معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

برای ارائه فرهنگ؛ به تولید محتوا نیاز داریم

کد خبر: 292-950704 گروه: فرهنگی و هنری
یکشنبه, 04 مهر 1395 18:13
برای ارائه فرهنگ؛ به تولید محتوا نیاز داریممعاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اکنون نوع مطالعه تغییر کرده است و فقط محدود به کتاب و رسانه‌های مکتوب نسیت بلکه تلویزیون، رادیو و فضای مجازی نیز نقش به سزایی دارند، عنوان کرد: ما باید برای ارائه فرهنگ و توانایی‌های ملی و دینی خودمان تولید محتوای مناسب داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از ایسنا -علی اصغر کاراندیش چهارم مهرماه در آیین افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه دنیا از لحاظ علمی و تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است، اظهار کرد: جوامعی می‌توانند در این دنیا رقابت کنند از لحاظ علمی و ایمان و تقوا پیشرفت کرده که این پیشرفت مرهون تفکر، تدبر، تعقل، تحقیق و پژوهش است.
وی با تاکید برا ینکه لازمه تفکر، تدبر ، تعقل، تحقیق و پژوهش؛ مطالعه است، افزود: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعای پیشرفت کند مگر با بالا بودن سرانه مطاله در آن کشور.
کاراندیش کتاب را جشمه جوشان دانایی و دانایی را سلاحی در برابر فقر و جهل دانست و اظهار کرد: اگر جامعه نتواند در حوزه نشر کتاب به طور عمیق وارد شود، جهل در آن جامعه گسترش یافته وباعث جنگ در جامعه و فقر می‌شود.
وی یکی از شاخص‌های پیشرفت در کشورها را سرانه مطالعه عنوان کرد و تصریح کرد: در گذشته مطالعه تنها به کتاب اختصاص داشت ولی اکنون با گسترش فناوری اطلاعات  مطالعه در حوزه‌های فضای مجازی و موبایل‌های هوشمند ارتقا یافته است.
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اکنون نوع مطالعه تغییر کرده است و فقط محدود به کتاب و رسانه‌های مکتوب نسیت بلکه تلویزیون، رادیو و فضای مجازی نیز نقش به سزایی دارند، عنوان کرد: ما باید برای ارائه فرهنگ و توانایی‌های ملی و دینی خودمان تولید محتوای مناسب داشته باشیم.
کاراندیش کتاب را نسبت به فضای مجازی بسیار معتبر دانست و گفت: مطالعه در فضای مجازی و رسانه‌ها نمی‌توانند جای کتاب را بگیرد زیرا کتاب همواره ماندگار است.
وی با اشاره به اینکه اکنون خطری که در حوزه نوشتن کتاب در کشور ما وجود دارد کپی برداری از کتب دیگران است، افزود: نویسندگان برخی از کتاب‌ها به خود زحمت مطالعه و اندیشیدن را نمی‌دهند و نیازهای مخاطبان خود را درک نمی‌کنند.
کاراندیش با تاکید بر اینکه برای ترویج فرهنگ مطالعه باید نویسندگان احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند، اظهار کرد: نویسندگان باید کتاب‌هایی بنویسند که پرسش‌ها و نیازهای مخاطبان را رفع کند و وارد سبد مطالعه خانواده شود در غیر این صورت سرانه مطالعه جهشی نخواهد داشت.
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان  اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنابر وظایف خود باید مجوز چاپ کتاب‌ها را صادر کند، افزود: اگر ناشران محتوای غنی و مستدل کتاب‌ها و قانون حق مولف را رعایت کنند می‌توانند از مزایای زیادی استفاده کنند.
وی تصریح کرد: یازدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران در چهارمحال و بختیاری و  سیصد و هفتمین نمایشگاه کشوری است و به منظور حمایت از دانشجویان و دانش‌آموزان و طلاب که نیاز به مطالعه بیشتری دارند اعتبارات در سال 95 در زمینه انتشار کتب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور نسبت به سال گذشته 45 درصد افزایش داشته که از 150 میلیارد تومان به 195 میلیارد تومان رسیده است.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات