جلسه شورای ترویج ، توسعه و گسترش علوم قرآنی شهرستان بروجن برگزار شد.

کد خبر: 272-950627 گروه: اجتماعی
شنبه, 27 شهر 1395 12:25
جلسه شورای ترویج ، توسعه و گسترش علوم قرآنی شهرستان بروجن برگزار شد.جلسه شورای ترویج ، توسعه و گسترش علوم قرآنی شهرستان بروجن در محل دفتر امام جمعه شهر بروجن برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، در این جلسه رحمت الله یوسف زاده دبیر شورا ترویج ، توسعه و گسترش علوم قرآنی  و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجن گزارش مختصری از اهم فعالیت های قرآنی توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به حضار ارائه و اعلام داشت این اداره ضمن برگزاری برنامه با شکوه ضیافت نور در محل سالن فرهنگسرا ، به برگزاری بیست مورد محافل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان مبادرت نموده است .

وی با گلایه شدید از بعضی از فعالین قرآنی به واسطه عدم همکاری مناسب در استمرار انجمن قرآن و عترت ، خواستار تجدید نظر در دیدگاه های این طیف گردید .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام منصوری معاون محترم اداره تبلیغات اسلامی توضیحات لازمی را درخصوص دستورالعمل و تغییرات ایجاد شده در شورای توسعه قرآنی به اعضاء ارائه و پیشنهاد نمود كه کلیه فعالیت های قرآنی در یک جا تجمیع شود . وی کار شورا را اجرایی ندانسته و سیاست گذاری و نظارت را از اهم اقدامات این شورا برشمرد.

 سرکار خانم سیده کبری پیردهقان مسئول محترم دارالقرآن فاطمه الزهرا (س) اعلام داشتند، همه ما باید روحیه انقلابی خود را در قبال قرآن و عترت حفظ و از جنبه های شعاری پرهیز نماییم . ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ، جهاد فرهنگی و مسئولیت در قبال قرآن را دغدغه اصلی برشمرد. وی اعلام داشت همه ما سر سفره قرآن هستیم و شاید فردی قاری خوبی باشد ولی فعال قرآنی نیست .

در ادامه سایر اعضاء به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اشاره و خواستار توجه جدی فعالان قرآنی به این بخش گردیدند . 

پس از بيانات اعضاء حضرت حجت الاسلام والمسلمين دکتر سعادت فر امام جمعه شهر بروجن و  ریاست محترم شورا ، ضمن عذرخواهی از محضر قرآن در قبال کوتاهی که نسبت به آن داشته ایم و فاصله ای که از قرآن گرفته و غافل شده ایم، جایگاه این شورا را در فعالیت های قرآنی در دو بخش احصاء نموده که در نگاه اول آن را به عهده مردم و در نگاه دوم نقش آفرینی دولت برشمردند . وی اعلام کرد باید دولت نقش حمایت و سیاست گذاری را ایفاء کند و کار را به افراد متخصص بسپارد . در پایان پس از بحث و بررسی موارد ذیل به تصویب اعضاء رسید :

۱. مقرر شد امام جمعه محترم در خصوص راه اندازی سایت قرآنی اهتمام لازم را به کار گیرد.

۲. مقرر شد در راستای تخصصی کردن فعالیت های قرآنی و ارتباط با موسسات و کانون ها جلسه ای با حضور امام جمعه و اعضای شورای توسعه برگزار گردد .

۳. مصوب گردید طی برنامه ریزی لازم به طور مستمر اعضای شورا جلسات خود را در موسسات و کانون های قرآنی تشکیل و نسبت به بازدید از آنها اقدام نمایند.

۴. مقرر گردید من بعد دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی برای انجام فعالیت های قرآنی خود با موسسات قرآنی شهرستان تفاهم نامه امضاء و از خدمات آنها استفاده نمایند


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات