آیین تجلیل از خادمان نشر و کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

کد خبر: 516-950824 گروه: فرهنگی و هنری
دوشنبه, 24 آبا 1395 10:25
آیین تجلیل از خادمان نشر و کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار شدآیین تجلیل ازخادمان نشر ، کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی با حضور مسئولین استان در سالن فرهنگسرای بزرگ  ارشاد شهرکرد برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، آیین تجلیل از خادمان نشرکتاب، کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه ٢٣ آبان ماه با حضور مسئولین استان ، جمعی از نویسندگان، ناشران، هنرمندان، کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها در سالن فرهنگسرای بزرگ  ارشاد شهرکرد برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار چهارمحال وبختیاری با اشاره به اهمیت فرهنگ کتاب وکتابخوانی گفت: توسعه و ترویج این فرهنگ به عنوان زیربنایی توسعه همه جانبه نیازمند زیرساخت هاست.
سیامک سلیمانی افزود: احداث کتابخانه مرکزی در مرکز استان به عنوان یک زیرساخت فرهنگی است که امید است با توجه به مساعدت استاندار وپرداخته یک میلیارد ریال اعتبار برای خرید زمین از مسکن وشهرسازی به این اداره کل بتوان تا چند ماه آینده عملیات ساخت وساز این کتابخانه آعاز شود.
وی توسعه فرهنگ مطالعه و کتاب وکتابخوانی را بسیار مهم خواند وگفت توسعه این فرهنگ وهمچنین توسعه زیرساختها نیازمند همکاری وتلاش همه جانبه از سوی مسوولان و  حضور و مشارکت خیران دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال وبختیاری نیز در این آیین از برگزاری جشنواره روستای دوستدار کتاب در استان خبر داد و گفت: در این جشنواره روستاهای که برنامه های در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشند، شناسایی و تقدیر خواهد شد.
جواد کارگران دهکردی افزود: سال گذشته شهرکرد به عنوان یکی از ١٠ شهر پایتخت کتاب معرفی و نشان یونسکو در بحث ترویج کتاب و کتابخوانی را دریافت کرد و پیش بینی می شود امسال نیز شهرکرد به عنوان شهر پایتخت کتاب معرفی شود.
وی به برگزاری مسابقات کتاب و کتابخوانی، نگارش و چاپ کتاب، برپایی نمایشگاه های کتاب با حضور ناشران کشوری، اختصاص یارانه کتاب به کتاب فروشی ها، برپایی نمایشگاه قرآن و رسانه های دیجیتال به عنوان برنامه های مهم در حوزه کتاب و کتابخوانی در استان اشاره کرد وگفت: به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ٢٥درصد یارانه کتاب با عنوان یارانه پاییزه به کتاب فروشی های استان اختصاص داده می شود.
فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی افزود:هم اینک در استان ٦٣ کتابخانه عمومی در استان فعال است که از این تعداد ٥٠ کتابخانه نهادی و ١٣ کتابخانه مشارکتی است.
وی گفت: در دولت یازدهم ١٣ باب کتابخانه جدید در استان راه اندازی شده است.
خلیل مقدم یکی از مهمترین مشکلات اداره کل کتابخانه های عمومی استان را فرسودگی فضای فیزیکی کتابخانه ها عنوان کرد و گفت: در این دولت ٣٧درصد فضای فیزیکی کتابخانه ها بازسازی شده است.
وی با اشاره به اهمیت راه اندازی کتابخانه مرکزی چهارمحال وبختیاری گفت: امسال یک میلیارد ریال برای خرید زمین از سوی استاندار از محل اعتبارات استانی برای خرید این زمین از مسکن و شهرسازی استان به اداره کل کتابخانه های عمومی استان اختصاص داده شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابدار و کتابخوانی از ناشران برتر، کتابداران و کتابخوانان برتر و اصحاب رسانه برتر در حوزه تریج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان چهارمحال وبختیاری تقدیر شد.
در این آیین از کتاب شعر بختیاری با عنوان "چوپی آواز" نوشته مرید محمدی رونمایی شد.
لازم به ذکر است : این کتاب از انتشارات مرید و در سال ١٣٩٥به چاپ رسیده است در این کتاب سرودهای نویسنده به گویش محلی و زبان فارسی نگاشته شده است.انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات