مردم چهارمحال و بختیاری از رفت و آمدهای غیرضروری در فضای باز پرهیز کنند

کد خبر: 1609-960717 گروه: اجتماعی / چهارمحال و بختیاری
دوشنبه, 17 مهر 1396 16:39

مردم چهارمحال و بختیاری از رفت و آمدهای غیرضروری در فضای باز پرهیز کنندسرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: مردم چهارمحال و بختیاری تا زمان کاهش آلودگی ها و خروج هوای استان از مرز هشدار از هرگونه رفت و آمد غیرضروری در خیابان ها و فضاهای باز اجتناب و خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، گودرز امیری در نشست اضطراری کارگروه آلودگی هوای چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: به دنبال خشکسالی های پی در پی 9 سال اخیر، وزش باد  و خیزش گرد و غبار که باعث افزایش غلظت آلاینده گرد و خاک و همچنین کاهش دید افقی شده هوای این استان به مرز هشدار رسیده است.
وی افزود: به همین منظور مردم چهارمحال و بختیاری تا زمان کاهش آلودگی ها و خروج هوای استان از مرز هشدار از هرگونه رفت و آمد غیرضروری در خیابان ها و فضاهای باز اجتناب و خودداری کنند.
امیری تصریح کرد: مردم چهارمحال و بختیاری به نکات ایمنی اعلام شده از سوی دفتر مدیریت بحران استانداری، اداره کل هواشناسی، دانشگاه علوم پزشکی و کارگروه تخصصی آلودگی هوا به دبیری اداره کل حفاظت محیط زیست توجه داشته باشند.
وی بیان داشت: شهروندان چهارمحال و بختیاری به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران دارای مشکلات ریوی، قلبی و تنفسی، ساکنان مناطق در معرض خطر و نقاط با احتمال وقوع طوفان گرد و غبار باید نکات ایمنی و بهداشتی مانند جلوگیری ار رفت و آمدهای ضروری در فضاهای باز و همچنین استفاده از ماسک های استاندارد در هنگام وقوع گرد و غبار را رعایت کنند.
سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: تمامی مراکز بهداشتی و درمانی استان موظفند تا آمادگی کامل هرگونه ارائه خدمت مورد نیاز در این زمینه را داشته باشند.
وی عنوان داشت: از مردم چهارمحال و بختیاری تقاضا می شود تا اطلاعیه های دفتر مدیریت بحران استانداری و اداره کل هواشناسی را جدی بگیرند.
امیری اظهار کرد: در این مدت صنایع آلوده کننده و به ویژه سنگ شکن ها نسبت به رعایت استانداردهای تولید و جلوگیری از آلودگی بیشتر هوا اقدام کنند.
وی ادامه داد: امیدواریم با تامین منابع مالی مورد نیاز و همکاری بین مردم و مسئولان چهارمحال و بختیاری بتوان تصمیمات اجرایی لازم در خصوص عملیاتی کردن راه های جلوگیری از بروز پدیده گرو و غبار و آلودگی هوای استان را فراهم کرد.
گفتنی است، براساس اعلام و پیش بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری پدیده گرد و غبار تا آغاز بارندگی ها در استان تداوم دارد.
از روز گذشته با بروز پدیده گرد و غبار در چهارمحال و بختیاری، وزش باد تا سرعت 80 کیلومتر در ساعت و کاهش دید افقی به پنج کیلومتر مشکلاتی برای مردم استان ایجاد شده است.
براساس اعلام و پیش بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری میزان ناپایداری های استان فردا و پس فردا کاهش می یابد و شدت آلودگی کمتر می شود.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
ویــــژه

!این یک پیام تبلیغاتی استخدام بازاریاب نیست

✳️ گزینش کارشناس فروش،
سرپرستی بیمه سامان در استان چهار محال و بختیاری
جهت فارغ التحصیلان تمامی رشته ها
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای شهرکرد:
آقا :     10 نفر
خانم :  8 نفر
✳️ تعداد کارشناس مورد نیاز برای سایر شهرهای استان :
آقا :     15 نفر
خانم :  10 نفر

ثبت اطلاعات اولیه(نام و نام خانوادگی) با ارسال عدد 1 به 10001431431431

تبلیغات