آیین رونمایی از هشت عنوان کتاب در بروجن برگزار گردید

کد خبر: 120-950313 گروه: علمی و آموزشی
پنجشنبه, 13 خرد 1395 11:26
آیین رونمایی از هشت عنوان کتاب در بروجن برگزار گردیدمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در مراسم رونمایی از هشت عنوان کتاب ، از اعطای یک میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال کمک به حوزه چاپ و نشر کتاب در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ،جواد کارگران عصر چهارشنبه در آیین رونمایی از هشت عنوان در برنامه ای تحت عنوان شمیم فرهنگ در بروجن افزود: سال گذشته ٦٥ کتاب از سوی ناشران در استان چاپ شده این در حالی بود که شاخص تعریف شده استاندارد چاپ کتاب برای استان ٤٠ عنوان کتاب هدفگذاری شده بود.

کارگران از اعطای یک میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال کمک به حوزه چاپ و نشر کتاب در استان خبر داد و گفت: همچنین در سال گذشته ٥٠ هزار جلد کتاب به مراکز فرهنگی و ادارات استان اهدا شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت ٤٧ ناشر در استان، تصریح کرد: در سال گذشته چهار ناشر جدید مجوز فعالیت دریافت نموده اند.
کارگران با اشاره به فعالیتهای انجام گرفته در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان، افزود: این اقدامات سبب شد تا در سال گذشته شهرکرد به عنوان نامزد پایتخت کتاب کشور و جزو سه شهر برتر کتاب از سوی یونسکو معرفی شود.
وی در ادامه از شهر بروجن با عنوان شهر فرهنگ و هنر یاد کرد و گفت: شاخص بودن این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر مسوولیت متولیان امر را دوچندان کرده چراکه باید با فراهم کردن بسترهای لازم زمینه شکوفایی استعدادهای فرهنگی این شهرستان را فراهم کنند.
کارگران همچنین با گرامی داشت ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی امروز به الگوی بزرگی برای کشورهای آزادیخواه جهان تبدیل شده و این امر مرهون اندیشه ها و افکار والای امام خمینی(ره) است.

نماینده مردم بروجن در مجلس دهم در این آیین اظهار داشت : به واسطه نقش مهم فرهنگ و هنر در رشد و توسعه جوامع، تلاش می شود تا با حمایت های مجلس شورای اسلامی زمینه رشد و بالندگی حوزه فرهنگ و هنر شهرستان و کشور بیش از پیش فراهم شود.
دکتر خدیجه ربیعی با ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد فرهنگی بزرگ کشور در شهرستان بروجن، گفت: امید است تا این رویدادهای فرهنگی بستر مناسبی برای توجه بیشتر به مقوله فرهنگ و هنر باشد.
ربیعی با بیان اینکه شهرستان بروجن مهد علم و فرهنگ و هنر است، تصریح کرد: موفقیت های مردم این شهرستان در عرصه های علمی و فرهنگ و هنر کشور سبب شده تا این شهرستان با عنوان یونان کوچ لقب گیرد.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در ادامه با گرامی داشت قیام 15 خرداد و ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: در آموزه های دین اسلام و انقلاب اسلامی اهمیت بسیاری برای فعالیت های فرهنگی قائل شده است.
یاد آور می شود در این برنامه از هشت کتاب با عنوانهای بابک قهرمان، ایران باستان کورش کبیر، فرشته ای به نام باران، ریاضی عمومی، دلواپسی های یک روح تب دار، دنیا عوض شده، قاب خالی انتظار و سیب های خجالتی و.. با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان بروجن و جمعی از هنرمندان و مردم این شهرستان رونمایی شد.
 
 

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات