هشدار معاون غذا و دارو شهرکرد؛

تزریق بوتاکس توسط آرایشگران ممنوع!

سه شنبه, 27 مهر 1395 13:34

تزریق بوتاکس توسط آرایشگران ممنوع!معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شهركرد،‌ با توجه به قاچاق گسترده لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی به داخل مرزهای كشورمان به فروشندگان این مواد هشدار داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خیری تحلیلی بروجن سلام ، دكتر رضا محمدی افزود: فروشندگان مواد آرایشی و بهداشتی باید لوازم مورد نیاز فروشگاه خود از وارد كنندگان و شركت های پخش معتبر تهیه نمایند.
وی گفت: همچنین لازم است قبل از خرید كالا و پرداخت وجه فاكتور ، ‌شركت توزیع كننده را بطور كامل شناسایی كنند و در این خصوص می توانند از شركت وارد كننده استعلام نمایند.
دكتر محمدی، در خصوص كالاهای وارداتی نیز اظهار داشت: باید دقت شود تك تك محصولات دارای برچسب با شرایط لازم باشند و اگر برچسب ها به صورت یكجا در بسته بندی قرار داده شده اند آنها را روی هر واحد كالا چسبانده شود و از خرید و فروش لوازم ایرانی بدون پروانه ساخت و محصولات وارداتی بدون برچسب وزارت بهداشت خودداری گردد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شهركرد، در ادامه از مصرف كنندگان مواد آرایشی و بهداشتی نیز خواست،‌ مواد مورد نیاز خود را بیشتر از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر كه تحت نظارت مستمر كارشناسان وزارت بهداشت قرار می گیرند تهیه نمایند.
دكتر محمدی گفت: همراه داشتن كالاهای مورد نیاز شخصی هنگام حضور در آرایشگاه ها و خودداری از تهیه مواد آرایشی و بهداشتی در محل آرایشگاه ها نیز از نكات حائز اهمیت در حفظ سلامت شهروندان است.
وی، با بیان اینكه تزریق ژل و بوتاكس ، كاشت آبرو، خالكوبی و تاتو می بایست در مراكز درمانی و تحت نظر پزشك متخصص انجام شود افزود: ارائه این خدمات در آرایشگاه ها غیر مجاز می باشد.
وی، توجه به تاریخ انقضاء محصولات آرایشی و بهداشتی و نحوه درست نگهداری و مصرف آنها را برای مصرف كنندگان لازم دانست.
دكتر محمدی، در خصوص مصرف زیاد برخی مواد آرایشی نیز متذكر شد و خاطر نشان كرد: فراورده های رنگی مو ممكن است حاوی تركیبات شیمیایی سمی باشند. بنابراین توصیه می شود قبل از رنگ كردن موها را نشویید زیرا سبوم روی پوست سر از تحریك و آسیب آن جلوگیری می كند ولی بعد از رنگ و قبل از خشك كردن حتما آن را شستشو دهید و از مصرف دائمی رنگ های تیره پرهیز نماید.
وی، در خصوص استفاده از لنز های رنگی برای زیبایی چشم هم اظهار داشت: در بسیاری از موارد می توانند صدمات جبران ناپذیری را به چشم مصرف كننده وارد نمایند.
دكتر محمدی، در خصوص تهیه عطرها نیز یادآور شد، ‌در هنگام خرید عطر تنها به بوی خوش آن توجه نكنید چرا كه مطالعات نشان داده عطرها در هنگام جذب ممكن است سیستم غدد داخلی را تحت تاثیر قرار داده یا حتی حاوی مواد شیمیایی كشنده باشند.
وی گفت: استفاده از ضد عرق و دئودرانت حاوی نمك های آلومینیوم و انواع تركیبات پارا بنزن مضر می باشند و باعث شیوع بیشتر سرطان سینه می شوند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شهركرد، در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند شكایت از واحدهای تولید مواد غذایی و مراكز عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی را به اداره نظارات بر مواد غذایی،‌آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی استان و تماس با شماره ۳۳۳۴۲۴۱۳ و ۳۳۳۴۵۵۱۱ و سامانه پاسخگوی ۲۴ ساعته ۱۴۹۰ از طریق مسئولین مربوطه شكایات خود را پیگیری نمایند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات