مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری؛

37 هزار بیکار در چهارمحال و بختیاری

کد خبر: 251-950613 گروه: اجتماعی
شنبه, 13 شهر 1395 15:50
37 هزار بیکار در چهارمحال و بختیاریبیکاران جویای کار که تاکنون در مراکز کاریابی‌‌‌ این استان ثبت‌نام کرده‌‌اند، 31 هزار و 800 نفر هستند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از خبرگزاری فارس  شهرکرد، عباس جزایری پیش از ظهر امروز در نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در این استان بیش از 37 هزار بیکار وجود دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بیکاران جویای کار که تاکنون در مراکز کاریابی‌‌‌ این استان ثبت‌نام کرده‌‌اند، 31 هزار و 800 نفر هستند که با در نظر گرفتن 15 درصدی افرادی که ثبت‌نام نکرده‌اند، بیش از 37 هزار نفر بیکار در این استان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در حوزه مالیات، عوارض، تسهیلات و سایر تخفیف‌های دولتی در اولویت قرار دارند و تا 25 درصد از اقتصاد کشور را می‌تواند در برگیرند، بیان داشت: در حال حاضر 2 هزار و 563 تعاونی فعال با بیش از 67 هزار نفر عضو در سراسر استان وجود دارد و زمینه اشتغال 30 هزار نفر فراهم شده است.
جزایری با اشاره به اینکه تعاونی‌ها ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال و رونق بخش تولید، صنعت و کشاورزی دارند، تشریح کرد: تعداد همه تعاونی‌های تشکیل شده در استان از ابتدا تاکنون حدود 4 هزار و 200 واحد بوده و تعاونی‌های غیرفعال که یک هزار و  700 واحد است به دلیل عدم تولید متناسب با بازار روز و عدم کیفیت مناسب از تعاونی‌های فعال جدا شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با هفته تعاون 21 طرح با میزان سرمایه‌گذاری 125 میلیارد ریال در این استان به بهره‌برداری خواهد رسید که از این تعداد دو تعاونی در شهرستان فارسان با تولید گیاهان دارویی، دو واحد در بخش پرورش ماهی در شهرستان لردگان و تعاونی زراعت و باغداری در شهرستان بروجن خواهد بود.
وی ادامه داد: تعاونی‌های بسته‌بندی و توزیع مواد غذایی در شهرستان اردل، تولید ظروف پلاستیکی در شهرستان سامان، صنایع فلزی در شهرستان شهرکرد، در بخش تولید تعاونی فرش دستباف در شهرستان فارسان، تولید و فرآوری گیاهان دارویی در شهرستان‌های شهرکرد و کیار و تعاونی در بخش صنایع فلزی در شهرستان شهرکرد به بهره‌برداری خواهد رسید.
جزایری عنوان کرد: کلینیک گیاه‌پزشکی و چاپ و برش لیزری در شهرستان فارسان، خدمات تبلیغات و تهیه، طبخ و توزیع غذا در شهرستان اردل، در بخش مسکن و آموزش در شهرستان بروجن، در بخش حمل و نقل در شهرستان بن و در حوزه گردشگری در شهرستان سامان واحدهای تعاونی افتتاح خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه امسال تعهد اشتغال در حوزه تعاون 280 نفر بوده است، تشریح کرد: از این میزان 204 نفر در 21 واحد تعاونی که به بهره‌برداری خواهد رسید مشغول به کار خواهند شد و 76 نفر دیگر تا پایان سال جاری مشغول می‌شوند.
وی با اشاره به اعطای تسهیلات با سود 4 درصد در حوزه روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت افزود: تشکیل تعاونی با تعداد 25 نفر سرپرست خانوار تا 200 نفر سرپرست خانوار و دریافت تسهیلات امکان‌پذیر بوده و با 25 نفر سرپرست خانوار 750 میلیون تومان تسهیلات با بهره‌ 4 درصد ارائه می‌شود.
جزایری با اشاره به اینکه نمایشگاهی از دستاوردهای تعاونی‌های مختلف در بخش‌های صنعت، کشاورزی، تولید و... برپا خواهد شد، اظهار داشت: عصر امروز این نمایشگاه با حضور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرکرد افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: این نمایشگاه دارای 150 غرفه خواهد بود و تعاونی‌های استان‌های مختلف به ویژه استان‌های همجوار در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که به مدت پنج روز دایر بوده و همه روزه از ساعت 16 عصر تا 22 شب آماده استقبال از بازدیدکنندگان خواهد بود.انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات