برای نخستین بار در استان چهارمحال و بخیتاری؛

طرح تفکیک زباله از مبدا در فرخ شهر

کد خبر: 216-950525 گروه: اجتماعی
دوشنبه, 25 مرد 1395 17:49
طرح تفکیک زباله از مبدا در فرخ شهرطرح تفکیک زباله از مبدا در شهر فرخ شهر برای اولین بار در استان چهارمحال و بختیاری اجرایی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، برای اولین بار در استان چهارمحال و بختیاری طی مراسمی ظهر روز دوشنبه با حضور معاون عمرانی استاندار ، مدیر کل محیط زیست چهارمحال وبختیاری شهردار فرخ شهر و مدیران برخی دستگاه ها و ادارات فرخ شهر اجرایی شد.

شهردار فرخ شهر در این مراسم با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر از امروز اجرا می شود، عنوان کرد: در راستای جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی این طرح در این شهر اجرا می شود.

فرشاد توحید نیا عنوان کرد:برنامه ریزی برای اجرای این طرح طی یک ماه انجام شد و طرح مطالعاتی آن نیز توسط جهاد دانشگاهی انجام شده است.

وی مهمترین هدف برای اجرای این طرح را مشارکت مردم در حفظ محیط زیست عنوان کرد و گفت: این در طرح در مراحل و گام‌های مختلف اجرا وپسماندها از هم تفکیک می‌شوند و دراین راستا چهار کانکس برای تحویل گرفتن پسماند های خشک در داخل شهر توسط شهرداری خریداری شده است.

شهردار فرخ شهر عنوان کرد: ۶۳ عدد مخرن جمع آوری پسماند تر و خشک برای اجرای این طرح خریداری شده است. وی در راستای فرهنگ سازی طرح تفکیک زباله از مبداء اقداماتی نظیر نصب بنر ، چاپ بروشور و... در شهرصورت گرفته است.

توحید نیا با بیان اینکه تفکیک پسماندها بسیار مشکل است و جداسازی آن از مبدا بسیار مهم است، عنوان کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا به طور قطع رفع بسیاری از مشکلات زیست محیطی تسهیل می‌یابد.

شهرام احمدی در مراسم اجرایی شدن طرح تفکیک زباله در شهر فرخ شهر با اشاره به اینکه مدیریت دفع پسماند های شهری و روستایی برای حفظ محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد: مدیریت سنتی و بدون بهره گیری از روش های علمی در دفع پسماند می تواند صدمان جبران ناپذیری به محیط زیست و سلامتی انسان ها وارد سازد.

مدیر کل محیط زیست چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه بازیافت پسماند نقش مهمی در جلوگیری تخریب محیط زیست توسط پسماند ها دارد، عنوان کرد: باید تلاش شود که بازیافت پسماند در این استان مورد توجه قرار بگیرد.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات