مدیر کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری؛

مهمترین اولویت راه و شهرسازی کاهش تصادفات و ایجاد و تقویت آزاد راه‌ها

کد خبر: 221-950527 گروه: اجتماعی
چهارشنبه, 27 مرد 1395 19:27
مهمترین اولویت راه و شهرسازی کاهش تصادفات و ایجاد و تقویت آزاد راه‌هابا احداث راه‌آهن در چهارمحال و بختیاری مسیر ریلی شمال به جنوب کشور ۴۰۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام  ، قاسم قاسمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه راه‌آهن شمال به جنوب کشور از مسیر چهارمحال و بختیاری و مرکز این استان عبور خواهد کرد، اظهار کرد: با احداث راه‌آهن در چهارمحال و بختیاری مسیر ریلی شمال به جنوب کشور ۴۰۰ کیلومتر کوتاه‌تر خواهد شد و در راستای توسعه اقتصادی این استان نقش اثرگذاری خواهد داشت.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از اجرایی و به بهره برداری رسیدن ۱۵ طرح توسط این دستگاه در هفته دولت خبر داد.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از بیمارستان ۲۴ تختخوابی مالخلیفه، مرکز بهداشت شهرستان بروجن، روکش آسفالت راه‌های روستایی و محورهای مواصلاتی اصلی استان، استخر شنای بنیاد شهید استان و... همزمان با هفته دولت در چهارمحال و بختیاری اجرا خواهد شد که ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه‌ها هزینه شده است.

قاسمی با اشاره به اقدامات فراوان این دستگاه اجرایی در راستای توسعه راه‌ها در سال‌های اخیر ۲۰۰ نقطه حادثه خیر شناسایی و تعداد ۱۵۰ تعداد از این مشکلات رفع گردید و بقیه در دست بررسی و معالعات کارشناسی می باشد.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه خط‌‌‌‌کشی مجدد جاده‌ها، نصب تابلو و علائم انتظامی از مهم‌ترین اقدامات اجرایی در راستای کاهش نقاط حادثه‌خیز و کاهش آمار تصادفات در استان بود، تصریح کرد: این استان در سال گذشته رتبه دوم کشور کاهش تصادفات را به خود اختصاص داد اما در سال ۹۵ با وجود انجام فعالیت‌های بیشتر آمار تصادفات روند افزایشی داشته که لازم است کار کارشناسی صورت گیرد.

قاسمی مهمترین اولویت کار راه و شهرسازی را کاهش تصادفات و ایجاد و تقویت آزاد راه‌ها عنوان کرد بیان داشت: در حوزه مسکن تاکنون ۲۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و بالای 25 هزار نفر جمعیت احداث شده که از این تعداد تاکنون حدود ۲۱ هزار واحد تحویل شده و استان در زمینه اجرای زیرساخت، تحویل مسکن، ارائه سند و ... دارای رتبه‌های برتر کشور است.

وی گفت: ارائه تسهیلاتی برای زوج‌های جوان و انبوه‌سازان مسکن مهر در نظر گرفته شده است.

قاسمی بهره‌برداری از بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بروجن را یکی از طرح‌های مهم برشمرد و ادامه داد: این طرح تاکنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا سال ۹۶ آماده تحویل به علوم پزشکی خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد پدیده شوم زمین‌خواری عنوان کرد: در سال جاری برای ۱۷۵ فقره پرونده زمین‌خواری حکم قضایی صادر شده و ۹۵ فقره از آن‌ها مربوط به مردم است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی کنارگذر شهرستان بروجن با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است و به کمربندی شمال شهرکرد ۴۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی اختصاص داده می‌شود.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات