تصویب پنج طرح در کارگروه گردشگری چهارمحال و بختیاری

یکشنبه, 23 مهر 1396 20:18

تصویب  پنج طرح در کارگروه گردشگری چهارمحال و بختیاریمعاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان گفت: تعداد پنج طرح‌گردشگری در کارگروه گردشگری استان تصویب شد که در صورت تصویب در شورای برنامه‌ریزی زمینه اشتغال 50 نفر را به صورت مستقیم فراهم می‌کند.  

حیدر صادقی معاون گردشگری این اداره‌کل امروز 22 مهر 96 اظهار کرد: تعداد پنج طرح‌گردشگری در کارگروه گردشگری استان تصویب شد که در صورت تصویب در شورای برنامه‌ریزی زمینه اشتغال 50 نفر را به صورت مستقیم فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد یک طرح مربوط به شهرستان اردل و مابقی طرح‌ها مربوط به حاشیه زاینده‌رود و کارون 4 است، عنوان کرد: چهار باب مجتمع، اردوگاه و مجموعه گردشگری با فاصله 20 تا 30 کیلومتری از مرکز استان و در شهرستان سامان قرار دارد.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این طرح‌ها شامل هتل آپارتمان، رستوران، سکو و آلاچیق، فضای سبز،  ساختمان اداری، بخش مدیریت، نمازخانه، تاسیسات مخزن ذخیره آب، پارکینگ، معابر و .. می‌شود. صادقی اضافه کرد: از این مجموع چهار طرح در مساحتی بیش‌از 12 هزار مترمربع احداث می‌شود و دارای امکانات مختلف تاسیسات و تجهیزات از جمله آب آشامیدنی، آب فضای سبز و درخت‌کاری، برق، گاز و ... خواهد بود.

صادقی برآورد هزینه برای اجرای این پنج طرح‌ را حدود 18 میلیارد تومان برشمرد و افزود: این طرح‌ها در توسعه صنعت گردشگری چهارمحال و بختیاری بسیار اثرگذار خواهند بود.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: سد کارون 4 در مرز مشترک استان چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب اکوتوریسم کشور و خوزستان به عنوان پایتخت گردشگری باستانی ایران قرار دارد.

صادقی توضیح داد: حاشیه دریاچه کارون 4 با برخورداری از ویژ‌گی‌های کم‌نظیر از جمله مرتفع‌ترین سد بتونی قوسی، طویل‌ترین پل قوسی کشور، بزرگترین نیروگاه برق‌آبی و بزرگترین پل کابلی کشور از مناطق بسیار دیدنی این خطه محسوب می‌شود.او ادامه داد: حاشیه دریاچه سد کارون  4 در کنار جاذبه‌های طبیعی جنگل‌های هلن با طول دریاچه حدود 60 کیلومتر همچنین چشم‌اندازهای خاص زاگرس مرکزی یکی از نقاط مستعد برای سرمایه‌گذاری و جذب توریست را فراهم کرده است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
ویــــژه

!این یک پیام تبلیغاتی استخدام بازاریاب نیست

✳️ گزینش کارشناس فروش،
سرپرستی بیمه سامان در استان چهار محال و بختیاری
جهت فارغ التحصیلان تمامی رشته ها
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای شهرکرد:
آقا :     10 نفر
خانم :  8 نفر
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای سایر شهرهای استان :
آقا :     15 نفر
خانم :  10 نفر

ثبت اطلاعات اولیه(نام و نام خانوادگی) با ارسال عدد 1 به 10001431431431

تبلیغات