استاندار در جمع مردم منطقه مشایخ؛

۲۲۰ میلیارد ریال برای ارتقای جاده جایگزین كارون چهار اختصاص یافت

کد خبر: 1244-960116 گروه: اجتماعی / چهارمحال و بختیاری
چهارشنبه, 16 فرو 1396 17:50

۲۲۰ میلیارد ریال برای ارتقای جاده جایگزین كارون چهار اختصاص یافتاستاندار چهارمحال و بختیاری گفت: میلیارد ریال برای ارتقای جاده جایگزین كارون چهار در این استان اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، قاسم سلیمانی دشتكی در جمع مردم روستای دوپلان از توابع منطقه مشایخ بخش ناغان در شهرستان كیار چهارمحال و بختیاری تأكید كرد: برای احداث جاده جایگزین كارون چهار در مجموع یكهزار و ۴۱۰ میلیارد ریال هزینه شد.
وی افزود: از این مبلغ ۷۳۰ میلیارد ریال در دولت یازدهم تامین و هزینه شده و اكنون برای ارتقای آن ۲۲۰ میلیارد ریال دیگر اختصاص یافته است.
سلیمانی دشتكی به اختصاص ۲۷۰ میلیارد ریال برای گازرسانی به منطقه مشایخ در یك و نیم سال گذشته اشاره و تصریح كرد: سرانه گازرسانی در كشور ۶۰ میلیون ریال به ازای هر خانوار و در این منطقه ۲۲۰ میلیون ریال بوده است.
وی با اشاره به نقش مردم و مشاركت آنان در تسریع روند توسعه بخش های مختلف بیان داشت: در مدت فعالیت دولت یازدهم با مشاركت مردم یك میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر روستایی زیرسازی و آسفالت شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری احداث جاده گورمیزه را یكی از پروژه های مهم این منطقه و شهرستان اردل اعلام و اضافه كرد: برای احداث این جاده ۸۲ میلیارد ریال از منابع ملی و استانی هزینه شده است.
وی با اشاره به اهمیت تكمیل و بهره برداری از تونل زره در شهرستان كیار عنوان داشت: تاكنون ۹۰۰ متر از این تونل حفر شده ۷۲۰ متر آن در دولت یازدهم بوده است.
سلیمانی دشتكی اظهار كرد: در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید آبرسانی به بیش از ۱۷۰ شهر، روستا و ناحیه صنعتی چهارمحال و بختیاری انجام شده و رفع مشكل آب آشامیدنی در ۵۰ شهر، روستا و ناحیه صنعتی دیگر استان در حال انجام است.
وی با اشاره به ایجاد افزون بر ۳۸ هزار و ۵۰۰ شغل در چهارمحال و بختیاری و بهره برداری از ۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه مهم در استان همزمان با فعالیت دولت یازدهم ادامه داد: این در حالیست كه نرخ مشاركت استان در این مدت از ۳۶ به ۴۰ درصد رسیده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین در جمع مردم ناغان از توابع شهرستان كیار به نتایج مطلوب برجام در بخشه ای مختلف اشاره و بیان كرد: با اجرای برجام فروش نفت ایران افزایش یافت و بسیاری تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی لغو شد.
وی با اشاره به تورم ۴۳ درصدی قبل از فعالیت دولت یازدهم یادآور شد: با تلاش های صورت گرفته در این مدت تورم مهار و رشد آن به ۹ درصد كاهش پیدا كرد.
سلیمانی دشتكی عنوان كرد: اجرای طرح تحول سلامت یكی از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم بوده كه مزیت های آن در مناطق كمترتوسعه یافته و محروم كشور مانند چهارمحال و بختیاری مشهودتر است.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام / منتشر شده توسط : سعید قوامی
آرشیو

تبلیغات
انتخابات شورای شهر ۹۶
انتخابات ریاست جمهوری ۹۶
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغات