استاندار چهارمحال و بختیاری؛

طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن با جدیت در حال انجام است

کد خبر: 331-950724 گروه: اجتماعی
شنبه, 24 مهر 1395 18:02
طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن با جدیت در حال انجام استاستاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: کارگاه‌های اجرای طرح انتقال آب بن – بروجن طبق روال قبل در حال فعالیت هستند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام در حاشیه نشست کارگروه حفاظت کیفی زاینده‌رود و حفاظت منابع آب، استاندار چهارمحال و بختیاری شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح انتقال پروژه آب بن - شهرکرد - بروجن را برای مصارف شرب و صنعت از منطقه بن به سمت بروجن و نقنه انتقال می دهد.
قاسم سلیمانی در کارگروه حفاظت کیفی زاینده‌رود و منابع آب استان با حضور جمعی از مسئولان امور آب استان اصفهان با اشاره به ضرورت نصب کنتور هوشمند بر روی زاینده‌رود بیان داشت: با نصب کنتورهای هوشمند روی منابع آبی موجب رفع و شبهه‌زدایی از همه اختلاف‌نظرهای موجود در خصوص میزان تخصیص و برداشت آب در استان می‌شود.
وی افزود: ۵۰ حلقه چاه از مجموع ۲۸۰ چاه غیرمجاز استان مسدود شده و باید تا جایی که منطق حکم می‌کند این کار ادامه پیدا کند تا بهانه‌ای برای دیگران نباشد.
سلیمانی گفت: این طرح در سفر ریاست جمهوری به استان تاکید فراوانی شد که در ظرف مدت سه سال مالی( از سال ۹۴ تا ۹۶) اجرایی شود.
وی ادامه داد: این طرح از سال ۹۱ در حالی اجرا شد که در همین سال اعتباری برای آن در نظر گرفته نشد ، در سال ۹۲ حدود ۲۰۰ میلیارد ریال ، در سال ۹۳ حدود ۱۳۰ میلیارد ریال و در سال ۹۴حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شد که به سبب برخی مشکلات خرانه در سال ۹۴تنها ۵۰ درصد اعتبار تخصیص داده شد.
سلیمانی بیان کرد: امسال چند کار مهم در این زمینه انجام شد که از جمله آن می‌توان به تسهیلاتی که وزارت نیرو از بانک پارسیان دریافت کرد اشاره نمود که حدود ۷۰ میلیاد تومان لوله خریداری شده و در ردیف بودجه هم ۶۰ میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان داشت : در چند هفته گذشته در دیداری که با ریاست محترم جمهور داشتم ایشان دستور داد امسال تخصیص به صورت ۱۰۰درصد صورت پذیرد و در سال ۹۶انشالله این پروژه به پایان برسد.
سلیمانی اظهارکرد: باتوجه به اینکه آب مسئله درون و برون استانی است و  به طب حساسیت های موجود و خاص خود را دارد از همین‌رو تلاش شد در سه سال گذشته به منظور جلوگیری از سیاسی شدن بحث آب ، از جو مردمی وارد فضای کارشناسی، حقوقی و قانونی شویم.
سلیمانی با اشاره به پروژه انتقال آب بن- شهرکرد - بروجن، افزود: این پروژه مطابق روال عادی خود در حال انجام است و کارگاه‌های مرتبط با آن در بن، شهرکرد و سفیددشت مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات