پیشکسوت قرآنی چهار محال و بختیاری؛

جامعه ی قرآنی چهار محال و بختیاری یکی از نیروهای مومن و انقلابی خود را از دست داد

شنبه, 16 ارد 1396 17:44

جامعه ی قرآنی چهار محال و بختیاری یکی از نیروهای مومن و انقلابی خود را از دست دادپیشکسوت قرآنی چهار محال و بختیاری، با تشریح گوشه ای از خصوصیات اخلاقی مرحوم سهراب کبیری، گفت: جامعه ی قرآنی چهار محال و بختیاری یکی از نیروهای مومن و انقلابی خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری نحلیلی بروجن سلام به نقل از  روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، اسد الله مجد زاده در ضایعه ی از دست دادن یکی از فعالان قرآنی این استان، گفت: درگذشت نابهنگام دوست و برادر عزیز قرآنی ام، جناب آقای سهراب کبیری برای جامعه ی قرآنی واقعا یک خسارت بزرگ بود.
مجد زاده افزود: سهراب کبیری در سال ۱۳۶۰ در مکتب القرآن شهرکرد فعالیت مجدد خود را بعد از انقلاب شروع کرد و در کلاس های بنده در مسجد صاحب الزمان (عج) مرتب و منظم شرکت می کرد و از همان سال ۶۰ من وی را شناختم.
وی ادامه داد: مرحوم کبیری در فراگیری قرآن بسیار مصمم بود و بنده هم تا حدی که در توانم بود با وی کار می کردم تا وی به مرحله ای رسید که توانایی داوری مسابقات قرآن در شهرستان ها و استان را پیدا کرد.
پیشکسوت قرآنی چهار محال و بختیاری گفت: از موقعی که به‌عنوان استاد وی، تشخیص دادم که می تواند داوری کند، با توجه به برنامه های قرآنی که در آن سال ها وجود داشت، از او دعوت کردم تا در مسابقات قرآنی دانشگاه آزاد شرکت کند.
مجد زاده گفت: در سال های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ داوری مسابقات قرآن را در استان و شهرستان ها خودم انجام می دادم و یکی از دوستانی که همراه خودم برای داوری می بردم، مرحوم سهراب کبیری بود.
این استاد قرآن کریم بیان کرد: دلیل آن که مرحوم کبیری را برای داوری قرآن کریم انتخاب کردم این بود که وی اخلاق بسیار خوبی داشت و همیشه چهره اش خندان بود و حتی از مسائلی هم که رنج می برد در رابطه با آن مسائل هم من هیچگاه ندیدم عصبانی بشود و هیچ گاه عصبانیت را در وجود مرحوم سهراب کبیری ندیدم.
مجد زاده افزود: مرحوم کبیری انسانی بسیار پر کار و پر تلاش بود و در کنار این کار و تلاش بسیار وظیفه شناس، که هر وقت وی را برای داوری مسابقات دعوت می کردم که برای کمک حضور داشته باشد، تا لحظه های آخر کمک می کرد و این درحالی بود که بعضی داور ها همان نیمه ی کار رها می کردند و می رفتند.
پیشکسوت قرآنی چهار محال و بختیاری گفت: بعضی داور ها به محض اینکه مسابقه ای تمام می شد، خود را دیگر مسئول نمی دانستند ولی مرحوم کبیری تا لحظه های آخر یعنی تا زمانی که تمام نمرات شرکت کنندگان در لیست های مربوطه می شد و نمرات را جمع می زدیم و رتبه ها را تعیین می کردیم و نتیجه را به ارگان برگزار کننده اعلان می کردیم، تا آن لحظه ی آخر حضور داشت و همراهی می کرد.
وی ادامه داد: سهراب کبیری هیچ گاه عادت نداشت کاری را نیمه تمام رها کند و به لحاظ همین شناختی که از ایشان داشتم و به خاطر همین اخلاق خوب، خیلی به او علاقه داشتم و به خاطر همین ویژگی های خوب اخلاقی، وی را برای تدریس روخوانی قرآن کریم در دانشگاه دعوت کردم و در هفته ای چند ساعت کار تدریس قرآن کریم را در دانشگاه به عهده داشت.
اسد الله مجد زاده در پایان گفت: دو روز قبل از حادثه ی فوتش با ایشان به خاطر کار قرآنی که داشتم، تلفنی صحبت کردیم و وقتی مشغول صحبت بودیم همچنان همان نشاط و شادابی روز ها و سال های قبل را در وجودش مشاهده کردم و هیچ گونه کسالتی در وجود ایشان من ندیدم که خبر دهد از چنین حادثه ی ناگوار و غیر منتظره ای که منجر به فوت وی شود.
یاد آور می‌شود، رتبه برتر کشوری در مسابقات تفسیر نورالهدی در سال گذشته و رتبه اول مسابقات قرآنی تسنیم ویژه دستگاه های فرهنگی کشور در سال ۹۲ از شاخص ترین رتبه های کشوری وی است.
گفتنی است، استاد سهراب کبیری، قاری، داور و پیشکسوت قرآنی چهارمحال و بختیاری ۶ اردیبهشت۹۶ در سن ۵۰ سالگی بر اثر ضایعه قلبی دار فانی را وداع گفت.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات