ورود خیل عظیم مسافران و گردشگران به شهرستان بروجن؛

کمبود خدمات در اماکن تفریحی وسیاحتی شهرستان

کد خبر: 183-950509 گروه: اجتماعی
شنبه, 09 مرد 1395 13:55
کمبود خدمات در اماکن تفریحی وسیاحتی شهرستانکمبود خدمات یکی از مهم‌ترین مشکلات در زمان ورود بی‌شمار مسافران و گردشگران به این شهرستان و استان است که برخی مسافران از آن گلایه دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، بروجن از جمله شهرهای مهم استان چهارمحال و بختیاری است که در محل تلاقی راه‌های سه استان چهار محال و بختیاری، اصفهان و فارس قرار گرفته است. این شهرستان به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوانی که در خود دارد به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان نیز شناخته می‌شود.

از بروجن همواره به عنوان یکی از سردترین شهرهای کشور در گزارش‌های هواشناسی نام برده می‌شود. همچنین این شهر یکی از مرتفع‌ترین شهرهای کشور است که این خصیصه بروجن را از جهت محیط زیست حیوانی و گیاهی بسیار غنی و پر جاذبه کرده ‌است.

شهر بروجن یا اروجن استان چهارمحال و بختیاری از دیر باز به عنوان پایگاه فرهنگی و هنری این استان شناخته شده است.

ورود مسافران بیشمار به استان چهارمحال و بختیاری و بخصوص شهرستان موجب پر شدن اتاق های خالی بسیاری از هتل های این شهرستان شده و موجب رونق گردشگری شده است.

 

باغ آورگان، تالاب چغاخور، تالاب گندمان، تنگ وستگان، چشمه سیاسرد، گردشگاه گردبیشه، بقعه امام زاده حمزه علی، امام زاده مادر و دختر گندمان، امام زاده قیس بن علی، نقوش سنگی برجسته سولک در تنگ کوهستانی سولک (ساوالک) بختیاری و همچنین آداب و رسوم اصیل بختیاری‌ها از جمله جاذبه‌های دیدنی و گردشگری این شهرستان محسوب می‌شوند.

استان چهارمحال و بختیاری استانی کوچک با ظرفیت‌های بسیار است که جاذبه‌های گردشگری و آب هوای خنک سرآمد ظرفیت این استان به شمار می‌رود.

استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های گردشگری و توریستی کشور به شمار می‌رود که هرساله میزبان مسافران و گردشگران بسیاری است. این استان دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی بوده و فصل تابستان فرصت مناسبی برای گشت‌وگذار در این استان است.

چهارمحال و بختیاری با داشتن جاذبه‌های گردشگری مختلف از جمله تالاب، رودخانه، جنگل، کوهستان‌های مرتفع و... هرساله میزبان مسافران بسیاری است.

آب‌وهوای خنک استان چهارمحال و بختیاری و بخصوص شهرستان بروجن که محور مواصلاتی استان بشمار می آید مسافران زیادی را در طول تابستان به سمت خود می‌کشاند که بیشتر این مسافران اهل استان خوزستان و استان اصفهان ، فارس و دیگر مناطق کشور هستند.

در حال حاضر مسافران بسیاری به‌واسطه تعطیلات آخر هفته وارد استان چهارمحال و بختیاری می شوند و بیش از ۲۵۰هزار مسافر وارد شهرستان بروجن شده اند و در نقاط مختلف این شهرستان در مناطق تفریحی و بکر این شهرستان سپری می کنند.

هتل‌های شهر بروجن در حال حاضر اتاق خالی ندارد و تمام اتاق‌های هتل‌های این منطقه از مسافر پرشده است.

در منطقه سیاسرد بروجن پارک ملت و تالاب بین الملی چغاخور و گندمان مسافران بسیاری چادر برپا و اقامت چادری را انتخاب کرده‌اند. در پارک ملت بروجن و دیگر پارک های شهر بروجن نیز مسافران بسیاری از استان‌های خوزستان ، فارس بوشهر ، اصفهان و دیگر استان های کشورمان در چادر اقامت کرده اند.

کمبود خدمات یکی از مهم‌ترین مشکلات در زمان ورود بی‌شمار مسافران و گردشگران به این شهرستان و استان است که برخی مسافران از آن گلایه دارند.

هم‌اکنون هزاران مسافر در پارک ملت بروجن و یا تالاب بین المللی چغاخور، منطقه نمونه گردشگری سیاسرد بروجن، امامزاده حمزه علی ، قدمگاه مادر و دختر ،امامزاده علی بن احمد و امامزاده میرحیدر شاه و دیگر مناطق تفریحی بکر شهرستان بروجن با برپایی چادر اقامت کرده‌اند اما متأسفانه خدمات ارائه‌ شده در این اماکن تفریحی جوابگوی نیاز مسافران نیست.

یکی از مسافران خوزستانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، اظهار داشت: هم‌اکنون هزاران مسافر در تالاب بین المللی چغاخور با برپایی چادر اقامت کرده‌اند اما متأسفانه خدمات ارائه‌شده در این منطقه جوابگوی نیاز مسافران نیست. و چه خوب بود در اماکن دور از دسترس از مثل چغاخور و حتی سیاسرد بروجن یک تیم پزشکی از اورژانس یا هلال احمر مستقر می گردید تا درصورت بروز حادثه ای نیاز به اعزام آمبولانس از مراکز و پایگاه ها نبود و می توانست نقش بسیار مهمی در نجات هموطنانمان و حتی کاهش سوانح ایفاء نماید.

وی افزود: نبود سرویس‌های بهداشتی در این تالاب ، نبود امکانات تفریحی و بهداشتی در این منطقه و یا امامزاده حمزه علی سرویس بهداشتی جوابگوی نیاز مسافران و گردشگران نیست و یک مسافر باید زمان بسیار طولانی در صف با ایستد تا بتواند از سرویس بهداشتی استفاده کند.

وی در ادامه عنوان کرد: نبود جای پارک خودرو از دیگر مشکلات است که باید مسئولان مربوطه برای توسعه گردشگری منطقه به آن توجه کنند.

یکی از مسافران استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، اظهار داشت داشت: استان چهارمحال و بختیاری و بخصوص شهرستان بروجن بسیار زیبا با آب‌وهوای خنک است که هم‌اکنون میزبان مسافران و گردشگران بسیاری است.

وی عنوان کرد: زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان نسبت به استان‌های دیگر از توسعه کمتری برخوردار است.

وی افزود: باوجود اینکه جاده‌های مهم استان‌های دیگر کشور چهار خطه هستند و استانداردسازی شده‌اند اما در حال حاضر شاهد این هستیم که برخی جاده‌های پرتردد این استان همچنان دوخطه هستند و تصادفات بسیاری در آن اتفاق می‌افتد.

وی بیان کرد: توسعه جاده‌ها نقش مهمی در بالا بردن رضایت مسافران و گردشگران این منطقه خواهد داشت و متاسفانه را های مواصلاتی شهرستان بروجن و استان از جاده های خوبی برخودار نیستند بخصوص محور بروجن لردگان

بر اساس اظهارات مدیرکل میراث فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری : با اشاره به ورود مسافران و گردشگران به استان در حال حاضر بیشترین مسافران به شهرستان‌های بروجن، سامان و شهرکرد سفرکرده‌اند.

خوب است با توجه به این میزان گردشگر مسئولین امر در جهت رفع مشکلات وتوسعه امکانات گردشگری راه چاره ای بیاندیشند

هم اکنون بخش گردشگری در استان و شهرستان از رونق برخوردار شده است و ورود مسافران و گردشگران موجب رونق بازار شهرهای مختلف این استان شده است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات