معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال وبختیاری؛

رسانه ها ها زبان گویای جامعه

کد خبر: 167-950429 گروه: اجتماعی
سه شنبه, 29 تیر 1395 13:03

رسانه ها ها زبان گویای جامعهاصحاب رسانه زبان گویای اجتماعی، به تبیین و نمایاندن چیستی و چرایی بروز پدیده های اجتماعی پرداخته و برای رفع آنها نظارت ، پیگیری و مطالبه رسانه ای لازم را انجام دهند.

عبدالرضا علیمحمدی شامگاه دوشنبه درکارگاه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی ویژه اصحاب هنر، رسانه و روابط عمومی‌ها اظهار کرد: متاسفانه آمار طلاق در کشور نسبت به ازدواج های ثبت شده بسیار بالاست، و بیان کرد: جرائم خشن، ضرب و جرح عمومی و قاچاق موادمخدر صنعتی و سنتی و تولید مشروبات الکلی بیشترین آمار وقوع جرم در استان را دارد.
به گفته وی در پرونده های دعاوی خانوادگی نیز بی بندو باری، طلاق عاطفی و قضایی و شبکه های اجتماعی و اخلاقی تهدید جدی در بنیان خانواده محسوب می شود.
علیمحمدی افزود: متاسفانه بیشترین جرائم در بین افراد بی سرپرست، بدسرپرست و فرزندان طلاق است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با بیان این که پیشگیری در حوزه وقوع جرم بیش از 30 سال در قانون اساسی مطرح است که تاکنون به این امر توجه نشده است. 
وی با بیان اینکه آشنایی اصحاب رسانه با موضوعات و آسیب‌های اجتماعی به مطالبه‌گری بهتر از سوی آن‌ها می‌انجامد، یادآور شد: در این کارگاه‌ها مرزهای مطلوب پرداخت رسانه ای را بررسی خواهیم کرد تا با اصحاب رسانه‌ها، هنرمندان و روابط عمومی ها هم اندیشی کنیم که چگونه می‌توان بدون مختل شدن احساس امنیت شهروندان، فرآیند اطلاع‌رسانی به صورت کامل انجام شود. به عبارتی با رعایت کامل اصول اخلاق حرفه‌ای و حق اطلاع رسانی و نمایاندن چهره زشت ناهنجاری ها و جرایم، به تقویت احساس امنیت اجتماعی کمک شود.
وی به فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری و معرفی هنجارها و ناهنجارها در جامعه اشاره کرد و گفت: اجرای این امر یکی از مهمترین برنامه ها وسیاست ها در حوزه مقابله و کاهش جرائم است.
علیمحمدی به حضور کمرنگ رسانه ها، اهل اقلم و روابط عمومی ها و رسانه ها در حوزه فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم اشاره و گفت: از سه سال گذشته معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در کشور و استان ها راه اندازی شده است.
علیمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به دیدگاه فنی و تخصصی نیاز دارند و هرچه نسبت به موضوعات و آسیب‌های اجتماعی آشناتر باشند به طور قطع مطالبه‌گری بهتر و فنی‌تر و اطلاع رسانی مطلوب تری خواهند داشت و ابراز امیدواری کرد اصحاب رسانه ،هنر و روابط عمومی ها بعنوان زبان گویای اجتماعی، به تبیین و نمایاندن چیستی و چرایی بروز پدیده های اجتماعی پرداخته و برای رفع آنها نظارت و پیگیری و مطالبه رسانه ای لازم را انجام دهند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات