اعتراض به موقعیت احداث خانه علوم بروجن

کد خبر: 217-950526 گروه: اجتماعی
سه شنبه, 26 مرد 1395 00:30
اعتراض به موقعیت احداث خانه علوم بروجناعتراض جامعه محیط زیستی و جمع کثیری از مردم بروجن به محل احداث خانه علوم 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، فضای سبز شهری شامل عرصه های مشجر و دارای پوشش گیاهی در محدود و حریم شهر ها که دارای مالکیت عمومی،دولتی و خصوصی می باشد و از آن جمله محوطه غربی پارک ملت بروجن بعنوان یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین فضای سبز شهر بروجن است. مطابق بند " هـ"  ماده یک" قانون اصلاح لایحه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهر ها مصوب ۱۳۵۹ شواری انقلاب، ایجاد هرگونه فضا منجمله فضای آموزشی در اینگونه محوطه ها خلاف مقررات است.
مردم بروجن و برخی حافظان محیط زیست با امضای طوماری در خصوص تخریب محوطه غربی فضای سبز وقطع درختان پارک ملت بروجن در نگهداری فضای سبز موجود اعتراض خود را اعلام نمودند.
در این طومار که نسخه ای از آن عصر روز دوشنبه در اختیار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام قرار گرفت، آمده است: در واقع اگر امروزه شهرداری ها متولی امور فضای سبز نباشند ، شاید حتی همین مقدار اندک فضاهای سبز شهری نیز دیگر موجود نباشد که جای تعجب دارد.
و از اینرو اعتراض ما حافظان محیط زیست و جمعی از مردم شهر بروجن مبنی بر اینکه چرا شهرداری و شورای اسلامی شهر بروجن با وجود اینهمه فضای آموزشی و خالی بدون کاربرد در سطح شهر بروجن، اینک تصمیم به تخریب نزدیک به ۴۰۰ متر مربع فضای سبز شهری در محوطه غربی پارک ملت بروجن بمنظور ساخت خانه علوم یا ریاضی نموده را برانگیخته است..
در ادامه این نامه آمده است : این تصمیم عجولانه هیچگونه توجیهی به همراه ندارد و ما به نمایندگی از جامعه محیط زیستی کشور به ویژه مردمان بروجن که سالهاست با هوای خاص بروجن زندگی میکنیم ، خواهان توقف ساخت این مجتمع در محل فعلی و استفاده از گزینه های جایگزین در بیرون از پارک ملت و یا استفاده از فضاهای آموزشی بدون کاربرد و خالی موجود در شهر هستیم.
نتیجه این طرح می تواند یک حرکت ارتجاعی محسوب شود و ضمن از بین بردن سرانه سبز بروجن، مشکلات عدیده ناشی از ایجاد فضاهای آموزشی در محوطه سبز پارکها که قطعا آثار مخرب آن بیش از فواید آن می باشد را بهمراه داشته باشد.
به گزارش بروجن سلام ، رونوشت این طومار را در اختیار فرمانداری ، شهرداری و شورای شهر بروجن ، معاونت سیاسی امنیتی استانداری و اداره کل حفاطت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری قرارداده‌اند.
 
موضوع فوق را از شهردار بروجن جویا شدیم و ایشان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام اظهار داشت: در پارک ملت برای توسعه فضای عمومی با مشارکت خیر محترم تصمیم به مجموعه فرهنگی نماز خانه شد که به این منظور فعالیت عمرانی انجام میشود.
موضوع خانه علوم و ریاضیات چیست؟
خانه علوم و ریاضیات نیز برای استفاده و آن هم بصورت خیری در آن مکان جانمایی شد که مراحل اداری ان در حال اجراست .
در خصوص قطع درختان که دغدغه عزیزان بود و بحق هم بود . دو اصله درخت بود و یک تنه پوسیده که مجوز کمیسیون قطع اشجار لحاظ گردیده است.
این بود گفتگو شهردار بروجن با خبرنگار ما.
 
و اما پس از بررسی های فراوان توسط خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، و نیز جلسات مجازی با حضور آقای کامران حیدری نایب رئیس شورای اسلامی شهر بروجن ، ایشان توضیحاتی برای منتقدان این طرح ارائه داشتند. اما برخی مخالفین این طرح متقاعد نگردیدند و اکثریت غالب مردم با احداث خانه علوم در محل پارک ملت بدلایل عدیده ای مخالفند از جمله:
۱-تمرکز زدایی در مرکزیت شهر و مشکلات ناشی از تراکم خودرو و پارکینگ
۲-ایجاد رونق در سایر محلات شهر
۳-اولویتهای مناسبتری بجای خانه علوم وجود دارد.
۴-ایجاد فضاهای اموزشی در پارک منطقی بنظر نمیرسد و بی شک مشکلات خاص خود را دارد.
 
بروجن سلام ، در راستای وظیفه ذاتی خود جهت اطلاع رسانی و منعکس نمودن برخی از دیدگاههای مردمی و شهردار را به سمع و نظر خوانندگان خود رسانید و آنچه خواندید دیدگاه های مردمی و حافظان محیط زیست و گفته های شهردار بروجن بوده است که در راستای شفاف سازی صورت پذیرفته است، لازم به ذکر می باشد در این خصوص اگر پیامی از سوی شهردار و شورای اسلامی شهر به این پایگاه خبری دریافت گردید در اسرع وقت به سمع ونظر شما خواهد رسید.
 

 

اعتراض به موقعیت احداث خانه علوم بروجن
اعتراض به موقعیت احداث خانه علوم بروجن
اعتراض به موقعیت احداث خانه علوم بروجن
اعتراض به موقعیت احداث خانه علوم بروجن

 

 


 

 

 


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات