تجمع عاشورایی شهرستان بروجن در خصوص پروژه انتقال آب بن_بروجن؛

در خصوص انتقال آب ذره ای عقب نشینی نمی کنیم

کد خبر: 330-950723 گروه: اجتماعی
جمعه, 23 مهر 1395 13:42
در خصوص انتقال آب ذره ای عقب نشینی نمی کنیمحجت‌الاسلام‌ والمسلمین امیرقلی‌جعفری در بین مردم شهرستان بروجن گفت: طرح بن - بروجن تنها برای تأمین آب این دو شهرستان نیست، بلکه وردنجان، نافچ، فرادنبه، سفیددشت، شهرکرد و فرخشهر ، نقنه هم به این آب نیاز دارند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین امیرقلی‌جعفری ظهر روز جعه در تجمع عزاداران عاشورایی که در میدان شهرداری بروجن برگزار شد عنوان کرد: حضرت ابا عبدالله در خروج خود فرمودند من برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرده ام.

 

حجت‌الاسلام‌ جعفری اظهار داشت : یک جمله در زیارت اربعین اباعبدالله داریم " بَذَلَ مُهجَتَهُ فِیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبادَکَ مِنَ الجَهالَهِ " امام حسین خون قلب خود را داد که مردم از جهالت خارج شوند و " حِیرَهِ الضَّلالَه " مردم از گمراهی هم جدا بشوند براساس این دونکته که عرض کردم وظیفه دینی و اخلاقی و ملی خود می دانم و عرض می کنم اگر بنده مسیر دیگری جز گفتن به مردم سراغ داشتم می گفتم.

 

حجت‌الاسلام‌ جعفری بزرگترین معروف را حفظ نظام اسلامی دانست و گفت: بعداز ۱۲۰۰ سال این اولین حکومت شعیه است بعدا از عصر حضور ائمه و بزرگترین معروف را حفظ نظام میدانم و بزرگترین منکر را تضعیف نظام اسلامی چه با تصمیم گیری های نابجا و چه با حرف و چه با برخورد نا بجا و اعتماد مردم را سلب کردن را بزرگترین منکر می دانم.

 

 حجت‌الاسلام‌ جعفری با بیان اینکه طرح‌های قانونی هیأت وزیران یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند، اظهار کرد: این در حالی است‌ که طرح‌های غیرقانونی زیاده‌خواهانه و غیرکارشناسانه، پشت سر هم اجرا می‌شوند و این را بارها و بارها در روز تاسوعا و عاشورا گفته ام.

 

وی افزود: نمونه آن پروژه تونل گلاب است که آب استان چهارمحال‌ و بختیاری را به یزدانشهر اصفهان انتقال می‌دهد و در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی غیرقانونی اعلام شد و هر دو دولت قبول کردند، اما امروز پروژه گلاب در حال اتمام است.

 

جعفری با اشاره به اینکه طول زاینده‌رود دراستان چهارمحال‌ و بختیاری‌ ۶۳ کیلومتر است، ادامه داد: اگر تونل‌گلاب افتتاح شود، رودخانه زاینده‌رود در استان چهارمحال‌ و بختیاری خشک خواهد شد و اطراف شهر سامان به کویر تبدیل می شود.

 

وی با ابراز نارضایتی از اینکه هنوز برخی نمی‌دانند که یک طرح غیرقانونی که ردیف اعتبار ندارد، نباید اجرا شود، ادامه داد: اخیراً شنیده‌ایم وزارت نیرو اعلام کرده است برداشت‌ چهارمحال‌ و بختیاری از زاینده‌رود ۲۸۰ میلیون مترمکعب در سال است، در حالی که دروغ بوده، زیرا برداشت استان ما از این رود سالانه ۱۵۰ میلیون مترمکعب است.

 

حرف من جعفری از زبان مردم همه استان این است این چه‌ قدرت و چه مافیایی است که سبب می‌شود مصوبات شورای‌عالی آب بلوکه شوند.

امام سجاد فرمود : مرا به آغوش گرفت و آخرین حرفش این بود عزیزم ظلم نکن، هرکس ظلم بکند قبیح است.

 

جعفری تاکید کرد: برخی بیان می‌کنند که طرح انتقال آب شهرستان‌ بن به بروجن را کم کنید؛ این درحالی است که این طرح تنها برای تأمین آب این دو شهرستان نیست، بلکه وردنجان، نافچ، فرادنبه، سفیددشت، شهرکرد و فرخشهر ، نقنه هم به این آب نیاز دارند و این طرح آب شرب ۴۵۰ هزار نفر را تامین می‌نماید.

 

وی خاطر نشان کرد : تخصیصی که دولت برای استان چهارمحال و بختیاری قرار داده است ۲۳۷ میلیون متر مکعب آب است ما در حال حاضر ما به شهادت کارشناسان ، استاندار و نمایندگان ما الان ۱۴۰ میلیون متر بیشتر برداشت نداریم ۴۱ میلیون هم طرح بن -شهرکرد – بروجن است چون بناست ۴۵۰ هزار نفر آب را تامین کند ، این ۱۸۰ میلیون لیتر می شود تا ۲۳۸ را ببنید ۵۰ میلیون متر در خصوص کشاورزی و باغذاری است که ۲۰ سال پیش هیات دولت مجوز را داده است مال امروز نیست.

 

شنیده شده است آقایون گفته اند الان ۱۴۰ میلیون متر معکب برداشت نمی کنید شما ۲۱۹ میلیون متر مکعب برداشت می کنید پس ۴۱ میلیون پروژه آب بن -شهرکرد– بروجن و ۵۰ میلیون متر آب کشاورزی پس دیگر آب نمی ماند .

 

یک معادله غلط و یک نتیجه گیری غلط و بر اساس نتیجه گیری غلط ، یک تصمیم گیری غلط که طرح را تعدیل کنید من بارها به استاندار و بقیه مسئولین گفته ام: وظیفه شرعی خود میدانم که این خبر یا غلط است یا درست اعتماد مردم را متزلزل کرده است ریاست محترم جمهور عنوان کردند در دولت تمام است من حرف سیاسی نمی زنم نظر سیاسی دارم ولی در مورد آب حرف سیاسی نمی زنم ؛ هرکس بخواهد از آب موج سواری سیاسی کند خیانت کرده است .

 

حرف بنده اینست این خبر درست است یا غلط وزارت نیرو تکذیب کند نه معاون استاندار!

 

بنده جعفری نگفتم کار تعطیل شده است یا تخصیص صورت نگرفته است بلکه گفته خبر این است که پروژه باید تعدیل شود چون شما ۲۱۸ میلیون متر برداشت می کنید تا ۲۳۷ میلیون متر دیگه برای پروژه بن – بروجن نمی ماند نه کشاورزی ، مدیریت کنید و این مدیریت کنید یعنی اینکه جمعش کنید.

جعفری افزود: این خبر درست است یا غلط؟؟

وی ادامه داد: آب برای ۲۰۰ کیلومتری استان یعنی کاشان وجود دارد و برای ۴۰۰ کیلومتری استان یزد هم وجود دارد، اما برای ۴۵۰ هزار نفر مردم این استان آب نیست؟

آیا این عدالت است؟!

مردم را نباید در جهالت گذاشت باید شفاف حرف بزنید.

کی میتوانید پروژه را اجرا کنید؟ بعد تصفیه خانه اش را کی تاسیس می کنید؟

 

 حجت‌الاسلام‌ جعفری خطاب به وزیر نیرو :

حرف ما امروز این است که اگر چنین تصمیمی گرفته‌اید که مردم استان را تخلیه کنند، صادقانه به آنها بگویید و اینقدر به مردم توهین نکنید، و اگر قرار است مردم در این استان بمانند، باید وزیر نیرو از مردم عذرخواهی کند.

 

حجت‌الاسلام‌ جعفری خطاب به گروه ها و احزاب سیاسی :  

 

به تمامی گروه ها و احزاب ، اصولگر و اصلاح طلب می گویم از بحث آب استفاده سیاسی نکنید.

 

 

پ.ن : به لحاظ رساندن مفهوم سخنان و دوری از ابهام ، سعی شده تا کمترین دخل و تصرفی در تنظیم صورت پذیرد .

 

 


در خصوص انتقال آب ذره ای عقب نشینی نمی کنیم
در خصوص انتقال آب ذره ای عقب نشینی نمی کنیم
در خصوص انتقال آب ذره ای عقب نشینی نمی کنیم
در خصوص انتقال آب ذره ای عقب نشینی نمی کنیم

 

 

 انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات