تخریب قسمتی از حریم قلعه تاریخی ضرغام‌السلطنه فرادنبه

کد خبر: 1631-960802 گروه: فرهنگی و هنری / بروجن
سه شنبه, 02 آبا 1396 00:32

تخریب قسمتی از حریم قلعه تاریخی ضرغام‌السلطنه فرادنبه سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجن گفت: قسمتی ازحریم قلعه تاریخی ضرغام‌السلطنه فرادنبه از توابع شهرستان بروجن تخریب شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ؛ بهادر نوروزی اظهار کرد: چند روز گذشته ساختمانی در حریم قلعه ضرغام السلطنه فردانبه توسط مالک خصوصی تخریب شد.
نوروزی بیان کرد: این ساختمان جزء آثار ملی نبوده است و تاریخی نیست اما به دلپل اینکه در حریم قلعه ضرغام‍‌السلطنه بوده است در حال پیگیری قضایی برای بررسی کارشناسی این امر هستیم.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجن  با اشاره به اینکه باید هر گونه تخریب و ساخت و ساز در حریم قلعه با هماهنگی میراث فرهنگی و شهرداری صورت گیرد، تصریح کرد: این تخریب بدون همانگی و صدور مجوز، توسط صاحب ملک انجام شده است.

نوروزی خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی در خصوص هر گونه اقدام به ساخت و تخریب در حریم و عرصه آثار تاریخی با شهرداری هماهنگی لازم را صورت می‌دهد تا هیچ گونه تخریب غیر قانونی انجام نشود.
قلعه تاریخی صمصام السلطنه فرادنبه متعلق به دوره قاجار دارای قسمت‌های اعیانی، نشیمن، حیاط، حمام، برج نگهبانی و باره بند برای نگهداری احشام است.
قلعه ضرغام السلطنه در شهر فرادنبه، تنها قلعه بازمانده در بین قلاع استان چهارمحال و بختیاری است، که با قدمت ۱۵۴ ساله، همچنان با سردری که همه ویژگیهای یک سردرب منحصربه فرد را دارد، باقی مانده است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
ویــــژه

!این یک پیام تبلیغاتی استخدام بازاریاب نیست

✳️ گزینش کارشناس فروش،
سرپرستی بیمه سامان در استان چهار محال و بختیاری
جهت فارغ التحصیلان تمامی رشته ها
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای شهرکرد:
آقا :     10 نفر
خانم :  8 نفر
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای سایر شهرهای استان :
آقا :     15 نفر
خانم :  10 نفر

ثبت اطلاعات اولیه(نام و نام خانوادگی) با ارسال عدد 1 به 10001431431431

تبلیغات