برخورد محیط بانان با دو باند قاچاق پرندگان شکاری در شهرستان بروجن

کد خبر: 1633-960802 گروه: اجتماعی / بروجن
سه شنبه, 02 آبا 1396 00:46

برخورد محیط بانان با دو باند قاچاق پرندگان شکاری در شهرستان بروجنماموران یگان حفاظت محیط زیست طی دو عملیات جداگانه، با دوباند صید غیرمجاز و قاچاق پرندگان شکاری در شهرستان بروجن برخورد کردند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري تحلیلی بروجن سلام ، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان، پس از 20 روز عملیات تجسس و تعقیب موفق به انهدام دو باند از متخلفان صید غیرمجاز و قاچاق پرندگان شکاری در شهرستان بروجن شدند.

ماموران پس از شناسایی اعضای باند و زیرنظر گرفتن آنها، در زمان انجام تخلف و در موقعیتی مناسب وارد عمل شده و موفق به دستگیری یک نفر از اعضای این باند شدند. همدست این متخلف موفق شد از محل متواری شود و مراتب به نیروی انتظامی جهت شناسایی و دستگیری وی ارجاع شده است. از این متخلف که با استفاده از کومه و با شگرد خاصی قصد صیدد پرندگان شکاری را داشت، علاوه بر ادوات صید غیرمجاز، یک قطعه دلیجه و یک قطعه کبوتر کشف و ضبط شد.

این متخلف هم اکنون برای طی مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی این شهرستان شده است. در ماموریت دیگری نیز ماموران جهت دستگیری اعضای باندی که بصورت سیار اقدام به صید پرندگان می‌کردند وارد عمل شدند و درنهایت متخلفان متواری و ادوات آنان ضبط و تحویل مراجع قانونی شد.

تحقیقات جهت دستگیری این متخلفان همچنان ادامه دارد. این متخلفان غالباً غیربومی هستند و بصورت گروهی اقدام به صید غیرمجاز، و خروج غیرقانونی این پرندگان از کشور و فروش آنها با قیمت های گزاف می کنند. تشدید نظارت ماموران حفاظت محیط زیست باعث شده که متخلفان علاوه بر محافظه کاری، کمتر به انجام این تخلف روی آورند.
بر اساس تبصره 2 ماده 13 قانون شکار و صید، متخلفانی که اقدام به زنده گیری، شکار، خرید فروش، حمل و نگهداری و صدور پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بالابان، بحری و دلیجه نماید، علاوه بر جزای نقدی به 3 سال حبس محکوم خواهد شد.
برای جلوگیری از شکار و قاچاق پرنده های شکاری جریمه هایی در نظر گرفته شده و طبق قانون، صید و شکار غیرمجاز هر یک از پرندگان شکاری شاهین، بالابان، بحری، طرلان و لاچین، 600 میلیون ریال است. میزان ضرر و زیان محیط زیست هر قطعه دلیجه نیز 200 میلیون ریال است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
ویــــژه

!این یک پیام تبلیغاتی استخدام بازاریاب نیست

✳️ گزینش کارشناس فروش،
سرپرستی بیمه سامان در استان چهار محال و بختیاری
جهت فارغ التحصیلان تمامی رشته ها
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای شهرکرد:
آقا :     10 نفر
خانم :  8 نفر
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای سایر شهرهای استان :
آقا :     15 نفر
خانم :  10 نفر

ثبت اطلاعات اولیه(نام و نام خانوادگی) با ارسال عدد 1 به 10001431431431

تبلیغات