نماینده مردم شهرستان شهرکرد در مجلس؛

آب یک مسئله کلیدی، حساس و محور مبادلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی برای آینده کشور است.

کد خبر: 209-950522 گروه: سیاسی
جمعه, 22 مرد 1395 13:32
آب یک مسئله کلیدی، حساس و محور مبادلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی برای آینده کشور است.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جامعه امروز آب یک مسئله کلیدی، حساس و محور مبادلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی برای آینده کشور است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام– اردشیر نوریان شامگاه پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات، اظهارکرد: اگر مسئله آب درست مدیریت نشود این موضوع امنیتی خواهد شد.
نوریان تصریح کرد: اگر انتقال آب بین حوزه‌ای و تعیین حق‌آبه استان با لابی‌گری و به صورت سیاسی انجام شود اتفاقات اخیر دوباره تکرار خواهد شد.
نوریان با بیان اینکه اتفاقات بلداجی هم‌زمان با قرائت نطق یکی از نمایندگان ما در مجلس صورت گرفت، خاطرنشان کرد: به همین منظور با استفاده از تریبون مجلس شورای اسلامی، نمایندگان استان از مسئولان خواستار بررسی و پیگیری وقوع حوادث بلداجی شده و از آن طریق با مردم استان هم‌دردی کردیم.
وی با بیان اینکه حوادث اخیر بلداجی نیازمند مدیریت قوی در این زمینه بود، خاطرنشان کرد: حوادث اخیر در بلداجی سبب کشته شدن یک جوان و ایجاد التهاب مزمن در منطقه شد که در صورت مدیریت مناسب زمینه نیاز به حضور یگان ویژه پیدا نمی‌شد و چه بسا از شدت این اتفاقات جلوگیری می‌شد.
در حوادث اخیر بلداجی حتی یک شعار علیه نظام و ارزش‌های نظام داده نشد و این افتخار مردم استان است که حقشان را با نجابت طلب می‌کنند.
نوریان افزود: رئیس مجلس تأکید کرد که از سوی مجلس باید این موضوع پیگیری و یک گزارش میدانی از حوادث بلداجی به مجلس ارائه شود.
وی با بیان اینکه گزارش تهیه شده از اتفاقات شکل گرفته در منطقه بلداجی به مجلس شورای اسلامی ارائه شد، خاطرنشان کرد: بعد از ارائه گزارش از وزیر نیرو خواسته شد طی حضور در کمیسیون امنیت ملی، توضیحاتی مربوط به طرح‌های آبی و انتقال آب استان به استان‌های همجوار و اینکه چرا سوء مدیریت منجر به نارضایتی عمومی شده است ارائه دهد.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بِن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان کرد:در حال حاضر آب در برخی از شهرستان های ما جیره بندی شده و حتی در برخی با تانکر آبرسانی صورت میگیرد این در حالیی است که چند میلیارد تومان پول هزینه صرف انتقال آب به سایر استان ها میگردد.برخی مسئولان به این نتیجه رسیده اند که تسویه پساب بروجن میتواند آب صنایع سفیددشت را تامین نماید چرا مسئولان زودتر این مسائل را پیگیری نمی‌کنند تا مشکلاتی مانند حوادث اخیر بلداجی رخ ندهد.
وی با بیان اینکه مسئولین و نمایندگان مردم استان در حوزه انتقال آب از حق مردم دفاع خواهد کرد، گفت: از مسئولان خواستاریم که شجاعانه از حق مردم نه خارج از بی‌انصافی، آنجا که حق مردم است به خوبی دفاع کنند حتی اگر عزل شوند.
نوریان افزود: دوستان ما در استان‌های همجوار باید بدانند اگر حق طبیعی زیست محیطی ما رعایت نشود آبی وجود ندارد که بخواهند بر سر آن بحث کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بِن و سامان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری به هیچ کسی در حوزه آب بدهکار نیست بلکه طلبکار هم هست و طلبش را با نجابت دنبال می‌کند.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بِن و سامان در مجلس شورای اسلامی درپایان، خاطرنشان کرد:  رسانه‌ها نماینده افکار عمومی هستند و باید منصفانه و بی‌طرف از حق و حقوق مردم حمایت کنند.
 نوریان اظهار داشت : علت تعطیلی واحدهای صنعتی تخصیص نابجای اعتبار منابع ملی طرح هدفمند کردن یارانه ها بود و کسی هم جوابگوی این مساله نشد.
به گفته وی، در چهارمحال و بختیاری نیز 450 واحد تولیدی به دلیل این که منابع مالی هدفمند کردن یارانه ها به درستی تخصیص نیافت، تعطیل شد.
وی گفت: پرداخت یارانه 450 هزار ریالی (45هزار تومانی) به دهک های مختلف درحالی انجام شد که تعدادی از دریافت کنندگان یارانه، افرادی متمکن و دارای وضعیت مالی مناسب بودند.
به گفته وی در دوره گذشته با وجود تذکر علما و نخبگان جامعه در خصوص سیاست خارجی نیز گام های محکمی برداشته نشد و کشور در سیاست خارجی دوباره به سرجای اول برگشت.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص نظر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره چگونگی فعالیت شبکه های اجتماعی در کشور گفت: این مساله از سوی بنده در دست پیگیری است و کلیات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح می شود.
نوریان خود را حامی برجام دانست و در این خصوص گفت: برجام برای کشور نه یک معجزه بود نه یک فاجعه و کم و کسری هایی نیز دارد البته یک قدم منطقی در راستای حرکت روبه جلو بوده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت از فرصت یک سال باقی مانده استفاده کند و در راستای تحقق آثار برجام در اقتصاد بهره بگیرد و نسبت به عملیاتی شدن وعده های خود اقدام کند.
وی خود را عضو فراکسیون امید در مجلس دانست و گفت: اگر فراکسیون اعتدال در مجلس دهم شکل گیرد به این فراکیسون خواهد پیوست و اگر مجلس دو فراکیسونی باقی ماند، در فراکسیون امید حضور خواهد یافت.
به گفته وی تقسیم بندی جناحی و قطبی در کشور نباید به منافع ملی ضربه بزند بلکه باید در راستای توسعه منافع ملی باشد و همه باید پایبند ارزش های اسلامی، انقلاب، امام و رهبری و شهدا باشند و کسی قیم مردم در این ارزش ها نیست، بلکه خود مردم از این ارزش ها دفاع می کنند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات