مسئول آتش‌نشانی وخدمات ايمنی شهرداری بروجن خبر داد؛

برگزاری دوره آموزشی سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق

کد خبر: 253-950615 گروه: اجتماعی
دوشنبه, 15 شهر 1395 13:19
برگزاری دوره آموزشی سیستم‌های اعلام و اطفاء حریقمسئول آتش‌نشانی وخدمات ايمنی شهرداری بروجن از برگزاری کارگاه تخصصی و کاربردی آموزش سیستم‌های اعلام حریق خبر داد.
اسماعیل یزدانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، گقت: در جهت ارتقاء سطح دانش فنی و علمی شرکت کنندگان و آشنایی با سیستم های اعلام حریق استان های بزرگ و رعایت ضوابط مقررات ایمنی ساختمانها در راستای هماهنگی ناظرین و مجریان اطفاء حریق برگزار شد.
مسئول آتش‌نشانی وخدمات ايمنی شهرداری بروجن اظهار کرد: آموزش مجریان اعلام و اطفاءحریق از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم سازمان آتش‌نشانی بروجن به شمار می‌‌آید چراکه آن‌ها می‌توانند به عنوان مکمل امدادرسانی و نجات‌دهنده جان و مال مردم، در حوادث گوناگون و نیز دستیابی به سطح بالاتر ایمنی شهری جایگاه و نقش ویژه‌ای داشته باشند.
یزدانی گفت: در این دوره ۵۳ نفر از پرسنل و اعضاء مرکز آتش نشانی بروجن ، کارگروه برق سازمان نظام مهندسی شهرستان ، و متولیان شرکت‌های مجری سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق و مسئولین HSE شرکت های صنعتی با اصول و شیوه‌های مدیریت سیستم‌های اعلام حریق شامل طراحی، نصب و اجرا، تست و بازرسی، راه‌اندازی، بهره‌برداری، تعمیر و نگه‌داری در این دوره با ضوابط و مقررات نصب و قانون مداری اجرای سیستم های اعلام حریق آشنا و آموزش های لازم را سپری کردند.
وی بیان داشت: سیستم‌های اعلام حریق اغلب با هدف حفاظت از جان انسان‌ها و اموال انسان‌ها نصب شده که دسترسی به این هدف مستلزم طراحی، اجرا و سرویس و نگه‌داری صحیح و مطابق با استاندارد سیستم‌های اعلام حریق است.
رئیس مرکز آتش نشانی شهرداری بروجن با بیان اینکه سیستم اعلام حریق در استراتژی حفاظت از حریق ساختمان نقش کشف حریق را بر عهده دارد، گفت: این سیستم یکی از اجزای مهم حفاظت از حریق ساختمان‌ها و اماکن مختلف است.
به گفته رئیس مرکز آتش نشانی شهرداری بروجن، بسته به محل وقوع یا نوع حریق ایجاد شده سیستم اعلام حریق می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد که ارتباط خودکار با آتش‌نشانی محلی، فعال‌سازی سیستم اطفای حریق، به‌صدا در آوردن آژیرهای خطر، کنترل تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی مرتبط با حریق از مواردی است که این سیستم در زمان حریق کنترل خواهد کرد.
این مسئول تصریح کرد: با توجه به رشد روزافزون جمعیت و نیاز به ساخت فضای‌های بیشتر مسکونی، اداری، آموزشی، صنعتی و تجاری، ضرورت تجهیز و ایمن‌سازی آن‌ها در مقابل حوادث همچون زلزله، سیل و آتش‌سوزی اجتناب‌ناپذیر است.
وی با بیان اینکه تمامی ساختمان‌ها جدا از نوع کاربری برای استفاده افراد با عادات مختلف طراحی می‌شوند، بر به‌کارگیری یک سیستم یک‌پارچه برای حفاظت و ایجاد سطح ایمنی بیشتر با عنوان شبکه سیستم اعلام حریق با استفاده از تجهیزات معتبر تاکید کرد.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات