سفر مدیر‌کل امور مبلغان و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی به استان چهار محال و بختیاری

کد خبر: 515-950824 گروه: اجتماعی
دوشنبه, 24 آبا 1395 09:55
 سفر مدیر‌کل امور مبلغان و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی به استان چهار محال و بختیاریمدیر‌کل امور مبلغان و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی در سفر یک روزه به استان چهار محال و بختیاری با مدیر و کارشناسان اداره کل تبلیغات اسلامی این استان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، حجت‌الاسلام حسن رقیمی گفت: نگاه مسئولین در عرصه ی تبلیغ به سمت مثبت شدن پیش می رود و طرح پیشنهادی امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی، اگر تصویب شود، اعتبارات بخش اعزام با رشد خوبی رو برو خواهد شد.

حجت‌الاسلام رقیمی افزود: تخصیص اعتبارات بخش اعزام بر اساس سامانه ی جامع اعزام مبلغ«سجام» صورت می پذیرد و هر چیزی که خود کارشناسان شهرستانی و استانی استان ها در آنجا ثبت کنند ملاک قرار می گیرد.

وی ادامه داد: آمار ها باید صریح، شفاف و روشن باشد و طبق طرح پیشنهادی هر یک از روستاهای بالای صد خانوار باید یک شورای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با محوریت روحانی مستقر داشته باشد و حال اگر عدد و رقم ها درست و شفاف نباشد، ضربه ای به روستاها و فعالیت های فرهنگی و مذهبی خواهد خورد.

مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ظرفیت سازی یعنی اعلام نیاز ها در برخی از مناسبت ها بسیار کم است و دفاتر شهرستانی باید ظرفیت سازی کنند، ثبت گزارش اعزام های مناسبتی بسیار پایین است، گزارش ها به موقع داده نمی شود و این نقطه ی ضعفی است که تخصیص اعتبارات کم را به همراه دارد.

وی با اشاره به گزارش سالنامه ی آماری استان چهار محال و بختیاری در سال 92، افزود: با نگاه به این آمار باید برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی استان چهار محال و بختیاری رشد کند و در بحث اعتبارات هم آنچه مصوب شده بود یا تخصیص گرفته یا تا پایان سال تخصیص داده می‌شود.

حجت‌الاسلام رقیمی، گفت: چهار محال و بختیاری در فعالیت های حوزه ی مسجد بین استان های کشور رتبه ی 21 و در حوزه ی اعزام مبلغ رتبه ی هفتم و در استقرار رتبه ی یک را دارد و در مجموع اعزام و استقرار رتبه ی اول را دارد و این رتبه بندی با توجه به ابلاغ و عملکرد است.

مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: بر بحث کیفی سازی فعالیت های روحانیان مستقر اصرار داریم و این کیفی سازی از طرف مدیر کل، معاون فرهنگی، کارشناس اعزام استان، مدیران و کارشناسان  شهرستانی باید پیگیری و هر کدام به اندازه ی  مخصوص به خود باشد.

وی با اشاره به شاخص های گروه اعزام و استقرار استانی، گفت: یکی از این شاخص ها، فعال سازی مساجد غیر فعال است و باید در مناطقی که نیاز است این مساجد را با وجود روحانیان پاره وقت فعال کرد و با این کار هم مساجد فعال می شوند و هم کانون جمعیتی پاسخ داده می‌شود.

گفتنی است، مدیرکل امور مبلغین و مساجد سازمان تبلیغات اسلامی کشور، حجت‌الاسلام حسن رقیمی، نشستی با مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، کارشناس اعزام و استقرار و کارشناس امور بانوان،، روز چهار شنبه 19 آبان 95، داشت و در این دیدار پیرامون مسائل فرهنگی و اعزام سخن گفت.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات