رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری؛

طرح های آبرسانی به صنعت مشکل تامین آب صنایع را حل می‌کند

کد خبر: 206-950520 گروه: اجتماعی
چهارشنبه, 20 مرد 1395 12:47
طرح های آبرسانی به صنعت  مشکل تامین آب صنایع را حل می‌کندمشکل آب صنایع چهارمحال و بختیاری برای 20 سال آینده رفع شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام به نقل از ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: تامین آب صنایع استان که در سال های گذشته به عنوان مهم ترین دغدغه و مشکل در این بخش مطرح بود، با تدابیر انجام شده در دولت یازدهم برای 20 سال آینده رفع شد.

سید نعیم امامی گفت: خریداری پساب فاضلاب بروجن برای تامین آب مورد نیاز فولاد سفید دشت، طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن با هدف تامین آب شرب و تامین آب صنایع و طرح انتقال آب چغاخور به صنایع شرق استان سه طرح آبرسانی به صنعت استان است که مشکل تامین آب این صنایع را حل کرد.

وی گفت: طرح تکمیل زنجیره فولاد سفید دشت با فازهای توسعه ای دوم و سوم در شهریورماه آغاز می شود، که برای این طرح 150 لیتر بر ثانیه معادل سه میلیون مترمکعب آب در سال نیاز است.

امامی افزود: 40 لیتر بر ثانیه از آب مورد نیاز طرح فولاد سفید دشت از طرح انتقال آب چغاخور به صنایع شرق استان و مابقی آب مورد نیاز از پساب فاضلاب بروجن تامین خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: تامین آب فولاد سفید دشت از پساب فاضلاب بروجن برای این شرکت حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار در برخواهد داشت که تا راه اندازی فاز دوم و سوم اجرایی می شود.

امامی افزود: در طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن نیز با هدف تامین آب شرب و تامین آب صنایع، آب مورد نیاز صنایع شرق استان از دو سال آینده تامین می شود.

وی با بیان این که طرح انتقال آب بن به بروجن تا پایان سال 96 اجرایی می شود، گفت: صنایع مستقر در شهرک های سامان 1 و 2، شهرکرد 1 و 2، سفید دشت و بروجن از سهمیه ای که برای آنها مشخص شده است از این طرح بهره مند می شوند.

در طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن برای صنایع استان حدود 11 میلیون مترمکعب آب در سال در نظر گرفته شده است.

مجموعه فولاد چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات