معاون اجرایی رئیس جمهور؛

تمام پروژ‌ه‌های استانی در موعد مقرر به اتمام برسند

کد خبر: 243-950609 گروه: سیاسی
سه شنبه, 09 شهر 1395 12:15
تمام پروژ‌ه‌های استانی در موعد مقرر به اتمام برسندمعاون اجرایی رئیس جمهور گفت: تمامی پروژه‌هایی که رئیس جمهور در سفرهای استانی در مورد آن‌ها صحبت‌ کرده‌اند، باید در زمان مشخص و تا پایان کار دولت به اتمام برسند.
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از ایسنا محمد شریعتمداری 9 شهریورماه در سفر به شهرکرد در جلسه ارزیابی تحقق تصمیمات سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری نسبت به بسیاری از استان‌ها، از تحقق بودجه مناسبی در مصوبات رئیس جمهور برخوردار بوده است.
وی افزود:در سال 93 تعهدات دولت در قالب سفر ریاست جمهوری به این استان، 251 میلیارد تومان بوده است که 210 میلیارد آن محقق شده و در سال گذشته نیز بالغ بر 100 درصد تعهدات در زمینه بودجه عمومی محقق شد.
شریعتمداری پروژه راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز را پروژه‌ای متفاوت از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: این پروژه هم از نظر استانی دارای اهمیت است و هم یک پروژه ملی محسوب می‌شود.
وی افزود: مهم‌ترین بحث در این پروژه، بحث سرمایه‌گذاری است و پیشرفت طرح باید هر سه ماه یک بار بررسی شود.
معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه  تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های چهارمحال و بختیاری در طرح آمایش سرزمینی، مستعد بودن آن در زمینه گردشگری شناخته شده است که باید در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: در بحث گردشگری، مدت زمان اقامت گردشگران مهم است که این مدت زمان باید افزایش یابد و صرفا تردد از استان مطلوب نیست.
شریعتمداری طرح انتقال آب بن – شهرکرد – بروجن را از طرح‌های مورد تاکید رئیس جمهور عنوان و تصریح کرد: این طرح آبرسانی باید از طرح‌های اولویت دار چهارمحال و بختیاری محسوب شود.
وی در ادامه با بیان اینکه اجرای پروژه سد ونک مشکل خاصی ندارد، گفت: باید بررسی شود که که دلیل اجرا نشدن این پروژه چیست.
به گفته وی، واگذاری مدیریت سد و نیروگاه کارون چهار به استان، باید بررسی شود.
شریعتمداری تاکید کرد: تمامی پروژه‌هایی که رئیس جمهور در سفرهای استانی در مورد آن‌ها صحبت‌ کرده‌اند، باید در زمان مشخص و تا پایان کار دولت به اتمام برسند.
وی افزود: پروژه‌هایی که اعتبار آن‌ها محدود است باید از طریق ماده 10 و 12 تامین اعتبارات شوند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام / منتشر شده توسط : علی باصیری
آرشیو

تبلیغات
انتخابات شورای شهر ۹۶
انتخابات ریاست جمهوری ۹۶
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغات