پیشرفت کشور در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتد

کد خبر: 1241-960114 گروه: اجتماعی / سراسری
دوشنبه, 14 فرو 1396 17:28

پیشرفت کشور در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتدوزیر ورزش و جوانان در پیامی خطاب به منتخبین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان گفت: رشد و پیشرفت کشور تنها در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتد و تبلور این هدف حضور پرتوان سمن های جوان به عنوان بازوی یاری گر دولت در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان خطاب به منتخبین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

جوانی همانا بهار زندگی و تبلور بنیادهای فکری انسانی است که آرمان ها و آرزوها از دل شخصیت، بینش ها و گرایش هایش جوانه زده و او را به سمت آینده ای باثبات و روشن رهنمون می سازد. در این دوره است که بنیان های اساسی شخصیت انسان شکل گرفته و به غایت خود نزدیک می شود.

این دوره بهار عمر است و با فرارسیدن آن نه تنها جسم انسان قوی و نیرومند می شود بلکه شکوه عواطف و احساسات جوانی به زینتی گران بها و پرفروغ برای صاحبانش تبدیل شده است. بی تردید فصل جوانی زمان رسیدن به والاترین جایگاه های زندگی و فصلی سرشار از عشق و امید برای انسانی است که نوگرا و تاثیرگذار است، رایحه فکر و اندیشه تازه اش، ذهن های خسته را بیدار می کند و به جان جامعه، روح تازه ای می بخشد. کسی که منتقد و پرسشگر است و تا پاسخی مناسبی برای سوالاتش پیدا نکند هرگز از جستجو و پویش باز نمی ایستد کسی که پویا و فرهنگ ساز است و می تواند فکر و فرهنگ جامعه را به سمت تعالی و کمال هدایت نماید و در نهایت کسی که آرمان خواه و خودباور است، اوست که آینده زیبا و پرامیدی را در ذهنش به تصویر می کشد و برای حفظ آرمان هایش، هر جا که احساس نیاز کند دست به پایداری و مبارزه می زند. نوروز فرصتی برای اندیشیدن و خودورزی درباره خصلت های جوانی است. خصلت هایی که یادآور موقعیت پروردگار در آفرینش شور، سرزندگی و امید است و هر سال با تولد بهار به اوج می رسد.
باید خداوند بزرگ را به دلیل آفرینش توأمان بهار طبیعت و بهار جوانی و توفیق خدمت به جوانان این مرز و بوم شاکر بود و تمام تلاش خود را برای ارایه بهترین خدمت به کار بست. این همان مسئولیت خطیری است که امروز بردوش دولت تدبیر و امید گذاشته شده است. دولتی که در سه سال و نیم گذشته تلاش کرده است با هماهنگ سازی و هم افزایی دستگاه های متولی امور جوانان، بسترهای لازم را برای حل مشکلات جوانان فراهم نماید. بسترهایی که متأسفانه به دلیل برخی کم توجهی ها و سوء مدیریت ها ناکارآمد شده بود و بازسازی آن ها به صرف زمان ون منابع بیشتری نیاز داشت.
نگاه امنیتی و تهدیدآمیز به مقوله جوانی و به ویژه در بخش سازمان های مردم نهاد جوانان چالش دیگری بود که در دولت تدبیر و امید به رویکرد مشارکت و فرصت تبدیل شد. باور دولتع از ابتدا بر این قرار بود که رشد و پیشرفت کشور تنها در سایه مشارکت جدی و همگانی نسل جوان اتفاق می افتد و تبلور این هدف حضور پرتوان سمن های جوان به عنوان بازوی یاری گر دولت در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.
بر این اساس خرسندیم که شاهد افزایش کمی و کیفی سمن های جوانان و همچنین ارتقاء سطح مشارکت آنان در دولت یازدهم هستیم و اکنون می توانیم امیدوارتر به فردای این سرزمین نظاره کنیم. این سرزمین و مردمان غیورش، هرگز رشادت ها و ایثارگری های جوانان و شهیدان سرافرازشان در هشت سال دفاع مقدس را فراموش نخواهند کرد و در این بهار تازه چشم امید به جوانانی دارند که همچنان در مرزها جان فشانی می کنند و نام ایران را در میادین علمی، ورزشی و دیپلماسی با افتخار طنین انداز می کنند.
در پایان برگزاری اولین دوره مجامع استانی سمن های جوانان و انتخاب شما جوانان شایسته را به فال نیک می گیرم و اطمینان دارم  این رویداد، آغازگر راهی نو در توسعه خرد جمعی جوانان در عرصه ملی خواهد بود. موفقیت و سلامتی روزافزون تمامی شما عزیزان را از خداوند منان مسألت می نمایم.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات