قتل در جاده: هم‌دستی انسان، ماشین و جاده!

کد خبر: 1198-951226 گروه: حوادث / سراسری
پنجشنبه, 26 اسف 1395 19:14

قتل در جاده: هم‌دستی انسان، ماشین و جاده!همین امروز و فرداست که مسافرت‌های نوروزی شدت بگیرند. شورِ و شوق سفرهای نوروزی از یک‌سو و کشته‌شدن تعدادِ زیادی مسافر در جاده‌ها از سوی دیگر، داستان همیشگی تعطیلات نوروز در ایران است. آیا امسال هم باید در انتظار آمار بالای کشته‌های جاده‌ای در سفرهای نوروزی باشیم؟ چقدر در کاهش تلفات رانندگی سهیم خواهیم شد؟ بیایید از خودمان شروع کنیم...!

پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام - نزدیک به ۱۵میلیون نفر هرسال در تعطیلات سالِ نو به مسافرت می‌روند. فشار این جمعیت بر جاده‌های کشور به اندازه‌ای است که از همین حالا پلیس راهور جاده چالوس را یک‌طرفه اعلام کرده است.
این درحالی است که افراد زیادی در تصادفات جاده‌ای جانشان را از دست می‌دهند. نوروز پارسال، ۹۶۴ نفر در جاده‌ها کشته شدند. ۹۶۴ نفر از میان ۱۴ هزار قربانی سوانح جاده‌ای رقم زیادی است.
نگاهی عمیق‌تر به آمارها اما نگرانیِ ما درباره حوادث رانندگی نوروزی را بیش‌تر می‌کند.
بنابرآمارهای رسمی، از سال ۸۴تا ۹۳در تصادفات جاده‌ای ۲۱۹ هزار و ۱۷۲ نفر کشته شده‌اند. بسیاری این آمار را با آمارِ تعداد کشته‌شدگان در هشت سال جنگ تحمیلی مقایسه می‌کنند و معتقدند این دو آمار با هم برابر است.
در سال ۹۴نیز بنابر اعلام پزشکیِ قانونی، بیش از ۱۴ هزار نفر در تصادفات کشته شدند. البته این آمار نسبت به سال قبلی یعنی سال ۹۳ کاهش محسوسِ ۴۵۰ نفری داشت.

 

  کاهش آمار تلفات سوانح رانندگی در نوروزِ چندسال گذشته نیز مشخص است:

 با این حال همچنان رقم کشته‌شدنگان براساس سوانح رانندگی در ایران رقم بالایی است و بنابر گفته سرپرست پژوهشکده بیمه مرکز ایران، کشور ما در میان 190 کشور از نظر تصادف رتبه 189 را داراست.
متوسط جهانی مرگ‌ومیر در اثر حوادث رانندگی در جهان ۱۴تا ۱‍۵نفر از هر ۱۰۰هزار نفر است. در حالی که در ایران این میزان به ۳۰نفر در هر ۱۰۰هزار نفر می‌رسد؛ یعنی دو برابر میانگینِ جهانی.
با این‌حال وسعتِ فاجعه مرگ‌ومیر بر اثر رانندگی در ایران به همین‌جا ختم نمی‌شود. بنابر برآوردهای علمیِ موجود، خسارت‌های اقتصادی مستقیم و غیرمتسقیمِ رانندگی در ایران از ۷% تولید ناخالص ملی کشور نیز بیش‌تر است.
همچنین با اینکه ایران ۱.۱% از جمعیت کره زمین را دارد اما ۱.۴۵% از سوانحِ رانندگی در آن رخ می‌دهد.
معاون وزیر بهداشت نیز در مثالی گفته مرگ‌ومیر در جاده‌های ایران برابر با سقوط روزانه یک هواپیماست و در این سقوط کودکان یکی از قربانیان اصلی هستند.
سردار تیمور حسینی _رئیس‌پلیس راهوار تهران بزرگ_درباره محدوده سنی افرادی که در تلفات جاده‌ای کشته می‌شوند گفته: ۳۹درصدِ این افراد بالای  ۵۰ سال، ۲۶درصد ۳۰تا ۵۰سال، ۲۴درصد ۲۰تا ۳۰سال و ۱۰درصد از آن‌ها کم‌تر از ۲۰سال سن دارند.
اما آیا نوروز امسال، یعنی نوروز ۹۶، نیز باید شاهد مرگ نزدیک به هزار نفر از ایرانی‌ها در جاده‌ها باشیم؟
نگاهی به عوامل مربوط به سوانح رانندگی بیاندازیم. به گفته پلیس راهور و همچنین کارشناس‌ها نزدیک به ۷۰درصد از حوادث رانندگی به عوامل انسانی مرتبط و بقیه شامل عوامل غیرانسانی می‌شود.

با اینکه گفته می‌شود عاملِ اصلی در بروز تصادفات در نوروز عوامل انسانی است، اما برخی کارشناسان معتقدند عوامل غیرانسانی می‌توانند به‌طور غیرمستقیم بر مرگ‌ومیر رانندگان و سرنشینان خودرو تاثیر بگذارند.

سردار مهری معتقد است طراحی هندسی جاده‎‌ها و اختلاف سطح راه با حاشیهِ آن از مشکلات راه‌ها در ایران است.
حسین قاسمی‌نژاد- عضو انجمن ایمنی راه‌ها- نیز در این‌رابطه به بحثِ "جاده بخشنده" در رانندگی اشاره می‌کند. او در این باره گفته: اگر عامل انسانی اشتباه کند و وسیله نقلیه هم نتواند ایمنی را تامین کند جاده باید به گونه‌ای باشد که راننده را ببخشید و به این‌که او بتواند توقف کند کمک کند.
به گفته او این بحث در حالی در جهان مطرح است که در بسیاری از جاده‌های ایران ما دارای نقاط حادثه‌خیزی هستیم که نیازمند شناسایی و اصلاح هستند.
از سویِ دیگر سرهنگ همایونِ شریفی مواردِ غیرمستقیمی همچون رفت‌وبرگشتی بودن بیش‌تر جاده‌ها در ایران و نبود استراحتگاه خوب را در خطای انسانی  موثر می‌داند.
در رابطه با خودرو نیز، بنابر اظهارنظرهای کارشناسان، ترمز استاندارد، کیسه هوا و مواردی از این دست در خودرویِ بیش‌تر مردم که درصد زیادی از آن‌ها در طبقه متوسط اجتماعی زندگی می‌کنند، وجود ندارد.
طبقِ یک بررسی نشان‌ داده شد که خودروی پراید که ایمنی کمی دارد از اولین وسایل نقلیه با مرگ و میر بالاست.
رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفته موتورسیکلت با ۴هزار و ۴۱۶نفر، پراید با دو هزار و ۴۵۴نفر، پژو با هزار و ۸۳۲ نفر مرگ‌بارترین وسایل نقلیه در ایران در سال ۹۳بودند. این در حالی است که همین‌حالا نیز این دو خودرو بیش‌ترین استفاده را در میان مردم دارند.

بنابراین در ابتدا خودِ انسان، سپس خودرو و پس از آن جاده باید جلوی مرگ‌ومیر براثر سانحه رانندگی را بگیرد.
عاملِ دیگری نیز در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفت. آموزش از مواردی است که به گفته کارشناسان حوزه راهنمایی و رانندگی و همچنین جامعه‌شناسان می‌تواند از سوانح رانندگی بکاهد.
از همین‌رو نسبت به کلاس‌های آموزش رانندگی و شیوه کسب گواهینامه انتقاده شده‌است. همچنین برای این‌کار کمپین‌ها و پویش‌های زیادی تا کنون به راه افتاده که اثرات خوبی نیز داشته است.
این آموزش‌ها، بهبود راه‌ها و همچنین کنترل‌های بیش‌تر سبب شده تا از سال ۹۰ به این‌سو، نوروز هرسال شاهد تلفاتِ کمترِ رانندگی باشیم؛ چنانچه در سال‌های ۹۴و ۹۵برای اولین بار تعداد کشته‌های تصادفات رانندگی در نوروز به زیر ۱۰۰۰نفر رسید.
با این‌حال ین کاهش کافی نیست. سازمان بهداشت جهانی تصادفات رانندگی را تا سالِ ۲۰۲۰ از مهم‌ترین دلایل مرگ‌ومیر در کشورهایی با درآمد سرانه پایین همچون ایران دانسته‌است.
سازمان ملل نیز در همین‌راستا تا سال ۲۰۲۰را سال اقدام در مورد امنیت جاده‌ها نام‌گذاری کرد‌ه‌است تا از کشته‌شدگان تلفات رانندگی بکاهد.
آیا ایران می‌تواند تا چهار سال دیگر ایمنی جاده‌ها و خودروها را تامین و خطاهای انسانی در رانندگی را کاهش دهد؟ به‌نظر می‌آید راه زیادی در پیش است. نزدیک‌ترین زمان به ما اما همین نوروز 96 است. چقدر در کاهش تلفات رانندگی سهیم خواهیم شد؟ بیایید از خودمان شروع کنیم...!

 

منبع: فرارو


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات