فرماندار شهرستان بروجن در جمع روابط عمومی ادارات و خبرنگاران؛

تشریح پروژه های صورت پذیرفته و درحال انجام شهرستان

کد خبر: 203-950518 گروه: اجتماعی
دوشنبه, 18 مرد 1395 19:07
تشریح پروژه های صورت پذیرفته و درحال انجام شهرستاندر تامین بخش آب شرب، کشاورزی و صنعت دچار مشکل هستیم راهکاری که برای آب پایدار برای بروجن درنظر گرفته شده پروژه آب انتقال بن- شهرکرد – بروجن است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، فرماندار شهرستان بروجن : لازم است در مسائل مربوط به شهرستان فعالیت های صورت گرفته یا در حال انجام است ، عموماً مردم از شما مسئولین روابط عمومی ها ، خبرنگاران و اصحاب رسانه انتظار و توقع دارند اطلاع رسانی گردد ، امروز ظهر در نشست فرماندار شهرستان بروجن و روابط عمومی ادارات و خبرنگاران شهرستان به بهانه گرامیداشت روز خبرنگار از روند اجرایی پروژه های صورت گرفته و در حال انجام خبر داد.

سیف الله فیاضی گفت: علی رغم مشکلات مالی و اقتصادی که برای پیمانکاران بود با جدیت تمام دنبال کردیم با حمایت استاندار و مسکن راه و شهرسازی چهار خطه کردن محور بروجن _ لردگان چیزی حدود نه کلیومتر باقی مانده بود که این نه کلیومتر در اختیار پیمانکار قرار گرفت عملیات خاکبرداری و انفجار شروع شده است بخش عظیمی بازسازی و بهسازی که پس از تکمیل این نه کلیومتر تکمیل و زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت

محور بروجن _ شهرکرد در حد ۱۲ کلیومتر ، کار آسفالت جاده فوق شروع شده است و از پل فجر تا خود سفید دشت تا چند ماه آینده زیر بار ترافیک خواهد قرار گرفت ، از سفید دشت تا فرادنبه پیمانکار کار خود را شروع کرده است و با همکاری کشاورزان بحث معارض ها حل شده است.

محور بروجن _ مبارکه در سال ۱۳۹۴به پایان رسید و در سفر وزیر راه و شهرسازی دستور روکش جاده قدیم بروجن صورت خواهد گرفت که قبل از زمستان روکش آسفالت این محور انجام می گردد و پیچ زیر گردنه قمیشلو تعریض و آسفالت گردید و زیر بار ترافیک قرار گرفت.

محور بروجن _ دهاقان پیش رفت قابل ملاحضه ای داشته و در اولین فرصت با تکمیل و بازسازی این محور زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت و شهروندان میتوانند از آن استفاده نمایند

در بحث بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بروجن با پیگیری های مجدانه قول مساعد داده شد که تا پایان سال۹۶ کار عملیات ساخت وساز بیمارستان بروجن تکمیل و در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار گیرد.

فیاضی افزود: در بحث مسکن مهر و شهرک الهیه با پیگیری های استاندار و مسکن و شهر سازی توانستیم کلیه زیر ساخت ها اعم از آب وفاضلاب، برق ،گاز و ... تا پایان سال ۱۳۹۴تکمیل نمائیم 
وی افزود: معابر شهرک الهیه فاقد روکش آسفالت هشتند که مقرر گردید توسط سازمان همیاری ها آسفالت این معابر صورت پذیرد و هم اکنون معابر فاز یک در حال آسفالت ریزی می باشد و فاز دوم هم در دستور کار قرار گرفته است، با توجه به سفر وزیر راه و شهرسازی مقرر شد شهرک الهیه واگذار گردد به شهرداری بروجن در بحث معابر و فضای سبز آن به شهرداری و با حمایت مسکن و شهرسازی مرتفع گردد.

فرماندار شهرستان بروجن گفت : در بحث بهداشت و درمان ، خیرین شهرستان کمک شایانی در امر سلامت داشته اند. شهرستان بروجن رتبه اول در بحث امر خیرین سلامت به خود اختصاص داده است.

پروژه هایی که توسط خیرین شهرستان بروجن در حال احداث است ، آزمایشگاه مرکزی بروجن که به اتمام و بهره برداری رسید ، ساخت درمانگاه بلوار ملت ، ساخت درمانگاه بهمراه مرکز فوریتهای پزشکی بلوار مدرس ، احداث یک درمانگاه در شهرنقنه ، تقبل نمودن ساخت مرکز بهداشتی و مراقبت بیماران خاص در زمین بیمارستان ولیعصر(عج) و احداث یک پایگاه اورژانس ۱۱۵در شهرک الهیه.  بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی پس از تکمیل توسط مسکن و شهرسازی جهت تجهیز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد.

سیف الله فیاضی در بحث جهاد کشاورزی شهرستان بروجن گفت: در سال گذشته بیش از ۱۷ هزار هکتار زمین کشاورزی را تحت سیستم آبیاری نوین یا آبیاری تحت فشار قرار داده ایم و توانسته ایم رتبه برتر کشور و رتبه اول استانی را کسب نمائیم. بخصوص اینکه در بحث آب کشاورزی مشکل داریم و صرفه جویی زیادی میگردد و خاطر نشان کرد: در سال گذشته خرید گندم و کیفیت گندم بسیار بالا بود ، امسال هم تا اکنون بیش از هفت هزار تن گندم کشاورزان توسط جهاد کشاورزی خریداری گردیده است

فیاضی در ادامه افزود: چالش و مشکلی که با آن روبرو هستیم چالش آب هست ما در سه بخش آب شرب، کشاورزی و صنعت در تامین آب دچار مشکل هستیم

کاهش نزولات آسمانی و خشک سالی های اخیر که میزان بارش در سال زراعی۹۵ـ۱۳۹۴ کاهش شدیدی داشته ایم که میزان آن ۱۵۲میلی متر بوده است این یعنی همین چیزی که روزانه می بینیم قطعی و افت فشار آب در بروجن ،فرادنبه ، سفید دشت و نقنه با آن مواجهه هستیم با پیگیری های آبفای شهرستان و مسئولین و تلاش های شبانه روزانه مجبور شدیم چند چاه کشاورزی را از کشاورزان اجاره کنیم که پس از بررسی صحت و سلامت آب توسط اداره بهداشت و درمان و آبفا صورت پذیرفت و پس از تائید سلامت آن ، آب وارد مدار شهرستان گردید.

فرماندار شهرستان بروجن راهکار درنظر گرفته شده آب پایدار بروجن را پروژه آب انتقال بن- شهرکرد – بروجن مطرح کرد و گفت: طی جلسات مقرر گردید که این پروژه به محض تامین اعتبار آن روند اجرایی این پروژه تسریع گردد واز همین رو از محل اعتبارات دولتی و خارج از بحث بودجه لوله خریداری شده است و لازم است هرچه سریع‌تر قرداد با پیمانکار اصلح منعقد شود.طول این پروژه ۱۲۷کلیومتر است که تا کنون ۲۷ کلیومتر آن اجرا شده است، در شهرستان بروجن با همکاری خوب کشاورزان سفید دشت و فرادنبه خط اولیه زده شده است و اولین محموله لوله های خریداری شده در شهرستان بروجن ، شهر سفید دشت تخلیه و کار لوله گذاری انجام می گردد.

ایشان در بحث فرهنگی عنوان نمودند: برگزاری کنسرت های موسیقی بدون هیچ حاشیه در شهرستان ، برگزاری واقعه غدیر که دوسالی هست در شهر بروجن اجرا می گردد.

فیاضی در خصوص امنیت شهرستان گفت: خداروشکر شهرستان بروجن نسبت به شهرستان های دیگر استان با کمترین مشکل امنیتی روبرو هست که با همراهی مردم محقق شده است، خود مردم همراهی و اطلاع رسانی و پیشگیری می نمایند. و از تمامی نیرو های نظامی،انتظامی و امنیتی تقدیر و تشکر نمود.

کشفیات مواد مخدر نیروی انتظامی در جاده ترانزیتی بسیار سنگین محور جنوب به فلات مرکزی واقعا قابل تحسین است.

فیاضی در خصوص به بهره بردای رسیدن پیست سرپوشیده بین المللی تارتان بروجن در خردادماه جاری ذکر کرد: این پروژه تکمیل گردیده است که در حال گرفتن مجوز وپروانه شهرداری می باشد و در هفته دولت به افتتاح می رسد.

در پایان با اهدای لوح سپاس و هدایایی از ومسئولين روابط عمومي های برتر ادارات و خبرنگاران شهرستان بروجن تجلیل بعمل آمد.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات