پیشرفت کشور در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتد

کد خبر: 1241-960114 گروه: اجتماعی / سراسری
دوشنبه, 14 فرو 1396 17:28

پیشرفت کشور در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتدوزیر ورزش و جوانان در پیامی خطاب به منتخبین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان گفت: رشد و پیشرفت کشور تنها در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتد و تبلور این هدف حضور پرتوان سمن های جوان به عنوان بازوی یاری گر دولت در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان خطاب به منتخبین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

جوانی همانا بهار زندگی و تبلور بنیادهای فکری انسانی است که آرمان ها و آرزوها از دل شخصیت، بینش ها و گرایش هایش جوانه زده و او را به سمت آینده ای باثبات و روشن رهنمون می سازد. در این دوره است که بنیان های اساسی شخصیت انسان شکل گرفته و به غایت خود نزدیک می شود.

این دوره بهار عمر است و با فرارسیدن آن نه تنها جسم انسان قوی و نیرومند می شود بلکه شکوه عواطف و احساسات جوانی به زینتی گران بها و پرفروغ برای صاحبانش تبدیل شده است. بی تردید فصل جوانی زمان رسیدن به والاترین جایگاه های زندگی و فصلی سرشار از عشق و امید برای انسانی است که نوگرا و تاثیرگذار است، رایحه فکر و اندیشه تازه اش، ذهن های خسته را بیدار می کند و به جان جامعه، روح تازه ای می بخشد. کسی که منتقد و پرسشگر است و تا پاسخی مناسبی برای سوالاتش پیدا نکند هرگز از جستجو و پویش باز نمی ایستد کسی که پویا و فرهنگ ساز است و می تواند فکر و فرهنگ جامعه را به سمت تعالی و کمال هدایت نماید و در نهایت کسی که آرمان خواه و خودباور است، اوست که آینده زیبا و پرامیدی را در ذهنش به تصویر می کشد و برای حفظ آرمان هایش، هر جا که احساس نیاز کند دست به پایداری و مبارزه می زند. نوروز فرصتی برای اندیشیدن و خودورزی درباره خصلت های جوانی است. خصلت هایی که یادآور موقعیت پروردگار در آفرینش شور، سرزندگی و امید است و هر سال با تولد بهار به اوج می رسد.
باید خداوند بزرگ را به دلیل آفرینش توأمان بهار طبیعت و بهار جوانی و توفیق خدمت به جوانان این مرز و بوم شاکر بود و تمام تلاش خود را برای ارایه بهترین خدمت به کار بست. این همان مسئولیت خطیری است که امروز بردوش دولت تدبیر و امید گذاشته شده است. دولتی که در سه سال و نیم گذشته تلاش کرده است با هماهنگ سازی و هم افزایی دستگاه های متولی امور جوانان، بسترهای لازم را برای حل مشکلات جوانان فراهم نماید. بسترهایی که متأسفانه به دلیل برخی کم توجهی ها و سوء مدیریت ها ناکارآمد شده بود و بازسازی آن ها به صرف زمان ون منابع بیشتری نیاز داشت.
نگاه امنیتی و تهدیدآمیز به مقوله جوانی و به ویژه در بخش سازمان های مردم نهاد جوانان چالش دیگری بود که در دولت تدبیر و امید به رویکرد مشارکت و فرصت تبدیل شد. باور دولتع از ابتدا بر این قرار بود که رشد و پیشرفت کشور تنها در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتد و تبلور این هدف حضور پرتوان سمن های جوان به عنوان بازوی یاری گر دولت در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.
بر این اساس خرسندیم که شاهد افزایش کمی و کیفی سمن های جوانان و همچنین ارتقاء سطح مشارکت آنان در دولت یازدهم هستیم و اکنون می توانیم امیدوارتر به فردای این سرزمین نظاره کنیم. این سرزمین و مردمان غیورش، هرگز رشادت ها و ایثارگری های جوانان و شهیدان سرافرازشان در هشت سال دفاع مقدس را فراموش نخواهند کرد و در این بهار تازه چشم امید به جوانانی دارند که همچنان در مرزها جان فشانی می کنند و نام ایران را در میادین علمی، ورزشی و دیپلماسی با افتخار طنین انداز می کنند.
در پایان برگزاری اولین دوره مجامع استانی سمن های جوانان و انتخاب شما جوانان شایسته را به فال نیک می گیرم و اطمینان دارم  این رویداد، آغازگر راهی نو در توسعه خرد جمعی جوانان در عرصه ملی خواهد بود. موفقیت و سلامتی روزافزون تمامی شما عزیزان را از خداوند منان مسألت می نمایم.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام / منتشر شده توسط : سعید قوامی
آرشیو

تبلیغات
انتخابات شورای شهر ۹۶
انتخابات ریاست جمهوری ۹۶
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغات