سخنران نماز ظهر عاشورای شهرکرد عنوان کرد؛

مسئولین بگویند چه کسانی مصوبات شورای عالی آب را بلوکه می کنند

کد خبر: 328-950721 گروه: اجتماعی
چهارشنبه, 21 مهر 1395 17:13
مسئولین بگویند چه کسانی مصوبات شورای عالی آب را بلوکه می کنندسخنران نماز ظهر عاشورای شهرکرد  گفت:مسئولین باید به مردم بگویند این چه‌ قدرت و چه مافیایی است که سبب می‌شود مصوبات شوای‌عالی آب بلوکه شوند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام سخنران نماز ظهر عاشورای شهرکرد خطاب به رئیس‌جمهور گفت: در وزارت نیرو طرح‌های زیاده‌خواهانه و غیرقانونی اجرا می‌شود.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین امیرقلی‌جعفری ظهر امروز در سخنرانی بعد از نماز ظهر عاشورا که در مصلای بزرگ‌ این شهر برگزار شد، با انتقاد از اینکه طرح‌های قانونی هیأت وزیران یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند، اظهار کرد: این در حالی است‌ که طرح‌های غیرقانونی زیاده‌خواهانه و غیرکارشناسانه، پشت سر هم اجرا می‌شوند.
وی افزود: نمونه آن پروژه تونل گلاب است که آب استان چهارمحال‌ و بختیاری را به یزدانشهر اصفهان انتقال می‌دهد و در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی غیرقانونی اعلام شد و هر دو دولت قبول کردند، اما امروز پروژه گلاب در حال اتمام است.
جعفری با اشاره به اینکه طول زاینده‌رود دراستان چهارمحال‌ و بختیاری‌ ۶۳ کیلومتر است، ادامه داد: اگر تونل‌گلاب افتتاح شود، رودخانه زاینده‌رود در استان چهارمحال‌ و بختیاری خشک خواهد شد و مردم سامان باید کنار خیابان‌های اصفهان دست‌فروشی کنند.
وی با ابراز نارضایتی از اینکه هنوز برخی نمی‌دانند که یک طرح غیرقانونی که ردیف اعتبار ندارد، نباید اجرا شود، ادامه داد: اخیراً شنیده‌ایم وزارت نیرو اعلام کرده است برداشت‌ چهارمحال‌ و بختیاری از زاینده‌رود ۲۸۰میلیون ‎مترمکعب در سال است، در حالی که دروغ بوده، زیرا برداشت استان ما از این رود سالانه ۱۵۰میلیون مترمکعب است.
جعفری افزود: برخی بیان می‌کنند که طرح انتقال آب شهرستان‌ بن به بروجن را کم کنید؛ این درحالی است که این طرح تنها برای تأمین آب این دو شهرستان نیست، بلکه وردنجان، نافچ، فرادنبه، سفیددشت، شهرکرد و فرخشهر هم به این آب نیاز دارند.
سخنران نماز ظهر عاشورای شهرکرد ادامه داد: آب برای ۲۰۰کیلومتری استان یعنی کاشان وجود دارد و برای ۴۰۰کیلومتری استان یزد هم وجود دارد، اما برای ۴۵۰ هزار نفر مردم این استان آب نیست؟ آیا این عدالت است؟!
وی ادامه داد: مسئولین باید به مردم بگویند این چه‌ قدرت و چه مافیایی است که سبب می‌شود مصوبات شوای‌عالی آب بلوکه شوند.
جعفری خطاب به وزیر نیرو گفت: حرف ما امروز این است که اگر چنین تصمیمی گرفته‌اید که مردم استان را تخلیه کنند، صادقانه به آنها بگویید و اینقدر به مردم توهین نکنید، و اگر قرار است مردم در این استان بمانند، باید وزیر نیرو از مردم عذرخواهی کند.
وی خطاب به مسئولین استان گفت: با شجاعت و صادقانه به مردم بگویید که نمی‌توانیم مقابل این قدرتی که مصوبات هیأت وزیران را بلوکه می‌کند، بایستیم هرچند که می‌دانم مسئولین استان چقدر در این خصوص تلاش کردند.
سخنران نماز ظهر عاشورای شهرکرد ضمن انتقاد از بی‌تدبیری‌های وزارت نیرو، خطاب به رئیس‌ جمهور گفت: آقای روحانی شما در حضور ده‌ها‌ هزار نفر اعلام کردید پروژه انتقال آب شهرستان بن به بروجن در این دولت به اتمام می‌رسد، اما شش ماه از دولت باقی‌مانده و این پروژه ناتمام مانده است.
جعفری با اشاره به اینکه ۲۶سال است که بسیاری از دشت‌های استان توسط وزارت نیرو ممنوعه اعلام شده‌اند، افزود: دولت شما دولت تدبیر و امید بود، اما این بی‌تدبیری‌ها در وزارت نیرو از کجا نشأت می‌گیرد، شما باید به داد این مردم برسید.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات