دادستان عمومی وانقلاب شهرستان شهرکرد؛

مطالبه مردم از مسئولان برای قانونگذاری مطلوب‌ و ضروریست

کد خبر: 166-950429 گروه: اجتماعی
سه شنبه, 29 تیر 1395 00:47

مطالبه مردم از مسئولان برای قانونگذاری مطلوب‌ و ضروریستمردم قوانین را بشناسند و از آن آگاهی داشته باشند و رسانه‌ها در این میان نقش مهمی دارند چراکه آگاهی‌بخشی یکی از رسالت‌های مهم رسانه‌ است و مردم باید نسبت به حقوق خود آگاهی داشته باشند

سید محمد موسوی، شامگاه دوشنبه در جلسه کارگاه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی ویژه اصحاب هنر، رسانه و روابط عمومی های استان افزود: ترویج قانون‌گرایی در سطح جامعه ضروری است معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد با تأکید بر لزوم ترویج قانون‌گرایی در جامعه گفت: مطالبه مردم از مسؤولان برای قانونگذاری مطلوب‌ ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، سید محمد موسوی در کارگاه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی ویژه اصحاب هنر، رسانه و روابط عمومی‌ها اظهار کرد: مطالبه مردم از مسؤولان برای قانونگذاری مطلوب‌، از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید فرهنگ قانون‌گرایی هرچه بیشتر در میان افراد جامعه ترویج شود.

معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد با اشاره به اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌توانند نقش اثرگذاری در قانونگذاری داشته باشند، تصریح کرد: لازم است مردم از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مطالبه در زمینه قانونگذاری بهره‌مند شده و این مطالبه را با جدیت پیگیری کنند زیرا قوانین در رشد و توسعه جامعه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: باید مردم قوانین را بشناسند و از آن آگاهی داشته باشند و رسانه‌ها در این میان نقش مهمی دارند چراکه آگاهی‌بخشی یکی از رسالت‌های مهم رسانه‌ است و مردم باید نسبت به حقوق خود آگاهی داشته باشند.

موسوی بیان داشت: نقد از قانون برای اصلاح آن ضروری است و آموزش مهارت‌های زندگی به اقشار مختلف مردم به ویژه آموزش از دوران کودکی و نوجوانی یکی از راهکارهای مؤثر در راستای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد با اشاره به فضاهای مجازی از جمله شبکه‌های اجتماعی و مزایا و معایب آن، افزود: شبکه‌های اجتماعی و اینترنت در زمینه افزایش اطلاعات مفید است اما اندیشیدن، یکی از موارد مهم در رشد و توسعه بوده که لازم است جایگاهی برای این موضوع مهم در نظر گرفته شود زیرا شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تنها اطلاعات را افزوده و قدرت اندیشیدن را افزایش نمی‌دهد.

وی مطرح کرد: تهیه محتوا برای شبکه‌های اجتماعی از اقدامات لازم در راستای سازماندهی به آن‌ها به منظور افزایش قدرت تفکر و اندیشیدن به مسائل مختلف است و همچنین ترویج فرهنگ مشارکت در خصوص پیشگیری از وقوع جرم یکی از نکات اساسی است که باید مردم و مسؤولان اهتمام ویژه‌ای نسبت به این امر داشته باشند.

این مسؤول با بیان اثرات فرهنگ‌سازی در آینده، آموزش و فرهنگ‌سازی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی برای آینده جامعه را یکی از امور ضروری عنوان کرد و ادامه داد: آموزش مهارت‌های زندگی از قبیل آموزش دفاع مشروع در جامعه، چگونگی افزایش سعه‌صدر و مدارا، ترویج فرهنگ مشارکت در پیشگیری از وقوع جرم، هدایت افکار عمومی به سوی برنامه‌های فرهنگی و آگاهی از اثرات مفید آن در زمینه‌های مختلف زندگی فردی، اجتماعی و خانوادگی افراد از اقدامات ضروری برای پیشگیری از وقوع جرم است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات