وزش نسیم مهر در شهرستان بروجن

کد خبر: 117-950305 گروه: اجتماعی
چهارشنبه, 05 خرد 1395 19:47
وزش نسیم مهر در شهرستان بروجنمراسم روز نسيم مهر روز حمايت از خانواده زندانيان با حضور مسئولين و مديران قضايي و اداري شهرستان ، تعدادي از خيرين و خانواده زندانيان شهرستان بروجن در محل سالن اجتماعات فرمانداری بروجن برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بروجن هدف از برگزاری این نشست  را،  بررسی راهکارهای حمایت بیشتر اجتماعی و قانونی از خانواده زندانیان و چگونگی رفع مظلومیت از این قشر آسیب دیده اعلام کرد و گفت : روز ملی حمایت از خانواده زندانیان درحالی گرامی داشته می شود که این خانواده ها در معرض انواع آسیب های اجتماعی، فرهنگی، روانی و اقتصادی قرار دارند.
منصور امانی اظهار داشت: بدون تردید اکثریت قریب به اتفاق خانواده های زندانیان را که هیچ نقشی در ارتکاب جرم ازسوی فرد بزهکار نداشته اند باید در زمره اولین قربانیان جرم و جنایت در جامعه به حساب آورد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته اکثر خانواده های زندانیان، نیازمند حمایت مبرم هستند. گرچه نهادهای حمایتی درحد بضاعت خود به این خانواده ها خدمات ارائه می کنند اما فقدان نظام جامع حمایتی و کمبود اعتبارات، شرایط دشواری را برای زندگی روزمره آنان به وجود آورده است؛ به نحوی که حتی در غالب موارد برای تامین حداقل نیازها دچار بحران های جدی می شوند. در حالی که باید دغدغه این خانواده ها صرفا حبس سرپرست خانواده باشد.
 
حسین بهرامی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شهرستان بروجن نیز در این مراسم اظهار داشت : درصورت عدم حمایت از خانواده های زندانیان شاهد رشد چشمگیر طلاق همسران زندانیان، ترک تحصیل فرزندان، ناهنجاری های اجتماعی و روانی، گرایش اعضای خانواده به مشاغل کاذب و تکدی گری خواهیم بود و باید این زنگ خطر را به صدا درآورد که درآتیه باید شاهد ورود تعداد قابل توجهی از اعضای خانواده زندانیان به چرخه جرم باشیم.
بهرامی افزود : از سوی دیگر برچسب زندان و زندانی نوعی نگرش منفی را به همسران و فرزندان زندانیان در برخی مناطق به وجود آورده و تردیدهایی برای کمک به آنان ایجاد کرده است؛ درحالی که بر اساس آموزه های موکد اسلامی و با جست وجو در سیره عملی ائمه اطهار (ع) و اولیای عظام به خوبی می توان دریافت که خانواده های زندانیان از مصادیق بارز فقرا هستند که ضرورت حمایت از آنها بیش از سایر نیازمندان احساس می شود.
بهرامی با اشاره به نیاز مبرم خانواده های زندانیان به حمایت های مردم گفت: خیرین و مردم نوعدوست می توانند با واریز وجوه نقدی خود به حساب شماره ۰۱۰۶۲۲۸۰۶۰۰۰۰ بانک ملی  ، انجمن حمایت زندانیان این شهرستان را برای کمک به خانواده زندانیان یاری دهند.

انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات