قابل توجه فرماندار محترم؛

اندر حکایات تکراری عدم همکاری مسئولین شهرستان بروجن با خبرنگاران و اصحاب رسانه های مکتوب

کد خبر: 188-950511 گروه: سیاسی
دوشنبه, 11 مرد 1395 23:09
اندر حکایات تکراری عدم همکاری مسئولین شهرستان بروجن با خبرنگاران و اصحاب رسانه های مکتوبدر آستانه روزی که در آن شهید بزرگواری جان خود را در راه اطلاع رسانی از دست داد و با شهادت شهید صارمی روز خبرنگار در کشور پایه گذاری شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار  باز بهانه ای هست تا بار دیگر از مظلومیت خبرنگارانی بنویسیم که هیچگاه دیده نمی شوند، اما از دریچه دوربین و زاویه قلم وی، همه دیده می شوند .
طی ماههای گذشته جلسات متعددی مانند شورای اداری شهرستان ، بررسی مشکلات شهرستان یا جلسات مهم دیگری از قبیل حضور مسئولین استانی و کشوری از قبیل استاندار محترم، وزیر راه و شهرسازی ، و یا همین امروز جلسه با اعضای محترم کمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی که در این جلسه از خبرنگاران و اصحاب رسانه هیچ گونه دعوتی صورت نپذیرفت و این در حالی است که به روز خبرنگار نزدیک میشویم و کم لطفی مسئولین جای تامل دارد.
مگرنه این است که خبرنگاران چشم و گوش و زبان گویای مردم هستند و باید اقدامات دولت و مسئولین را به مردم اطلاع رسانی نمایند تا بلکه مردم بدانند در شهرشان چه می گذرد، اما این روزها شاهد هستیم دعوت از خبرنگاران شهرستان بروجن گاها سلیقه ای شده است و مثل اینکه عده ای امروز تمایلی برای اطلاع رسانی ندارند یا که شاید دوست ندارند بعضی ها در جلسه باشند که این موارد تعجب برانگیز است.
آقایان مسئول شما با این عملتان به جای تعامل تقابل ایجاد میکنید ، جامعه زمانی پیشرفت میکند و توسعه می یابد که سه ضلع مثلث مردم ، مسئولان و رسانه با هم تعامل داشته باشند و بصورت همگرا عمل کنند.
مسئولین باید بدانند اصطلاحی در بین اهالی قلم و خبرنگاران است  که ،نماینده ، وزیر ، فرماندار ، شهردار ، چپ ها ، راست ها  و دیگر صاحب منصبان می آیند و می روند و این ما روزنامه نگاران و خبرنگاران هستیم  که می مانیم و بعد از رفتن شما قلم خواهیم زد و از شما خواهیم گفت.
 
مردم ما خواهان دانستن عملکرد مسئولین هستند نه شنیدن مدح و ثنای آنها ، مسئولین شهرستان بروجن نباید در حق این قشر از جامعه کم لطفی نمایند نباید برای پوشش هر خبری تنها از رابط صدا و سیما و فقط برخی از اصحاب رسانه های خاص یا بهتر بگوییم سلیقه ای دعوت به عمل آید.
علیرغم اینکه از سوی خبرنگاران بارها قضیه عدم تعامل با رسانه ها منتقل شده و هر دفعه قول بهبود روابط با خبرنگاران را داده اید اما چه سود که از عمل خبری نیست.
خبرنگاران ، نویسندگان ، عکاسان خبری شهرستان بروجن عشق اطلاع رسانی سالم به افکار عمومی را در دل دارند ؛ قلبشان به خاطر پیشرفت و توسعه شهرشان می تپد ، نوشته هایشان از ته دل می باشد ، هرگز تحت تأثیر قدرت و ثروت قرار نمی گیرند چرا که خبرنگار واقعی و مردمی را غیر از اطلاع رسانی سالم چیزی دیگری سیراب نمی سازد.
آقای فرماندار شما که خود بر این باور هستید ، اقدامات و کارهایی را که برای شهرمان انجام می گیرد باید در اختیار مردم قرار گیرد و رصد کردن تصمیماتی را که شما در جلسات می گیرید، وظیفه رسانه ها می باشد و می دانید که بهترین شاهدان و ناظران برای پی گیری مصوبات و اقدامات شما و انعکاس آن به مردم همین رسانه ها هستند که با هزینه شخصی پیگیر تمام جلسات هستند ، اینروزها از خود سئوال نمی پرسید راستی چرا بعضی از آنها در جلسات نیستند.
و یادتان باشد نمی توان با جملاتی نظیر << سرمان شلوغ بود ، ببخشید یادمان رفت >> ، << یک دفعه ای شد >>، << خبرنگاران دیگر… به صورت اتفاقی آمده بودند >> یا << ما به …. گفته بودیم ، گفتیم شاید به شما بگوید >> حداقل من را نمی توانید توجیه کنید.
چرا به جز مسئولین و روابط عمومی چند اداره، بقیه روابط عمومی های ادارات و مسئولین همکاری مطلوبی با همه خبرنگاران ندارند؟
این درد و دل برخی از خبرنگاران شهرستان بروجن بود. انتظار می رود با تشکیل بسیج رسانه شهرستان این مشکلات مرتفع شود و همکاری وتعامل هرچه بیشتری میان ادارات و نهادها با خبرنگاران برقرار گردد.
آنچه که واضح و مبرهن است اینکه فرماندار و مسئولین محترم شهرستان بروجن باید برای بکار گیری از رسانه ها ی شهرستان و نقش آنان در فراهم نمودن بستر اطلاع رسانی با آنان همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند و آنان را در تقابل خود نبیند.
و در آخر فراموش نکنیم «مطبوعات پلیس اجتماع و دیده بانهای جامعه مدنی هستند نه تابلوی های تبلیغاتی برخی از صاحب منصبان »

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات