راهکارهای استاندار برای رفع چالش های منطقه ای آب

کد خبر: 309-950712 گروه: اقتصادی
دوشنبه, 12 مهر 1395 19:50
راهکارهای استاندار برای رفع چالش های منطقه ای آباستاندار چهارمحال و بختیاری نصب کنتورهای هوشمند، اعطای اختیار به نمایندگان کشاورزان و تعدیل نامه نگاری های دولتی را سه راهکار رفع چالش های منطقه ای آب عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از  ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در آیین معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای افزود: چهارمحال و بختیاری با بحران جدی خشکسالی و کاهش منابع آب زیرزمینی و سطحی مواجه است که اگر برای رفع این مشکل چاره اندیشی نشود، بسیاری از استان های کشور با بحران آب مواجه می شوند.
وی با اشاره به ممنوعه شدن هشت دشت از 11 دشت مطالعاتی و خشکیدگی بیش از 60 درصد قنات ها تصریح کرد: برای احیای منابع آبی، نیاز به توسعه طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در این استان است.
سلیمانی دشتکی ادامه داد: نه تنها منابع آب زیرزمینی بلکه رودخانه های زاینده رود و کارون نیز با مشکل جدی کاهش آب مواجه است و مسئولان ارشد کشور باید نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به طرح های آبرسانی در این استان نسبت به تاخیر در تخصیص اعتبارهای لازم برای تکمیل این طرح ها انتقاد کرد و گفت: طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن یکی از مهمترین این طرح هاست که تخصیص نیافتن اعتبار لازم به این طرح، عملیات اجرایی آن را با تاخیر مواجه کرده است.
سلیمانی دشتکی بر تعیین تکلیف طرح های انتقال آب این استان تاکید کرد و گفت: عملیات اجرایی بسیاری از طرح های انتقال آب از این استان از 20 سال گذشته آغاز شده وهمچنان نیمه تمام مانده و زندگی بسیاری از مردم محلی را با مشکل مواجه کرده است.
وی با بیان این که در انتقال آب این استان اختلاف نظری وجود ندارد، تصریح کرد: اختلاف های موجود بر سر روش و شیوه انتقال است.
سلیمانی دشتکی با اشاره به اختلاف بر سر میزان برداشت آب از زاینده رود بین 2 استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان نیز افزود: نصب کنتورهای هوشمند، کناره گیری دستگاه های دولتی و ورود نمایندگان کشاورزان 2 استان و پرهیز از نامه نگاری و دستورالعمل هایی که بار معنایی دارد، می تواند در رفع این مشکل کمک کند.
خطر نشان می‌شود:  آیین معارفه مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری با حضور مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات