شکست سکوت مردم بام ایران ؛ بروجن بیدار است این آخرین هشدار است

کد خبر: 141-950404 گروه: سیاسی
جمعه, 04 تیر 1395 20:03
شکست سکوت مردم بام ایران ؛ بروجن بیدار است این آخرین هشدار استدر پی کمبود و بحران شدید آب در بروجن مردم به مسئولین استانی و کشوری هشدار دادند و خواستار توجه به رفع این بحران شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، نمازگزاران بروجنی بعد از برپایی نماز جمعه در پی بحران شدید آب و اختلال در سیستم آب شرب در شهر بروجن ، اقدام به برگزاری راهپیمایی نمودند. مردم شهر بروجن در حالی که قمقمه های خالی از آب در دست داشتند، با حمل پلاکاردهایی با عناوین (آب جایگزین ندارد، باید چاره ای اندیشید ـ آب یعنی خرکت خودجوش کارخانجات و...) با سر دادن شعارهای (الله اکبر ـ بروجن بام ایران شده کویر استان ـ مسئولین استانی توجه توجه ـ مسئولین کشوری این آخرین هشدار است ـ بروجن بام ایران بی آبی فراوان ـ نه باغ داریم نه بستان تشنگی فراوان ـ مرکز علم ایران شده کویر استان ـ نتیجه بی آبی مهاجرت بیکاری ـ بروجن بیدار است این آخرین هشدار است ـ داشتن آب سالم حق مسلم ماست ـ مسئولین، بیداری خشکسالی و بی آبی) از حق مسلم خود دفاع کردند.

این راهپیمایی که به صورت خودجوش توسط نمازگزاران جمعه برگزار گردید، پس از طی مسیر یک کیلومتری از محل مصلای نماز جمعه تا میدان امام خمینی (ره) ،بدون هیچ حاشیه ای و با هدایت مطلوب دست اندرکاران با قرائت بیانیۀ ۷ ماده ای و تکبیر و تایید شرکت کنندگان خاتمه یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجن در بین دو نماز با اشاره به بحران آب در شهر بروجن و پیگیری های انجام شده توسط شورای اسلامی شهر بروجن و مسئولین شهرستانی و ارائه تذکراتی در این خصوص توسط امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه خطاب به مسئولین استانی جهت پیگیری و مسئولین کشوری جهت اجرایی نمودن طرح های مصوب آبرسانی شرب و صنعت بروجن، افزود: علیرغم مطالعات انجام شده و وعده های داده شده، متأسفانه در روز اول تیرماه امسال سرپرست محترم امور آب استان اعلام می نمایند که چند کیلومتر از خط انتقال پروژۀ آبرسانی بن ـ بروجن در حوزۀ استان اصفهان می باشد و نیاز به تملک دارد، سوال اینجاست که آیا در زمان مطالعات این طرح که مصوبه کشوری دارد، نباید قبل از شروع عملیات اجرایی، یا تملک صورت می گرفت و یا خط انتقال از مخزن اصلی سد و در حریم خود استان چهارمحال و بختیاری صورت می پذیرفت؟

علی اکبر رضوانی با اشاره به حفر تونل های متعدد (گلاب ۱و۲و...) و طرح انتقال آب بهشت آباد توسط کانون های قدرت شکل گرفته در درون نظام و حتی حفر چاه های متعدد مرزی و انتقال آب به استان های همجوار، گفت: بیم آن می رود که تنها راه نجات مردم مهاجرت و خالی شدن بروجن از سکنه باشد. زیرا نه اشتغالی در بخش کشاورزی باقی مانده و نه در صنعت شاهد رونق و تولید می باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به قول مساعد ریاست محترم جمهور در سفر به استان در سال ۱۳۹۳ که اعلام نمودند تامین آب شرب بروجن تا پایان دولت یازدهم به بهره بردرای خواهد رسید، سوال اینجاست که با کدام پیشرفت و با کدام تخصیص اعتبار قابل توجه از محل های اعتباری مختلف از جمله تنشی و کیفی، حوادث و ملی و... این طرح به بهره برداری خواهد رسید؟ آیا خدایی ناکرده مشمول بی مهری و بی توجهی و سنگ اندازی های غیرمسئولانه نمی گردد؟ آیا با توجه کاهش بارش ها و اتمام ذخایر زیر زمینی و حفر ۶حلقه چاه از اسفندماه تاکنون در دشت مرکزی بروجن و عدم استحصال آب مناسب و کافی (استحصال تنها ۱۲تا ۱۵لیتر در ثانیه آب از دو چاه و مابقی فاقد هرگونه آبی) و در صورتی که کاهش سال ۱۳۹۵نسبت به سال ۱۳۹۴، ۵۸لیتر در ثانیه طبق آمار ارائه شده از سوی آب و فاضلاب استان می باشد، نبایستی به منابع پایدار آبی توجه نمود؟ در صورت حل نشدن معضل چه مشکلاتی گریبانگیر مردم این خواهد شد و چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ 

رئیس شورای اسلامی شهر بروجن در بخش پایانی بیانات خود تاکید کرد: انتظار این است که مسئولین در شهرستان و استان دغدغه اصلی شان تأمین آب با محوریت طرح های مصوب آبرسانی باشد و این مهم با جدیت به مسئولان کشوری منتقل گردد.

وی افزود: انتظار مردم و نمازگزاران متدین بروجن، پاسخگویی مستدل مدیران ارشد دستگاه های مسئول در بین مردم و تریبون نماز جمعه و یا از طریق رسانه ملی می باشد که امید است در اولین فرصت نوید آن به مردم اعلام گردد.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات