هشدار ، وضعیت قرمز برای آب بروجن/جیره بندی آب در بخش مرکزی متصور است

کد خبر: 125-950319 گروه: اجتماعی
چهارشنبه, 19 خرد 1395 20:37
هشدار ، وضعیت قرمز برای آب بروجن/جیره بندی آب در بخش مرکزی متصور استمدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان بروجن از خشک شدن چاه های آب شرب در بروجن خبرداد و گفت : هیچ جایگزینی برای آب شرب در بروجن وجود ندارد.
مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان بروجن در گفتگو با  خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن‌سلام ، با بیان اینکه آب شرب بروجن از چاه تامین میشود گفت : در تمام چاهای تامین آب شرب بروجن با مشکل افت شدید آب مواجه شدیم و کاهش نزولات آسمانی، پایین رفت سطح آب های زیر زمینی و افزایش مصرف در تابستان موجب ایجاد کم آبی و بحران آب در  شهرستان بروجن شده است، این در حالیست که تلاش گسترده برای تامین آب شرب و جلوگیری از قطع شدن آب توسط نیروی های آب و فاضلاب بروجن در حال انجام است و تنها دسترسی ما همین چاه های عمیق آب هستند و استحصال آب از لایه های زیر زمین می باشد.
بیژن براتی با بیان اینکه میزان بارندگی امسال در بروجن مناسب نبود گفت: با توجه به مشکلات جدی کمبود آب، جلوگیری از اسراف و صرفه‌جویی بهترین راهکار برای مقابله با تنش‌ آبی در این شهر است که تحقق این امر همت همگانی همه دستگاه ها را می‌طلبد و رسانه‌ها و خبرنگاران می‌توانند در زمینه فرهنگ‌سازی مصرف مناسب و بهینه‌سازی مصرف نقش به سزایی داشته باشند.
وی افزود : جمعیت شهر بروجن ، نقنه و محله صادقیه که حدوداً ۶۵ هزار نفر می باشند و از طرفی تولید و دبی آب در اختیار ۱۵۸ لیتر بر ثانیه است که این مقدار کفایت پوشش این جمعیت را ندارد و به همین خاطر ما در طول روز ساعاتی در مناطق مختلف شهر با افت فشار و قطعی آب مواجه هستیم .
براتی گفت : در حال حاضر اقداماتی در حال انجام است که بتوانیم تا حدودی از این بحران بکاهیم ، اقداماتی از قبیل حفر دو حلقه چاه که وارد مدار شده است و سه حلقه دیگر که در دست بررسی و گرفتن مجوزهای لازم از دستگاه های ذی‌ربط می باشند و از اقدامات دیگر ، نصب والف های کنترل فشار و دستگاه های فشار سنج جهت تنظیم فشار شبکه می باشد و مورد بعد تعویض ۴۰ عدد از شیرآلات و والف های شهر بوده است که این موارد کمک شایانی  به مدیریت آب می کند که مقدار آب موجود را به طور مساوی بین مشترکین برسانیم.
براتی افزود : به عنوان یک عضو کوچک از تمامی شهروندان عزیز تقاضا می نماییم با صرفه جویی در مصرف و رعایت اصول مصرف بتوانیم عاملی شویم که برای همشهریان خود مقداری آب ذخیره نمائیم و از مصرف بی رویه در فضای سبز ، شست وشوی ماشین آلات و معابر درب منزل به شدت خودداری شود و در امورات بهداشتی با بهینه مصرف کردن صرفه جویی نمائیم ؛ که اگر  همه مشترکین ما این صرفه جویی را رعایت نمایند ما می توانیم تابستان نسبتاً خوبی را داشته باشیم.
براتی افزود: ما و دیگر همکارانمان تلاش می نمائیم در تابستان سهیمه بندی آب اتفاق نیفتد و نیت ما این است که آب را با فشار بطور مساوی تقسیم نمائیم اگر پاسخگو نبود به اجبار با اعلام برنامه سهیمه بندی و تنظیم قبلی انجام خواهیم داد که به اطلاع همشهریان خواهیم رساند.
وی عنوان کرد در جلسه با شهردار بسیاری از انشعابات که از آب شرب در فضای سبز شهری استفاده می شده قطع گردیده است و جداسازی شده است که در این خصوص از شهردار محترم تشکر می نمایم و در این زمینه انشاالله تا سال ۱۳۹۶ آب تامینی فضای سبز شهر از آب شرب جدا خواهد گردید.
وی خاطر نشان کرد: شورای مصرف بهینه آب در اداره آموزش و پرورش معلمین و دانش آموزان برگزار می شود و آموزش های لازم در بین دانش آموزان در خصوص صرفه جویی و بهینه استفاده نمودن آب شهروندان  آموزش داده می شود .
مدیر آب و فاضلاب شهری شهرستان بروجن از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده مصرف غیر مجاز ،شکستگی لوله با شماره ۱۲۲ تماس حاصل نمایند.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات