آنچه در سومين جلسه شورای فرهنگ عمومی مصوب گردید؛

دبیرخانه فرهنگ سپاس در شهرستان بروجن دائر می گردد

کد خبر: 321-950718 گروه: اجتماعی
یکشنبه, 18 مهر 1395 19:20
دبیرخانه فرهنگ سپاس در شهرستان بروجن دائر می گرددسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجن با دستور جلسه ابلاغ كمیته های تخصصی زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی ، بحث و بررسی پیرامون ایجاد دبیرخانه فرهنگ سپاس ، ارائه راهكارهای چگونگی ترویج صحیح فرهنگ عاشورایی در بین جامعه و متولیان مراسم عزاداری برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام سوم جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجن برگزار گردید. در ابتدا رحمت الله يوسف زاده دبير شورا ضمن خيرمقدم به حاضرين دستور جلسه را قرائت و خواستار توجه همه اعضاء به مصوبات شورا گرديد.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی گفت: با توجه به ضرورت تشكیل كمیته های تخصصی زیرمجموعه شورا در جلسه آتی موارد لازم ابلاغ خواهد شد.

سعادت فرهدف از تشكیل این كمیته ها را استفاده از ظرفیت نیروهای مطلع و كارشناس سطح شهر كه عضو شورای فرهنگ عمومی نیستند و اتفاقا نقطه نظرات خوبی دارند دانست .

وی در ادامه به بحث تحریف ها ، آفت ها و آسیب ها در برگزاری مراسم عزاداری ، مداحی و روضه خوانی پرداخته و توضیح داد كه روضه خوانی های غیر مستند ، ورود علم وطبل ها ، سنج ها و شیپورها كه با عزاداری های آقا ابا عبدالله الحسین (ع) هیچ سنخیتی ندارد، بایستی از فرهنگ عاشورایی حذف و به جای آن با معرفی كردن كتب مقتل معتبر معارف غلط را بیرون نماییم و روحیه انقلابی همراه با ترویج روحیه استكبار ستیزی و برائت از یزیدیان زمان را جایگزین نماییم .

رییس شورای فرهنگ عمومی بروجن خروج از انحرافات ، ورود معارف غنی ، حمل تصاویر شهداء ، دعا برای نظام و رهبری ، اشاره به ارزش های انقلابی را جزء لاینفك فرهنگ عاشورایی برشمرد . در ادامه هر یك از اعضاء در خصوص موضوع جلسه توضیحاتی را بیان نموده و همگی به ترویج صحیح فرهنگ عاشورایی در سطح جامعه و متولیان مراسم عزاداری تاكید كردند.

دستور بعدی جلسه ایجاد دبیرخانه فرهنگ سپاس بود كه با توضیحاتی كه ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه نمود اكثر اعضا با تشكیل چنین دبیرخانه ای موافقت خود را اعلام نمودند.

پس از استماع نقطه نظرات مدعوین و اعضا شورای فرهنگ عمومی موارد ذیل به تصویب رسید:

۱-مقرر شد اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن از هم اكنون و برای سال های آینده تمهیدات لازم را جهت تغییر مسئولین هیئت های مذهبی كه از قدیم الایام و به رسم سنت قدیمی مشغول به فعالیت هستند را با نیروهای جوان، خوش فكر و تحصیل كرده مذهبی جایگزین نماید.

۲-مقرر شد هیئت های عزاداری از به كار بردن ابزار آلات غیرمرسوم و وارداتی از جمله علم ها، طبل ها، سنج ها، شیپورها خودداری و استفاده از آنها را به حداقل برسانند.

۳-مقرر گردید وعاظ، مداحان و هیئت های مذهبی در راستای روحیه استكبارستیزی و برائت از یزیدیان زمان در خطبه ها و سخنرانی های خود اقدامات لازم را در این خصوص انجام و همگی موظف به دعا برای نظام و سلامتی رهبری و مسئولین دلسوز شوند و همچنین هیئت های مذهبی و عزادار مكلف شوند در اجرای ترویج فرهنگ صحیح عاشورایی و انعكاس ارزش های متعالی عاشورایی نسبت به حمل تصاویر شهداء مبادرت نمایند.

۴-مصوب شد نماز ظهر عاشورا به امامت امام جمعه محترم در جوار روضه الشهدا برگزار گردد.

۵-با پیشنهاد فرمانده سپاه بروجن مقرر گردید برای سال آینده برنامه ریزی لازم جهت اجتماعات عظیم مردمی به منظور ارائه برنامه های عزاداری و به صورت متمركز انجام پذیرد.

۶-بنابر پیشنهاد اداره اوقاف و امور خیریه مقرر گردید ادارات شهرداری، سپاه، بنیاد شهید و امور ایثارگران، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه،امور كتابخانه ها و آموزش و پرورش همكاری لازم را در هزینه های بنر تمثال شهدا با شعار «ما با شهادت اقتدا كردیم به سید و سالار شهدا، شما با نماز ظهر عاشورا اقتدا كنید» همكاری نمایند.

۷-مصوب شد به منظور تجلیل و قدردانی از خادمان و پیش كسوتان كلیه عرصه های صنفی، هنری، فرهنگی و ... دبیرخانه فرهنگ سپاس با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و استفاده از نظرات سایر ادارات مرتبط ،در محل این اداره تشكیل و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات