تشکیل ۵۵۳ فقره پرونده محیط زیستی در چهارمحال وبختیاری در سال گذشته

کد خبر: 1260-960128 گروه: اجتماعی / چهارمحال و بختیاری
دوشنبه, 28 فرو 1396 18:55

تشکیل ۵۵۳ فقره پرونده محیط زیستی در چهارمحال وبختیاری در سال گذشتهمدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از تشکیل ۵۵۳ فقره پرونده تخلف زیست محیطی در سطح استان توسط اداره کل حفاظت محیط زیست درسال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ،شهرام احمدی با اشاره به ارجاع ۷۴۷ فقره پرونده تخلف به مراجع قانونی، تصریح کرد: صیدغیر مجاز آبزیان ۴۲ مورد، شکار غیر مجاز پرندگان ۳۶ مورد و شکار غیر مجاز پستانداران ۱۰ مورد تخلف صورت گرفته است.

وی افزود: در سال گذشته ۵۵۳ فقره پرونده تخلف زیست محیطی در سطح استان توسط اداره کل حفاظت محیط زیست تشکیل شد. ۳۶ مورد احیا و بازگرندان حیات وحش به دامان طبیعت شامل ۱۴۰ قطعه سهره، چهار بهله عقاب، چهار بهله سار گپه و یک قلاده روباه، یک قطعه کاکایی و یک بهله بالابان که در حوادث طبیعی زخمی شده بودند، پس از مداوا بخش دیگری از فعالیت این اداره کل بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بیان کرد: در شکار و صید حیوانات در سال گذشته ۵۷ مورد پرونده پیشگیری و دو مورد خرید و فروش غیرقانونی به دادگاه ارجاع داده شده است.

احمدی تاکید کرد: ۲۳ قبضه اسلحه غیرمجاز و ۹۲ قبضه اسلحه مجاز و سه قبضه سلاح جنگی،  ۱۲۴مورد ادوات و وسایل شکار و صید غیرمجاز از متخلفین کشف و ضبط و تحویل مراجع قضایی شد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص برخورد با آلودگی‌های زیست محیطی ۸۳ فقره پرونده باموضوع بی‌توجهی به تذکرات تشکیل شده، اضافه کرد: در سال گذشته برخورد با تعلیف غیرمجاز دام ۱۲۳ فقره بوده است و آتش سوزی درمناطق تحت مدیریت محیط زیست نیز کاهش چشمگیری داشته‌ است.
احمدی اظهار کرد: علاوه بر زحمات پرسنل، برقراری کشیک شبانه و شیفت مربوط به اطفای حریق، تجهیز پاسگاه‌های حفاظت محیط زیست و کمک‌های استانداری استان، ستاد مدیریت بحران، مشارکت جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد تاثیر مهمی در حفظ محیط زیست طبیعی استان داشته است.

وی از ۱۸ مورد تخلف شهرداری و دهیاری‌‌ها در سال گذشته در سطح استان خبر داد و گفت: دفن غیر بهداشتی و نامناسب زباله توسط این نهادها انجام شده بود که به دستگاه قضایی معرفی شدند.
احمدی خاطرنشان کرد: سرانه تولید زباله صنعتی، کشاورزی و پزشکی در استان روزانه ۷۲۵ تن و سالانه ۲۶۴ هزار تن در استان است و سال گذشته ۳۶۸ تن زباله خانگی روستایی و شهری در استان تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه تولید روزانه چهارهزار کیلوگرم پسماند بیمارستانی در استان و تفکیک و بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی، تاکید کرد: تعداد پایش‌ها در خصوص مراکز پسماند در سطح استان ۷۲۴ مورد بوده است که افزایش ۳۵.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه را نشان می‌دهد.
احمدی در پایان خاطرنشان کرد: تشکیل ۶۶ کارگروه مدیریت پسماند و ۸۱مورد مکان‌یابی محل دفن زباله در سال گذشته در استان انجام شد.
 


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات