نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری؛

حق و حقوق مردم استان در مسئله آب فدای لابی‌گری‌های سیاسی نشود

کد خبر: 399-950817 گروه: اجتماعی
دوشنبه, 17 آبا 1395 10:00
حق و حقوق مردم استان در مسئله آب فدای لابی‌گری‌های سیاسی نشودمطالبه و حرف همه مسئولان، مردم  و دغدغه‌مندان و دلسوزان استان در خصوص مسئله آب به مسئولان ملی و وزارت نیرو باید « تأمین حق و حقوق مردم استان» باشد و سخنی غیر از این نیز نباید وجود داشته باشد و از هرگونه اختلاف در این أمر پرهیز شود که مایه سو استفاده دشمن نشود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام در نشست ماهانه ائمه جمعه استان به مسئله آب استان اشاره کرد و گفت: این روزها مسئله آب در استان به یکی از مسائل جدی و مطالبات مردمی تبدیل شده است که طبعا ائمه جمعه نیز در این مسئله می‌خواهند نقش صحیح و تاثیرگذار مطابق با شرایط و أمور حاکم، داشته باشند که هم وظیفه انجام شود و هم تبعات نداشته باشد
امام جمعه شهرکرد اختلاف بین مسئولان استان و وزارت نیرو بر سر میزان برداشت آب استان را یکی از دغدغه‌های جدی این روزها در مسئله آب استان بیان‌کرد و گفت: وزارت نیرو مدعی است که استان چهارمحال‌وبختیاری طلب چندانی از آب ندارد و تقریبا نزدیک میزان تخصیصی برداشت داشته است درحالی که مسئولان استان معتقد هستند استان خیلی کمتر از مقدار تخصیصی برداشت نموده و فاصله زیادی با آن مقدار دارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر این که تنها راه شفاف شدن میزان برداشت آب استان «نصب کنتورهوشمند» است افزود: مطالبه جدی مسئولان استان از وزارت نیرو برای رفع این اختلاف «نصب کنتور هوشمند» است که وزارت نیرو در این راستا باید به شکل جدی و با سرعت و به دور از هرگونه بهانه‌تراشی اعم از نبود اعتبار و مرسوم نبودن نصب کنتور و امثال این‌ها، نسبت به نصب کنتور هوشمند سریعاً اقدام کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام تاکیدکرد: در چنین استانی که اختلاف در برداشت آب بسیار قابل توجه و حساسیت برانگیز است و بی‌توجهی نسبت به آن تبعات سنگین و جبران‌ناپذیری را برای استان و کشور به دنبال خواهد داشت باید میزان برداشت آب شفاف و دقیق از طریق کنتور هوشمند مشخص شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان توجه جدی به حق و حقوق مردم استان چهارمحال‌وبختیاری در مسئله آب را از دیگر دغدغه‌های امروز در مسئله آب عنوان کرد و گفت: نگرانی‌ و دغدغه‌ای که در اصل مسئله آب وجود دارد آن است که مبادا «حق و حقوق مردم استان چهارمحال‌وبختیاری» در مسئله آب فدای لابی‌گری‌های و بازیگری‌های سیاسی شود و استان به حقی که در مسئله آب دارد، نرسد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام تاکیدکرد: مطالبه جدی مردم از مسئولان به ویژه وزارت نیرو آن است که حق و حقوق استان و مطالباتی که دارند در مسئله آب به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد تا آب مایه اختلاف و تفرقه در بین مردم، اقوام و استان‌ها نشود.
امام جمعه شهرکرد خاطرشان‌کرد: شأن و جایگاه ائمه جمعه در مسئله آب نیز اقتضاء می‌کند که مسائل اصلی و ریشه‌ای در این مسئله بیان شود و از ریز شدن در مسائل به شکل جدی خودداری کنند چرا که ریزشدن در این مسئله نه تنها مایه اختلاف بین مردم شهرها و روستا با یکدیگر خواهد شد بلکه شأن و جایگاه امامت جمعه را مخدوش خواهد کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان تاکید کرد: بنابراین مطالبه و حرف همه مسئولان، مردم  و دغدغه‌مندان و دلسوزان استان در خصوص مسئله آب به مسئولان ملی و وزارت نیرو باید « تأمین حق و حقوق مردم استان» باشد و سخنی غیر از این نیز نباید وجود داشته باشد و از هرگونه اختلاف در این أمر پرهیز شود که مایه سو استفاده دشمن نشود.
امام جمعه شهرکرد در جمع بندی این بخش از سخنان خاطرنشان‌کرد: مردم نیز در مسئله آب با نهایت عقلانیت و تدبیر مطالبات خود را پی خواهند گرفت و بهانه به دست بیگانه نمی‌دهند و بیش از حق خود هم مطالبه‌ای ندارند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام در ادامه بر حفظ شأن و جایگاه ائمه جمعه تاکیدکرد و گفت: متأسفانه  در کلان أمر ائمه‌جمعه با کرامت و تکریم پشتیبانی و مدیریت نمی‌شوند
نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر این که نارسایی‌ها و کمبودها  نباید ائمه جمعه را از عمل به رسالت اصلی خودشان باز دارد تصریح‌کرد: اگر چه تشکیلات حمایت درست و درخورشأن و جایگاهی از ائمه جمعه ندارد و متأسفانه از نواحی برخی افراد و تریبون‌هایی هم به طور کاملا حساب شده جایگاه ائمه جمعه و نمازهای جمعه را تضعیف می‌کنند، اما ائمه جمعه باید با بردباری و صبر به رسالتی که بر عهده آنان گذاشته شده است، عمل کنند که البته بیان مطالبات و دغدغه‌ها به جای خودش محفوظ است و به موقع خود باید بیان شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام تصریح‌کرد: ائمه جمعه با تمام این مشکلات و نارسایی‌هایی که با آن مواجه هستند می‌توانند ۹۰ درصد از این مشکلات را با نوع مدیریت خودشان برطرف کنند.
امام جمعه شهرکرد در پایان خاطرنشان‌کرد: بنده در طول این ۲۷ سالی که در کسوت امامت جمعه قرار دارم به این نتیجه رسیده‌ام که امام جمعه باید روی پای خودش بایستد و مدیریت و اداره أمور مربوط به خودش را خودش به دست گرفته و مدیریت نماید و وابسته به دولت‌ها و مسئولان نباشد و مردم هم به خوبی به نقش ائمه‌جمعه واقف هستند و حمایت و پشتیبانی لازم را خواهند داشت.

در ابتدای این دیدار ائمه جمعه دیدگاه‌ها، نظرات و مشکلات منطقه‌ای و استانی را بیان کردند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات