مهمی را بر عهده داشته اند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام / منتشر شده توسط : سعید قوامی
آرشیو

تبلیغات
انتخابات شورای شهر ۹۶
انتخابات ریاست جمهوری ۹۶
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغات