رئیس جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری؛ مسئول کمیته قرآن در فضای مجازی استان شد

کد خبر: 283-950629 گروه: اجتماعی
دوشنبه, 29 شهر 1395 19:24
رئیس جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری؛ مسئول کمیته قرآن در فضای مجازی استان شدرئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری به‌عنوان مسئول کمیته قرآن در فضای مجازی شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی معرفی شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری، در یازدهمین نشست شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی چهارمحال و بختیاری که روز گذشته ۲۴ شهریورماه به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و با حضور اعضای این شورا  در دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری به عنوان مسئول کمیته قرآن در فضای مجازی شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی معرفی شد.
وحید خلیلی اردلی، رئیس جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری، در این نشست با اشاره به اینکه از انتخاب جهاد دانشگاهی به عنوان ریاست کمیته قرآن در فضای مجازی هم خوشحال و هم نگران است، افزود: خوشحالی به جهت کمکی است که جهاد دانشگاهی استان در ترویج فرهنگ قرآنی استان خواهد داشت و نگرانی بابت سنگینی بار مسئولیتی است که به دلیل ماهیت فضای مجازی وجود دارد.
خلیلی اردلی که همزمان مسئولیت کمیتۀ هماهنگی جشنوارۀ نماز در فضای مجازی را به عهده دارد، گفت: خبرگزاری ایکنا با پیشرفت خوبی حرکت می‌کند و مسیر رو به پیشرفتی را جلو می‌برد.
وی با عنوان اینکه ایکنا اولین و تنها خبرگزاری بین‌المللی قرآن در جهان است و وابسته به جهاد دانشگاهی است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا خبرگزاری ایکنا در استان به جایگاه اصلی خود برسد.
خلیلی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی با کمک به نشست توسعه فعالیت‌های قرآنی فرصتی برای خبرگزاری ایکنا مهیا می‌کند تا به مسیر واقعی خود برسد، افزود: جهاد دانشگاهی با ریاست این کمیته فرصتی پیدا می‌کند تا در جهت گسترش مفاهیم و فعالیت‌های قرآنی به جامعه قرآنی استان کمک کرده باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به اینکه خبرگزاری ایکنا تنها انتشار اخبار نیست، تصریح کرد: ارائه تحلیل‌های به‌ روز قرآنی و برپایی نشست‌های تخصصی قرآنی از دیگر فعالیت‌های خبرگزاری ایکنا در چهارمحال و بختیاری است.
رئیس کمیته قرآن در فضای مجازی استان با بیان اینکه شعبه فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور جزء ساختارهای ثابت جهاد دانشگاهی استان است که هم اکنون در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فعال است، تصریح کرد: همکاری در اجرای طرح سراسری دانشجو معلم قرآن کریم، تهیه کتبه‌های تدبر و راه اندازی ایستگاه تدبر در قرآن، برگزاری کرسی‌های تلاوت و تدبر در قرآن و برگزاری نمایشگاه آثار قرآن و هنر از جدیدترین فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی جهاددانشگاهی استان است که در سال جاری در قالب شعبه مذکور اجرا شده است.
وی اظهار کرد: امیدواریم با پیوند و پیوستی که شعبه فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور با شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی استان خواهد داشت، هم شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی به اهداف خود برسد و هم شبعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان به سمت اهداف خود پیشرفت داشته باشد.
خلیلی با اشاره به اینکه تاکید بر فضای مجازی در اکثر بیانات اخیر رهبری قابل مشاهده است، افزود: فضای مجازی امری گریزناپذیر است و با اشاره به حدیث امام علی(ع) که می‌فرمایند: «الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَيّر»؛ بیان کرد: این حدیث تنها در مورد عمر دلالت نمی‌کند و به استفاده به‌ هنگام از ابزار نیز اشاره دارد.
 
عضو شورای توسعه فعالیت های قرآنی استان تصریح کرد: فضای مجازی ابزاری است در اختیار انتقال اندیشه و مکتب‌ها و اگر از این ابزار در وقت خود استفاده نشود، ممکن است آن را از دست بدهیم و اگر از این فرصت فضای مجازی بهره نبریم دشمنان ما از آن استفاده خواهند کرد و بهره خواهند برد.
وی با اشاره به اینکه تولید محتوا در فضای مجازی بسیار اهمیت دارد و فضای مجازی فضایی بی انتها نیست، گفت: اگر که موج چهارم را در فناوری اطلاعات پیش رو داریم و آن فضای سه بعدی است باید با تولید نرم افزارهای جدید به انتشار حجم زیادی از این محتواهای ارائه شده باشیم.
 
 
رئیس جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری؛ مسئول کمیته قرآن در فضای مجازی استان شد
رئیس جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری؛ مسئول کمیته قرآن در فضای مجازی استان شد
 

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات