نماينده مردم بروجن در مجلس؛

سوء تدبیر عوامل اجرایی عربستان؛ موجب بروز واقعه منا شد

کد خبر: 259-950620 گروه: سیاسی
شنبه, 20 شهر 1395 12:27
سوء تدبیر عوامل اجرایی عربستان؛ موجب بروز واقعه منا شدنماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: عوامل اجرایی دولت عربستان با سوء تدبیر خود نقش اصلی را در بروز واقعه اسف‌بار منا بر عهده داشته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از ایسنا ؛ خدیجه ربیعی فرادنبه اظهار کرد: فاجعه دردناک منا که در موسم حج ابراهیمی سال گدشته رخ داد و در آن حادثه هزاران نفر حجاج بیت الله الحرام از جمله بیش از پانصد نفر از هم میهنان مسلمان ما جان خود را از دست دادند، نشانه بی کفایتی کامل رژیم خودکامه عربستان سعودی در مدیریت این مراسم دینی است.
وی افزود: از آن جایی که ورود هر کدام از حاجیان به سرزمین وحی با اخذ ویزای کشور عربستان صورت می‌گیرد، لذا این کشور به عنوان میزبان از منظر حقوق بین‌الملل در قبال حفظ امنیت زائران در مراسم حج مسئولیت کامل دارد.
ربیعی تصریح کرد: متاسفانه  کشور عربستان نتوانسته است تاکنون تدابیر لازم  را برای حفاظت از امنیت حجاج به ویژه در سال قبل که منجر به وقوع فاجعه هولناک منا شد، به عمل آورد و با اطمینان می‌توان گفت که عوامل اجرایی دولت عربستان با سوء تدبیر خود نقش اصلی را در بروز این واقعه اسف‌بار برعهده داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه سرزمین وحی به تمام مسلمانان تعلق دارد، گفت: کشور میزبان نمی‌تواند به بهانه‌های واهی از ورود زائران سایر کشورها برای انجام عمل حج جلوگیری کند.
ربیعی افزود: کشور عربستان که پشتیبان اصلی گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه خاورمیانه است و هر روزه تعداد زیادی از مسلمانان را در یمن به خاک و خون می‌کشد، به دلیل حمایت ایران از مواضع مقاومت ضدصهیونیستی و مقابله با گروه‌های تکفیری، مواضع خصمانه‌ای را در برابر ایران اتخاذ کرده و امسال با اعلام شرایط غیرمتعارف و غیرقابل قبول زمینه ایجاد هرگونه تفاهمی را برای اعزام زایران مسدود کرد.
وی تاکید کرد: دلیل اصلی تصمیم رژیم آل سعود را بایستی از عصبانیت این رژیم از مواضع اصولی کشورمان در مقابل تحولات منطقه از جمله مبارزه با گروه‌های تروریستی و محکومیت حمله به مردم بی دفاع یمن جستجو کرد.
نماینده مجلس گفت: همانطوری که مقام معظم رهبری در پیام امسال خویش به کنگره عظیم حج فرمودند برخی دلایل حکایت از عمدی بودن این فاجعه دارد، که در صورت اثبات این قضیه  بایستی اذعان کرد که عوامل استکبار جهانی برای ایجاد تخاصم بیشتر بین کشورهای مسلمان نقش آفرینی کرده‌اند که این موضوع از آنجایی که سیستم‌های امنیتی محل وقوع فاجعه با طراحی کشور انگلستان بوده است قوت بیشتری پیدا می کند.
به گفته وی، در صورت صحت دست داشتن عوامل استکباری در بروز این حادثه جانکاه، کشور عربستان با بی‌تدبیری خود به آلت دست کشورهای ضداسلامی  تبدیل شده و ناخواسته در زمین آن‌ها بازی کرده است.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات