بلاتکلیفی مردم همچنان برسر برگ سبز و سند خودرو /دفاتر اسناد برگ سبز خودرو را به رسمیت نمی شناسند

کد خبر: 1611-960718 گروه: اجتماعی / سراسری
سه شنبه, 18 مهر 1396 01:22

بلاتکلیفی مردم همچنان برسر برگ سبز و سند خودرو /دفاتر اسناد برگ سبز خودرو را به رسمیت نمی شناسنددعوای حقوقی بین کانون سردفتران و پلیس راهور بر سر انتقال سند خودرو با نظر صریح مجلس به نفع نیروی انتظامی پایان یافت اما همچنان مردم در بلاتکلیفی بسر می برند دفاتر اسناد رسمی از دادن وکالت نامه تعویض پلاک بدون سند خودداری و غیرقانونی میدانند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، جنجالی بر سر برگ سبزی که به عنوان سند از سوی پلیس راهور در هنگام خرید و فروش خودرو صار می‌شد و هزینه‌ای که مالک برای ثبت سند در دفترخانه باید پرداخت می‌کرد دعوای حقوقی بین کانون سردفتران و پلیس راهور را رقم زد.

کشمکش تا جایی بالا گرفت که سر انجان مجلس وارد گود شد و با بررسی قوانین موجود آب پاکی را روی ابهامات به وجود آمده ریخت و حق را به نیروی انتظامی داد. براساس مکاتبه فرمانده ناجا و مجلس برگ سبزی که پلیس در هنگام خرید و فروش خودر صادر می‌کند. قانونی است و ثبت خرید در دفتر خانه امری کاملاً اختیاری است.
و درنهایت هم این مردم هستند که از این دعوا متضرر می‌شوند، مردمی که نمی‌دانند بالاخره حق با پلیس است و به دفاتر مراجعه نکنند یا حق با سازمان ثبت است و باید برای تثبیت مالکیت خود به دفاتر اسناد رسمی بروند.

چند ماه پیش سخنگوی نیروی انتظامی از صحت قانونی گفتار و عمل پلیس در حوزه ثبت سند خودرو براساس اعلام مجلس شورای اسلامی خبر دادو گفت: سند خودروی صادره از سوی پلیس رسمیت دارد و نیازی به حضور در دفترخانه نیست.
سردار سعید منتظرالمهدی در پی طولانی شدن ابهام ایجاد شده در حوزه ثبت سند خودرو میان اعضاء کانون سردفتران و دفتریاران، افزود: در تعاقب مکاتبه‌ای از سوی فرمانده ناجا با مجلس شورای اسلامی و درخواست تعیین تکلیف قانونی این موضوع، *قانون، رای به صحت گفتار و عمل پلیس داد.

اما همچنان دفترخانه های اسناد رسمی این مورد را غیر قانونی میدانند اگر این روزها به دفاتر اسناد رسمی سر بزنیم و تقاضای گرفتن وکالت تعویض پلاک بنمائید از شما سند خودرو را درخواست می کنند و اگر تعویض پلاک نموده باشید و سند خودرو را در دفاتر اسناد بنام نزده باشید و فقط یک تعویض پلاک کرده اید وبا فقط برگ سبز خودرو دارید و حال می خواهید خودور خود را بفروشید به شخص دیگری و وکالت تعویض پلاک بگیرید با این پاسخ از طرف دفاتر اسناد رسمی مواجهه میشوید که این کار غیر قانونی است!! و نمی شود!! باید حتما سند قطعی منقول باشد و از نظز ما غیر قانونی است و نمیتوان وکالت نعویض پلاک داد؟
حال این سوال مطرح می شود در نهایت باید چه کرد... اگر برگ سبز خودرو دارای اعتبار قانونی است و مجلس شورای اسلامی صحت قانونی گفتار و عمل پلیس در حوزه ثبت سند خودرو را ملاک قرار داده است پس چرا به دفاتر اسناد رسمی ابلاغی نگردیده است؟! و همچنان دفاتر اسناد رسمی برگ سبز خودرو را به رسمیت قانونی نمیشناسند.

و اگر حق با دفاتر اسناد رسمی است و این کار غیر قانونی است چه باید کرد؟ آیا مجلس شورای اسلامی که خود مجری قوه مقننه است خلاف واقع عمل کرده است!؟

و در آخر بلاتکلیفی مردم در این میان باید رفع شود چرا که در این اخلاف میان دفاتر اسناد و پلیس این مردم هستند که متضرر می شوند و مسئولان امر باید تکلیف را با صراحت مشخص نمایند.

 

سعید قوامی


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
ویــــژه

!این یک پیام تبلیغاتی استخدام بازاریاب نیست

✳️ گزینش کارشناس فروش،
سرپرستی بیمه سامان در استان چهار محال و بختیاری
جهت فارغ التحصیلان تمامی رشته ها
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای شهرکرد:
آقا :     10 نفر
خانم :  8 نفر
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای سایر شهرهای استان :
آقا :     15 نفر
خانم :  10 نفر

ثبت اطلاعات اولیه(نام و نام خانوادگی) با ارسال عدد 1 به 10001431431431

تبلیغات