فرماندهی انتظامی شهرستان بروجن؛

رويکرد پليس،تعامل و مشارک اجتماعی با سازمان های مردم نهاد

کد خبر: 105-950222 گروه: اجتماعی
چهارشنبه, 22 ارد 1395 14:35
رويکرد پليس،تعامل و مشارک اجتماعی با سازمان های مردم نهادفرمانده انتظامي شهرستان بروجن از سازمان هاي مردم نهاد به عنوان سفيران پليس در جامعه براي پيشگيری از آسيب هاي اجتماعي نام برد و گفت: نيروي انتظامي براي افزايش مشارکتهای مردمي در تأمين امنيت پايدار، رويکرد جامعه محوري و اجتماع محور را در پيش گرفته است، از اين رو تعامل ناجا با سازمانهای مردم نهاد به عنوان نماد مشارکتهای مردمي با نيروي انتظامي در رأس برنامه ها قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، سرهنگ غلامعلی شکری در نشست هم‌اندیشی فرماندهی انتظامی شهرستان بروجن با سازمان های فعال مردم نهاد در حوزه پیشگیری از آسیب ها و معضلات اجتماعی ،اظهار داشت: كنترل جرائم و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اصلی ترین دغدغه نظام عدالت كیفری را تشكیل می دهد كه پلیس به عنوان بخش مهمی از این نظام محسوب می شود و مشاركت هر چه بیشتر سمن ها با نیروی انتظامی و نهادینه سازی فرهنگ پیشگیری، امنیت اجتماعی را در جامعه ارتقاء می بخشد.
وی افزود: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص نقش مهم نیروی انتظامی در برقراری امنیت،و با تأکید بر اینکه ایجاد امنیت فردی، اجتماعی، اخلاقی، و روحی و روانی در جامعه از مهمترین مسئولیت های نیروی انتظامی است.
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن از سازمان های مردم نهاد به عنوان سفیران پلیس در جامعه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نام برد و گفت: نقش سازمانهای مردم نهاد در اجرای برنامه های مشترک در سطح جامعه بسیار پررنگ و تأثیرگذار است لذا اقشار مختلف جامعه باید در تولید و حفظ  امنیت نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
وی با اشاره به جایگاه سمن‌ها در شناخت مشکلات و آسیب‌های اجتماعی،گفت: این تشکل‌های مردمی می توانند نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن گفت: پلیس به تنهایی و بدون مشاركت مردم و سایر نهادهای دولتی و غیردولتی نمی تواند در پیشگیری از جرم موفق باشد.

سرهنگ شکری خاطرنشان کرد: زمانی که نرخ وقوع آسیب های اجتماعی فزونی می یابد برای از بین بردن کج روی های موجود و پیشگیری از وقوع جرایم و بروز ناهنجاری های اجتماعی، ناگزیر باید یک مشارکت مدنی و جمعی اتفاق بیافتد،و طبق آیات قرآن و احادیث اگر بتوانیم حتی یک نفر را نجات بدهیم همانند این است که تمامی انسانها را نجات داده ایم.
سرهنگ شکری مشارکت سازمان های مردم نهاد را مولد سرمایه اجتماعی برای پلیس عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی در این راستا با رویکرد جامعه محوری خود علاوه بر انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی گسترده زمینه های جلب مشارکت های عمومی را مهیا کرده است.
وی گفت: امنیت عمومی به عنوان یک محصول اجتماعی بیش از آنکه یک مقوله سیاسی، حکومتی،دولتی باشد، مفهومی انسانی و اجتماعی است که مستلزم مشارکت و حضور مردمی در عرصه های مختلف اجتماعی و تعامل با دیگر نهادها است و تصور امنیت بدون در نظر گرفتن عامل های انسانی در یک بستر اجتماعی ممکن نبوده و نیازمند پیوند این سه عامل است.
 
سرهنگ شکری با اشاره به وقوع جرایم و بروز برخی آسیب های اجتماعی در جامعه، آگاهی بخشی به مردم را راهبرد کاهش این آسیب ها و اثرات نامطلوب آن در جامعه دانست و بیان کرد: در حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی راهکارهای مقابله ای و راهکارهای پیشگیری به صورت تلفیقی مثمر ثمر خواهد بود، در شهرستان بروجن سازمان های مردم نهادی وجود دارند که در پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش ممتاز و اثر گذاری دارند.
فرمانده انتظامی شهرستان بروجن  هدف از تشکیل چنین نشست هایی را ارتقاء تعامل بین پلیس و جامعه دانست و گفت:شناسایی و اولویت بندی آسیب های اجتماعی و اتخاذ راهکارهای مقابله ای مناسب نیاز جامعه برای کنترل وکاهش آسیب ها است.
درادامه تعدادی از مدیران سازمانهای مردم نهاد استان به بیان دیدگاههای خود در زمینه نحوه تعامل با نیروی انتظامی بمنظور بررسی و شناسایی آسیب های اجتماعی و راهکارهای علمی برون رفت از آنها پرداختند.
همچنین در پایان این نشست از مدیران موسسه خیریه آبشار عاطفه ها شعبه بروجن و موسسه اجتماعی فرهنگی نادیای فرادنبه بعنوان سازمانهای مردم نهاد شهرستان  که بیشترین تعامل و مشارکت اجتماعی را با نیروی انتظامی داشته و منشاء خدماتی به مردم شهرستان بوده اند تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام / پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام
آرشیو

تبلیغات
یادداشت
پربازدیدترین اخبار
گزارش تصویری
گرافیک و کاریکاتور
تبلیغات
تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت

تبلیغ متنی

مـــحـل تبلــــیغ شمــــا

انتشار تبلیغات متنی شما با نازل ترین قیمت
جهت رزرو با شماره ۰۹۱۹۹۵۶۶۳۶۰ تماس بگیرید.

تبلیغات